Mikropigmentacja włosów: Jakie powinny być odstępy między zabiegami?

Czy zabieg mikropigmentacji włosów jest bolesny  - Mikropigmentacja włosów: Jakie powinny być odstępy między zabiegami?

Jak już zapewne wiesz, zabieg mikropigmentacji skóry głowy rozkłada się w czasie na tzw. sesje zabiegowe. Ważnym pytaniem jest to w jakich odstępach powinna odbywać się każda z nich. Kliniki oferujące zabiegi mikropigmentacji stosują różne ramy czasowe. W tym artykule dowiesz się dlaczego tak jest oraz ile czasu potrzebuje specjalista abyś z kliniki wyszedł pewny siebie.

W przypadku klienta zmagającego się z łysieniem androgenowym (najczęstsza przyczyna utraty włosów u mężczyzn) wymagane są 3-4 sesje zabiegowe, zazwyczaj cała procedura kończy się na 3 spotkaniach. Klienci z rozległymi bliznami lub łysieniem plackowatym, mogą wymagać dodatkowej sesji co nie jest niczym nadzwyczajnym.

Jak długo powinna trwać przerwa między pierwszą a drugą sesją zabiegową?

Na początku uzbrój się w cierpliwość. Istotną sprawą jest to że po pierwszym zabiegu nie możesz oczekiwać radykalnej zmiany swojego wyglądu. Wbrew pozorom ta informacja powinna Cię ucieszyć bo Twoja metamorfoza nie będzie wzbudzała sensacji wśród osób które Cię znają. Po dwóch sesjach zabiegowych będziesz mógł wyjść z kliniki bez jakichkolwiek oznak łysienia z wyraźnie widoczną linią włosów . Efekt krótko ściętych włosów będzie niemalże kompletny lub względnie bliski temu co chcemy osiągnąć. Mimo to raczej na pewno będzie konieczna 3 sesja zabiegowa mająca na celu dopracowanie finalnego efektu.

Mając na uwadze powyższe informacje 2 sesja zabiegowa powinna być wykonana możliwie jak najszybciej. Twoja skóra głowy potrzebuje co najmniej 5 dni na “dojście do siebie” po pierwszej sesji.Zatem jeśli pierwsza sesja odbyła się np. w piątek to najwcześniej 2 sesja powinna się odbyć w środę. Jednak tak krótkie przerwy nasza klinika stosuje bardzo rzadko i w sporadycznych przypadkach (np. u klientów z zagranicy którzy nie mogą pozwolić sobie na dłuższy pobyt w Polsce).

O ile pozwala na to kalendarz naszego specjalisty najlepiej jeśli druga sesja odbędzie się po 7 dniach. Taki okres czasu pozwoli na bardzo dobrą regenerację naskórka.

Ile powinna trwać przerwa pomiędzy drugą a trzecią sesją?

Dłuższą przerwę min.14 dniową zwykle pozostawia się pomiędzy sesjami 2 i 3, aby dać czas naszej skórze na całkowitą regenerację oraz stopniowe blaknięcie pigmentu w naskórku. Taki odstęp czasu pozwala również naszemu specjaliście na realną ocenę tego jak pigment jaśnieje w Twojej skórze i decyzję czy 3 sesja będzie wymagana.

Podsumowując:

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala stwierdzić że przy założeniu, że wszelkie okoliczności co do wykonania zabiegu są uważane za standardowe, zalecamy aby:

  • przerwa pomiędzy 1 a 2 sesją wynosiła minimum 7 dni lub dłużej,
  • między 2 a 3 sesją minimum 14 dni lub dłużej.

Dlaczego różne kliniki stosują różne ramy czasowe?

Przewagą mikropigmentacji włosów nad przeszczepem jest to że efekty są niemalże natychmiast widoczne a sama procedura nie wymaga od nas wielotygodniowej rekonwalescencji. Dlaczego więc część klinik zaleca aż 1 miesięczne odstępy między zabiegami?

Powodów jest kilka:

  • dana placówka najczęściej gabinet kosmetyczny traktuje zabieg mikropigmentacji włosów jako jeden z wielu w swojej ofercie. Wykonanie zabiegów co tydzień jest zatem często niemożliwe ze względu na inne obowiązki,
  • placówka specjalizująca się dotąd w makijażu permanentnym brwi czy ust stosuje te same miesięczne odstępy wierząc że jest to dobre dla klienta i dla nich samych,
  • placówka tłumaczy się taką koniecznością ponieważ po każdym zabiegu musi nastąpić proces złuszczania się naskórka (otóż nie musi). Zdecydowana większość renomowanych klinik tj. Skalp, Vinci czy His Hair Clinic mających swoje kliniki na całym świecie stosuje możliwie minimalne odstępy czasowe. Z myślą o satysfakcji klienta i starają się skrócić ten czas do minimum. Sam proces złuszczania występuje rzadko a jeśli występuje to zazwyczaj u osób z opaloną skórą głowy.

Ciężko wyobrazić sobie sytuację że osoby noszące systemy włosów, treski czy tupety mogą pozwolić sobie aby przez blisko miesiąc ukrywać się przed znajomymi. Zazwyczaj klient chce być postrzegany jako osoba która miała włosy ale zaczęła golić się na łyso. Zbyt długa przerwa między zabiegami spowodowałaby że zabieg mikropigmentacji skóry głowy nie byłby wybawieniem dla osób które potrzebują szybkiej metamorfozy.

DSC 7516 003 300x300 - Mikropigmentacja włosów: Jakie powinny być odstępy między zabiegami?

Witam na moim blogu poświęconemu problemowi łysienia oraz mikropigmentacji medycznej skóry głowy. Dzielę się na nim swoją wieloletnią wiedzą z zakresu mikropigmentacji włosów i osobistymi doświadczeniami na temat łysienia z którym zmagałem się od 18 roku życia. Zabiegami mikropigmentacji zajmuję się już od 2014 roku dzięki czemu stałem się jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów SMP w Polsce.

Na łamach mojego eksperckiego bloga wypowiadać się będą również pozostali członkowie naszego zespołu którzy również doskonale rozumieją problem łysienia oraz samej mikropigmentacji. Jeśli zależy Ci na rzetelnych informacjach i opiniach naszych ekspertów to dobrze trafiłeś. Co najmniej 2 razy w miesiącu zamieszczamy ciekawe artykuły które pomagają w podjęciu decyzji jak również pozwalają poszerzać Twoją wiedzę na temat mikropigmentacji włosów.

Zapraszam!
Krzysztof Reczyński

Mikropigmentacja włosów: Jakie powinny być odstępy między zabiegami?
5 (100%) 2 votes