Fakty i mity na temat mikropigmentacji włosów

Fakty i mity na tamet mikropigmentacji włosów

W polskim internecie niestety w dalszym ciągu nie wiele jest rzetelnych informacji nt. zabiegu mikropigmentacji skóry głowy a mimo to powstało już wiele mitów na temat tego innowacyjnego zabiegu. Dzisiaj postaramy się obalić większość z nich.

Rozwiewamy wątpliwości

mit #1 – mikropigmentacja włosów to to samo co pigmentacja włosów 

Oczywiście tę informację można włożyć między bajki. Mimo że pojęcia są bardzo podobne to zabiegi zupełnie inne. Pigmentacja włosów to usługa którą oferują salony fryzjerskie. Polega ona na głębokiej koloryzacji włosów której pigmenty mają za zadanie wniknąć w strukturę włosów. Zatem zabieg ten jest dla osób które raczej nie mają problemów z wypadaniem włosów. O tym czym dokładnie jest zabieg mikropigmentacji włosów przeczytasz tutaj.

mit #2 – mikropigmentacja włosów to zwykły tatuaż na głowie

Kolejny bardzo często pojawiający się w sieci mit że zabieg mikropigmentacji skóry głowy (mikropigmentacji włosów) to nic innego jak zwykły tatuaż. Otóż nic bardziej mylnego. Mikropigmentacja włosów to mimo wielu podobieństw różni się od zwykłego tatuażu m.in.

  • pigmentami – te stosowane w smp po kilku latach ulegają utlenianiu oraz zanikaniu, nie wymagają mieszania ich z korektorami,
  • igłami w smp zawsze pracuje się na jednorazowych sterylnych kartridżach otwieranych przy kliencie
  • urządzeniami – w klinice Scalpmann Hair&Head Care pracujemy na urządzeniach klasy medycznej co oznacza że zmniejszone jest ryzyko przenoszenia chorób zakaźnych
  • techniką – i jest to jedna z najważniejszych różnic która sprawia że nawet najlepszy artysta tatuażu nie znający technik smp nie jest w stanie dokładnie odwzorować mieszków włosowych tak aby nie zmieniały koloru i wyglądały naturalnie

 mit #3 – zabiegi mikropigmentacji włosów mogą wykonywać tylko lekarze i kosmetolodzy 

Kolejny mit który wymyśliła konkurencja w postaci lekarzy oraz kosmetologów otóż zabieg mikropigmentacji wymaga co prawda ogromnej wiedzy nt. włosów, skóry ale jest to dziedzina którą można podciągnąć pod artystyczne ultra-realistyczne zdobienie ciała tj. tatuaż czy piercing. Co za tym idzie równie dobrze zabieg mogą wykonywać artyści tatuażu jak i zwykły człowiek bez wykształcenia medycznego ani kosmetycznego a który ukończył jedynie profesjonalne szkolenie lub serię szkoleń.

mit #4 – zabieg rollerem jest równie dobry co zabieg jedną igłą

Nie!… na ten temat będzie nawet osobny artykuł. Absolutnie nic nie zmieni faktów że tylko profesjonalne zabiegi wykonywane za pomocą jednej igły są w stanie stworzyć na łysej głowie idealną imitację krótko ściętych włosów. Budowa rollera nie pozwala na absolutnie żadną precyzję ani dokładność. Setki mikro igiełek symetrycznie ułożonych na wałku dają tragiczny obraz tego czego oczekiwalibyśmy od zabiegu mikropigmentacji włosów. Zamysł rollera był szczytny ale to nieudolna droga na skróty. Podczas takiego zabiegu trwającego zazwyczaj 1,5 godziny kosmetolog nakłuwa kilkukrotnie to samo miejsce co powoduje że pigment rozlewa się w naskórku czego efektem jest jedna wielka plama na naszej głowie.

mit #5 – mikropigmentacja włosów nie musi być droga

To kolejny mit który powiela wielu “świeżych specjalistów” pojawiających się w branży. Nie mając żadnego poparcia dla swoich osiągnięć oraz tak ważnego doświadczenia, jedyne czym mogą konkurować z klinikami będącymi na rynku od lat to cena… która w Polsce niestety w dalszym ciągu dla wielu osób jest jednym z głównych czynników decydujących o wyborze kliniki.

Krótkie podsumowanie

Pamiętajmy jednak że mikropigmentacja skóry głowy to nie tatuaż na ramieniu który można ukryć gdybyśmy trafili na kogoś niekompetentnego. Tutaj nie ma miejsca na błędy. Doświadczenie, opinie oraz duża liczba wysokiej jakości zdjęć przed i po to gwarancja że dany specjalista/klinika są godni Twojego zaufania.

DSC 7516 003 300x300 - Fakty i mity na temat mikropigmentacji włosówWitam na moim blogu poświęconemu problemowi łysienia oraz mikropigmentacji medycznej skóry głowy. Dzielę się na nim swoją wieloletnią wiedzą z zakresu mikropigmentacji włosów i osobistymi doświadczeniami na temat łysienia z którym zmagałem się od 18 roku życia. Zabiegami mikropigmentacji zajmuję się już od 2014 roku dzięki czemu stałem się jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów SMP w Polsce.

Na łamach mojego eksperckiego bloga wypowiadać się będą również pozostali członkowie naszego zespołu którzy również doskonale rozumieją problem łysienia oraz samej mikropigmentacji. Jeśli zależy Ci na rzetelnych informacjach i opiniach naszych ekspertów to dobrze trafiłeś. Co najmniej 2 razy w miesiącu zamieszczamy ciekawe artykuły które pomagają w podjęciu decyzji jak również pozwalają poszerzać Twoją wiedzę na temat mikropigmentacji włosów.

Zapraszam!
Krzysztof Reczyński

Fakty i mity na temat mikropigmentacji włosów
5 (100%) 3 votes