Mikropigmentacja skóry głowy, co to jest?

co to jest mikropigmentacja włosów?

Mikropigmentacja skóry głowy to najlepsze rozwiązanie problemu łysienia u kobiet i mężczyzn. Badania naukowe potwierdziły że jest to skuteczna a zarazem bezpieczna i niechirurgiczna metoda walki z łysieniem która wykorzystuje kosmetyczną technikę tatuowania w celu odtworzenia wyglądu krótko ściętych włosów. SMP (ang. Scalp Micro Pigmentation) to gwarancja poczucia głowy pełnej włosów. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z problemami tj.:

 • łysienie androgenowe,
 • łysienie plackowate,
 • rzadkie włosy,
 • choroby skórne powodujące łysienie,
 • blizny po przeszczepie włosów lub wypadku.​

innowacyjny zabieg mikropigmentacji MicroHairSMP™ pozwoli Ci na nowo korzystać z uroków życia towarzyskiego i zawodowego.

Niestety łysienia nie można wyleczyć, ale można je skutecznie i długotrwale zakamuflować. Znane od dawna rozwiązania tj. przeszczep włosów, posypki tj. mikrowłókna i systemy włosów w przeciwieństwie do SMP nie oferują oczekiwanego komfortu fizycznego i psychicznego.

W Scalpmann Hair&Head Care stworzymy dla Ciebie całkowicie naturalny wygląd krótko ściętych włosów lub optycznie gęstej fryzury bez oznak łysienia. Wygląd który naprawdę może zmienić Twoje dotychczasowe życie.​

Korzyści płynące zabiegu mikropigmentacji włosów

Zalety mikropigmentacji skóry głowy

Innowacyjna metoda mikropigmentacji MicroHairSMP™ w klinice Scalpmann Hair&Head Care pozwala przywrócić wygląd głowy ogolonej na bardzo krótko (od 0,5 do 1mm) lub na tzw. zero (od 0mm do 0,5mm) jak również pozwala optycznie zagęścić rzadkie włosy co daje efekt pełniejszej fryzury bez oznak nadmiernej utraty włosów.​

 • Zapewni pełną i młodzieńczą fryzurę na lata
 • Przywróci Ci naturalnie wyglądającą linię włosów na jej części lub na całkowicie łysej głowie.
 • Trwale zamaskuje wszystkie rodzaje łysienia, przerzedzenie włosów, łysienie szczycie głowy lub cofającą się linię frontalną włosów.
 • Znacznie zmniejszy wizualny wpływ blizn, znamion i oparzeń na skórze głowy.
 • Pomoże odbudować pewność siebie oraz poczucie własnej wartości.

Jak to działa?

BEZPŁATNA KONSULTACJA

 • rozmowa za specjalistą,
 • poznanie oczekiwań wobec zabiegu,
 • ustalenie kosztów,
 • wizualizacja wyglądu.

DZIEŃ 1​

 • ustalenie naturalnej linii włosów,
 • 1 sesja zabiegowa (trwa od 3 do 4 godzin)

minimum 7 dni przerwy między zabiegami

DZIEŃ 2

 • 2 sesja zabiegowa (trwa od 2 do 4 godzin)
 • minimum 14 dni przerwy między zabiegami

DZIEŃ 3

 • 3 sesja zabiegowa (trwa od 2 do 4 godzin)

Pigmenty stosowane w mikropigmentacji włosów

Wszystkie pigmenty używane w klinice Scalpmann Hair&Head Care są organiczne. Ich skład jest w pełni naturalny stworzony z organicznego proszku, wody destylowanej, oczaru wirginijskiego i alkoholu. Zostały one w pełni przetestowane i są zgodne ze standardami COE ResAP (2008)

Nasza innowacyjna technika mikropigmentacji włosów – MicroHairSMP™

Mikropigmentacja skóry głowy to idealny sposób na łysienie. Metoda ta jest rozwiązaniem odpowiednim dla wszystkich rodzajów i etapów łysienia, bez względu na kolor czy typ skóry. Z możliwością przeprowadzenia go w każdym wieku. Mikropigmentacja medyczna włosów to proces który zazwyczaj dzieli się na 3 sesje, z których każda trwa około 3-4 godziny – co pozwala na stopniowe zwiększanie gęstości włosów i naturalne odmłodzenie linii włosów do pożądanego wyglądu.

Zobacz efekty zabiegu mikropigmentacji MicroHairSMP™ z bliska

Skieruj kursor na poniższe zdjęcie i zobacz jak naturalnie i realistycznie wygląda wykonana przez nas mikropigmentacja na głowie Krzysztofa który zmagał się ze skutkami łysienia plackowatego (łac. alopecia totalis) które pozbawiło go włosów na całym ciele.

ysienie androgenowe głowa przed zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy - Mikropigmentacja skóry głowyskóra głowy po zabiegu smp - Mikropigmentacja skóry głowy
Przed zabiegiem mikropigmentacji medycznej skóry głowyPo zabiegu mikropigmentacji medycznej skóry głowy

MicroHairSMP™ to zaawansowana procedura kosmetyczna, opracowana i udoskonalona przez klinikę Scalpmann Hair&Head Care w której wykorzystuje się naturalne pigmenty oraz precyzyjne urządzenie ze sterylną jednorazową mikro-igłą do punktowej aplikacji pigmentu w wierzchniej warstwie naskórka. Stworzone w ten sposób niezliczone ilości pojedynczych punktów tworzą idealny i spójny obraz krótko ściętych włosów do złudzenia przypominających naturalnie rosnące na naszej głowie mieszki włosowe. Nasza udoskonalona technika MicroHairSMP™ pozwala aplikować pigment w odpowiednią warstwę naskórka co powoduje że efekty naszych zabiegów są uznawane za wyjątkowo naturalne co doceniają również klienci z odległych zakątków świata m.in. Wielka Brytania czy Kanada.

Warto pamiętać że mieszki włosowe nie zawsze rosną naturalnie i w tych samych kierunkach kierunkach, dlatego też nasi specjaliści potrzebują czasu, aby w pełni zreplikować określony wzór włosów oraz nadać fryzurze wymarzony i naturalny kształt.

Mikropigmentacja skóry głowy jest rozwiązaniem odpowiednim dla wszystkich rodzajów i etapów wypadania włosów, bez znaczenia kolor i typ skóry. Z możliwością przeprowadzenia go w każdym wieku. SMP to proces który zazwyczaj odbywa przez 3 sesje, z których każda trwa około 3-4 godziny – co pozwala na stopniowe zwiększanie gęstości włosów i naturalne odmłodzenie linii włosów do pożądanego wyglądu.

Jak ukryć blizny na głowie?

Nasza technika MicroHairSMP™ daje również doskonałe rezultaty w kamuflowaniu blizn na skórze głowy, które powstały zarówno w wyniku wcześniejszego urazu, jak i tych które powstały po przeszczepie włosów. Wszystkie przeszczepy włosów pozostawiają ślady w postaci mało estetycznych blizn które różnią się od siebie w zależności od rodzaju techniki przeszczepu włosów.

W wielu przypadkach nasze zabiegi pozwalają na niemalże 100% ukrycie blizny. Jednak czasami zmiany skórne po przeszczepie są na tyle zaawansowane że idealne ukrycie blizny nie jest w pełni możliwe.

Mikropigmentacja skóry głowy
4.5 (90.67%) 30 głos[ów]