Mikropigmentacja skóry głowy: jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Mikropigmentacja skóry głowy to jedno z niewielu skutecznych na rynku rozwiązań gwarantujących trwały efekt. Niestety mimo tego że efekty są trwałe to nie są one dane nam raz na zawsze.O tym jak długo widoczne są efekty mikropigmentacji skóry głowy? Dowiesz się z poniższego artykułu w którym odpowiem na często pojawiające się pytania związanie z trwałością mikropigmentacji skóry głowy.

Trwałość mikropigmentacji skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy to rozwiązanie zaliczane do trwałych rozwiązań problemu łysienia. Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet całe życie robiąc jedynie co kilka lat (zwykle 2-3 lata) zabiegi odświeżające których koszty są nawet 3 razy niższe niż pierwotny zabieg.

Jak dbać o mikropigmentację aby opóźnić proces blaknięcia pigmentu?

Mikropigmentacja podobnie jak tradycyjny tatuaż z upływem czasu traci swój pierwotny blask ale w porównaniu do tatuażu w dalszym ciągu wygląda naturalnie. Konsekwentna pielęgnacja w postaci kremu z filtrem SPV w okresie wiosenno – letnim skutecznie uchroni Twoją pigmentację przed nadmiernym blaknięciem i skutecznie oddali wizję zabiegu korekcyjnego.

W ofercie wielu krajowych drogerii kosmetycznych są już dostępne kremy matujące z filtrem SPV.

Czy mogę zatem w dalszym ciągu korzystać z solarium lub opalać się na plaży?

Tak. Po upływie 1 miesiąca od zakończenia serii zabiegów, można korzystać z solarium i basenu. Aczkolwiek nie można opalać samej mikropigmentacji dlatego należy zabezpieczyć ją kremem z filtrem o maksymalnej ochronie przeciwsłonecznej czyli 50 SPV.

Musimy pamiętać że długie włosy pełnią nie tylko ozdobną rolę na głowie ale również pełnią funkcję chroniącą nas przed przegrzaniem głowy na słońcu lub jej wyziębieniem zimą. Dlatego nie mając włosów a opalając się na plaży należy unikać celowego opalania skóry głowy dodatkowo chroniąc ją kapeluszem lub czapką z daszkiem.

Jak wygląda mikropigmentacja skóry głowy po kilku latach?

mikropigmentacja skóry głowy świeżo po zabiegu
Wygląd mikropigmentacji MicroHairSMP™ zaraz po ostatnim zabiegu

Tak wygląda poprawnie wykonana mikropigmentacja skóry głowy naszą metodą MicroHairSMP™. Taki efekt utrzymuje się przez ok. 2-3 lata z czasem zaczyna blaknąć co jest całkowicie naturalnym procesem.

 

mikropigmentacja skóry głowy po 3 latach

Mikropigmentacja MicroHairSMP™ po ok. 3,5 rokuMikropigmentacja skóry głowy z upływem czasu blaknie, dzieje się tak ponieważ nasz organizm będzie próbował pozbyć się “obcego ciała” jakim jest pigment. Dlatego stopniowo go neutralizuje. Poprawnie wykonana mikropigmentacja z upływem czasu nie zmienia swojego koloru na niebieski czy zielony tylko stopniowo i jednolicie blaknie od koloru czarnego do szarego po jasno szary odcień.

Czy zwykły tatuaż będę miał na całe życie?

Tak. Musisz mieć jednak na uwadze że zdecydowana większość szanujących się tatuażystów nie podejmie się zrobienia tatuażu włosów na głowie. Nawet jeśli uda się zrobić na głowie zwykły tatuaż to jego kolor będzie blaknąć wolniej niż mikropigmentacja a jego kolor zapewne będzie o wiele ciemniejszy niż kolor pigmentacji którą robi się w co najmniej 3 sesjach zabiegowych w taki sposób aby stopniowo dostosować go do naturalnie rosnących włosów.

Więcej na temat różnic pomiędzy tatuażem a mikropigmentacją przeczytasz w tym artykule.

Kiedy wykonać zabieg korekcyjny mikropigmentacji skóry głowy?

Mikropigmentacja ma zapewnić nam komfort psychiczny i niczym nieograniczoną aktywność fizyczną. Dlatego poza kremem z filtrem i goleniem głowy nie musisz myśleć o niczym innym. Z czasem jednak warto zacząć obserwować to jak wygląda nasza mikropigmentacja przed goleniem i po goleniu głowy. Jeśli zauważalne są duże różnice w kolorze pomiędzy naturalnymi włosami a mikropigmentacją warto umówić się na konsultację z naszym specjalistą aby ten ocenił czy konieczny jest zabieg odświeżający.

Śpij spokojnie

Scalpmann Hair&Head Care zapewnia 12 miesięczny okres gwarancyjny w którym bezpłatnie wykonamy zabieg odświeżający jeśli zachodzi taka konieczność.

 

Mikropigmentacja skóry głowy: jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
5 (100%) 3 votes