Mikropigmentacja włosów: ile to kosztuje? cz. 1

Mikropigmentacja włosów: ile to kosztuje?

Mawia się że towar/usługa jest warta tyle ile jesteś w stanie za niego zapłacić … hmm cóż co kto lubi. Nie wiem czy istnieją ludzie którzy lubią przepłacać za cokolwiek (przynajmniej nie świadomie) ale wydaje się ze są za to tacy którzy lubią jak na takich ludzi trafiają. Dla mnie to zwyczajne cwaniactwo i żerowanie na ludzkiej tragedii jakim jest utrata włosów.

Najdroższe nie zawsze idzie w parze z jakością

Zacznijmy od tego że nie zawsze, to co jest najdroższe jest najlepsze, najładniejsze i bezawaryjne. Wystarczy chwila abyś przypomniał sobie klika sytuacji ze swojego życia w których nie raz kierowałeś się podczas zakupów ceną skrycie licząc na to że producent dyktując tak wysoką cenę wykonał dla nas produkt niemalże idealny.

To nie jest oczywiście regułą bo zasada ta wg. mnie nie ma realnego zastosowania w każdej dziedzinie życia. Aczkolwiek tym wpisem chcę uświadomić nieco naiwnych konsumentów aby baczniej przyglądali się usługom w które zamierzają zainwestować niemałe pieniądze.

Mikropigmentacja włosów na świecie

Nie czarujmy się mikropigmentacja w Polsce jest słabo rozwiniętą dziedziną kosmetyki estetycznej. W porównaniu z Wielką Brytanią, Francją czy Stanami Zjednoczonymi Polska wypada bardzo, bardzo słabo. Przykładowo w samym Londynie który liczy sobie ok. 8,17 milionów mieszkańców jest co najmniej 15 klinik ! które specjalizują się wyłącznie w mikropigmentacji włosów. W Polsce (nie licząc pseudo gabinetów kosmetycznych które w swej ofercie mają cały wachlarz zabiegów kosmetycznych począwszy od paznokci a skończywszy na botoksie, również dostrzegły swą szansę i w tej dziedzinie kosmetyki estetycznej) jest ich zaledwie… cztery.

I nie będę ich tutaj teraz wypisywać, każdy może ocenić wg. własnego uznania która klinika, gabinet czy studio zajmuje się wyłącznie zabiegami mikropigmentacji skóry głowy w sposób w pełni profesjonalny.

Jak wygląda SMP w Polsce?

W sieci na dane hasła :

  • “mikropigmentacja włosów”
  • “mikropigmentacja skóry głowy”
  • “symulacja mieszków włosowych”
  • “przeszczep włosów”

możemy bez problemu natknąć się na wiele ofert firm które proponują wykonanie zabiegu za naprawdę duże pieniądze jak i za śmiesznie małe. Nie raz przecieramy oczy że zdumienia gdy widzimy oferty typu zabieg “mikropigmentacji ( o zgrozo ! ) rollerem za 3 tys. zł” bez jakiejkolwiek gwarancji na wykonany zabieg lub zupełnie inne tj. “zabieg mikropigmentacji włosów wykonywany za pomocą jednej igły za 500-1000 zł” w tym przypadku również o jakiejkolwiek gwarancji od wykonującego zabieg możemy zapomnieć. O Ile jesteśmy w stanie pogodzić się z utratą bądź co bądź nie małej kwoty jaką jest 1000 zł o tyle z tym jak na naszą nową fryzurę zareagują znajomi oraz rodzina już chyba nie każdy. W najlepszym przypadku możesz liczyć na dziwne spojrzenia wsparte irytującą ciszą, w najgorszym przypadku będziesz musiał poddać się bolesnemu zabiegowi usuwania nieporządanych efektów laserem Q-switch.

Dobrze a więc ile powinien kosztować zabieg mikropigmentacji skóry głowy aby:

– klient był zadowolony,
– dostał gwarancję na wykonany zabieg, a efekty zabiegu utrzymywały się na naszej głowie możliwie jak najdłużej ?

o tym w części drugiej na naszym blogu…

Mikropigmentacja włosów: ile to kosztuje? cz. 1
5 (100%) 3 votes