Od systemu włosów do mikropigmentacji skóry głowy

Często możemy spotkać się z opiniami że między system włosów a peruką nie możemy postawić znaku równości. Dlaczego właściciele klinik oferujących systemy włosów tak bardzo unikają słowa tupet czy peruka? Jak to jest że system włosów potrafi kosztować nawet kilka tysięcy złotych a przetrwać na naszej głowie jedyne pół roku? Co kieruje mężczyznami że decydują się na ten desperacki krok? Na te oraz inne pytania odnośnie systemów włosów postaram się udzielić odpowiedzi w tym artykule.

Jaki jest problem z systemami włosów?

Oczywiście można powiedzieć że systemy włosów są pewnego rodzaju rewolucją bo problem zwiewania przez wiatr włosów dla użytkowników systemów włosów nie istnieje gdyż niezależnie od stopnia zaawansowania systemu włosów, nadal są one przyklejane do skóry głowy za pomocą klejów lub bardzo mocnych taśm silikonowych. Niestety ale tego typu rozwiązanie niesie ze sobą problemy związane z komfortem i higieną. Nie da się uniknąć procesu gromadzenia potu oraz złuszczonego naskórka. Kilkudniowe noszenie systemu powoduje że skóra głowy staje się brudna, często swędzi a co za tym idzie wydziela niepożądany zapach.

Osoby szczególnie dbające o higienę osobistą zmuszone są zdejmować i konserwować system włosów nawet kilka razy w tygodniu.

systemy-wlosowSystemy włosów przeszły długą drogę i bądź co bądź wydają się być jedynie alternatywą dla tupetów. Jednak czy warto aż tak bardzo przepłacać? System włosów kosztuje nawet kilka tysięcy złotych średnio 2500 zł – do nawet 6500 zł mało tego kliniki zachęcają wręcz do zakupu 2 systemów włosów co pozwala na przedłużenie żywotności tego typu rozwiązania. O ile kobiety niekiedy nie mają wyjścia i dbanie o swój wygląd jest nieodłączną częścią każdego dnia o tyle rozwiązanie tego typu dla mężczyzny może wydawać się bardzo męczące. Poza kosztami samych systemów włosów musimy liczyć się z kosztami utrzymania tj. systemy mocujące w zależności od rodzaju systemu włosów mogą być to taśmy adhezyjne, kleje lub inne jednorazowe elementy sytemu włosów oraz wizyty u zaprzyjaźnionego fryzjera który będzie nas strzygł tak żeby różnica między włosami naturalnymi a tymi z systemu nie była widoczna wymagają od nas opłat rzędu kilkuset złotych miesięcznie. Wszystko to powoduje że po kilku miesiącach uciążliwego użytkowania systemu włosów męska część użytkowników systemów włosów postanawia poszukać rozwiązania mniej uciążliwego a najlepiej nie wymagającego od mężczyzn nadzwyczajnej pielęgnacji.

System brzmi lepiej

Ludzie nie chcą być kojarzeni z czymś co od lat jest tematem prześmiewczym. Tupety zwykle kojarzone ze starszymi Panami którzy nie są w stanie pogodzić się z upływem czasu usilnie walczących z żywiołem jakim jest wiatr. Jednak nie zmienia to stanu rzeczy że system włosów to nadal tupet tylko że w ulepszonej wersji na który mimo ogromnej uciążliwości od lat nie brakuje chętnych. Są również osoby które nie wyobrażają sobie siebie we fryzurze typu buzz cut a brak swobodnego funkcjonowania w życiu towarzyskim, zawodowym oraz aktywnego wypoczynku nie jest dla nich problemem.

Co powoduje że mężczyźni decydują się na taki krok?

Na pewno w dużej mierze jest to chęć posiadania włosów tj. przed ich utratą. Niekiedy jednak zdarza się że włosy które otrzymujemy wyglądają o wiele lepiej niż nasze naturalne włosy jeszcze przed procesem łysienia.

Na pewno też wpływ na tego typu decyzję ma dość mała świadomość tego że w Polsce można już wykonać zabiegi mikropigmentacji włosów w sposób w pełni profesjonalny przez doświadczonych specjalistów z klinik które mogą pochwalić się dużą ilością osób które zdecydowały się na mikropigmentację włosów i są w pełni usatysfakcjonowane.

Na szczęście dla mężczyzn istnieje alternatywa

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu włosów i bierzesz pod uwagę mikropigmentację włosów, z przyjemnością dowiesz się, że jesteś w naprawdę świetnej sytuacji. Dlaczego? dlatego że możesz w sposób płynny przejść z jednego rozwiązania na drugie a jedynym problemem jaki możesz napotkać na swojej drodze to wytłumaczenie znajomym skąd decyzja o ogoleniu się na zero.

Wyobraź sobie teraz trudności jakie muszą doświadczać osoby które są całkowicie łyse starając się wyjaśnić, skąd nagle u nich głowa pełna ogolonych włosów. Jeśli nosisz system, musisz tylko powiedzieć ludziom, że postanowiłeś golić głowę na łyso bo tak jest wygodnie. Trudniejsza będzie sytuacja na sporadyczną krytykę od osób które uważają, że wyglądałeś lepiej, gdy twoje “włosy” były dłuższe.

Mikropigmentacja Włosów nie wymaga od Ciebie szczególnej pielęgnacji poza goleniem głowy co kilka dni które zajmuje wprawionej dłoni max. 3-5 min. do tego nałożenie balsamu po goleniu oraz kremu z filtrem UV(w tylko mocno słoneczne dni). To wszystko.

Cenne porady

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad podjęciem kroków ku zmianie wyglądu swojej fryzury mam dla Ciebie kilka porad które pozwolą Ci płynnie przejść przez cały proces.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie się do powrotu do pracy. Uświadamiaj znajomych z pracy że od dłuższego czasu myślisz o ścięciu włosów na znacznie krótsze. Zasugeruj, że masz dość swojego obecnego stylu i masz ochotę na coś odważniejszego i wymagającego od Ciebie mniej pielęgnacji. Spowoduje to zmniejszenie “wstrząsu” wśród kolegów, gdy po przeprowadzeniu procedury mikropigmentacji włosów wrócisz do normalnego funkcjonowania.

Daj odpocząć swojej głowie. Wieloletnie noszenie systemu włosów powoduje czasami zmiany skórne tj. ślady po taśmach oraz trudno usuwalny klej który znajduje się w naturalnych włosach. Wszystko to wymaga od nas zadbania o łysą skórę głowy przed samym zabiegiem.

Nie przejmować się opinią innych w końcu robimy to dla siebie. Zmiany są potrzebne również mężczyznom. Niezależny mężczyzna nie boi się podejmować korzystnych dla siebie zmian.

Zastosowanie się do naszych porad spowoduje że przejście z systemu włosów na mikropigmentację skóry głowy stanie się naprawdę proste! Dołącz do grona naszych klientów którzy z dnia na dzień poczuli wolność której nie mogli odczuć z system włosów na głowie. Nie wspominając już o tym, że zaoszczędzisz dzięki temu ogromną ilość czasu którą do tej pory przeznaczałeś na na pielęgnację systemu włosów.

Od systemu włosów do mikropigmentacji skóry głowy
5 (100%) 2 votes