Skuteczne sposoby na walkę z łysieniem

skuteczne sposoby walki z lysieniem 300x200 - Skuteczne sposoby na walkę z łysieniemW większości przypadków walka z łysieniem u mężczyzn bywa niezwykle trudna i niestety również w wielu przypadkach łysienia dziedzicznego nie przynosi oczekiwanych efektów. Leczenie za pomocą środków farmakologicznych jedynie hamuje wypadanie włosów zamiast ją dodatkowo stymulować. Dlatego też tak wielu mężczyzn rezygnuje z życia towarzyskiego z powodu obniżonej samooceny czego. Obecnie istnieją jednak rozwiązania nie wymagające od nas wcierania we włosy magicznych mikstur czy przyjmowania nieskutecznych lekarstw. Poniżej szczegółowo opisuje każde z tych rozwiązań.

Przeszczep włosów
Zdecydowanie najbardziej znaną obecnie metodą jest przeszczep włosów który zaliczany jest do chirurgicznych rozwiązań problemu łysienia. Polega on na pobraniu naszych mieszków włosowych z miejsc owłosionych (zazwyczaj są to boki oraz tył głowy) w miejsca pozbawione włosów. W obecnej chwili nie wykonuje się już prawie w ogóle przeszczepów metodą STRIP polegającą na wycięciu podłużnego paska skóry z tyłu naszej głowy w celu pobrania mieszków włosowych ze względu na nieestetyczną bliznę która jest widoczna po zabiegu. Najpopularniejsze obecnie metody to FUE oraz BHT podczas których włosy pobiera się w sposób pojedyńczy co powoduje zostawienie jedynie małych niemalże niewidocznych blizn.

Efekty tego inwazyjnego zabiegu są zazwyczaj zadowalające ale daleko im jednak do ideału. Największym minusem tego typu rozwiązania jest na pewno sam fakt że jest to operacja która wyłączy nas z normalnego funkcjonowania nawet na kilka miesięcy. Zazwyczaj do uzyskania satysfakcjonującego efektu potrzebne jest powtarzanie zabiegu (dogęszczanie) co kilka lat ze względu na postępujące łysienie. Zdarza się, że budżet którym dysponujemy nie wystarcza na dostatecznie gęste włosy w najgorszym przypadku przeszczep może się w ogóle nie przyjąć z czym musimy się liczyć podpisując dokumenty przed zabiegowe.

Koszt zabiegu: od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych

Systemy włosów
Treski, tupety czy peruki niegdyś były synonimem pozycji społecznej, powagi oraz autorytetu a mężczyzna nie pokazywał się bez niej nawet na moment. W obecnych czas są one jednak synonimem żartów i kpin. Dziś klasyczne peruki możemy zobaczyć najczęściej na głowach aktorów teatralnych. XXI wiek wprowadził rozwiązanie o nazwie system włosów.

Systemy włosów to to wysokiej jakości włosy oraz specjalna syntetyczna mikro skóra do której są przymocowane zazwyczaj robione na zamówienie i dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Cały system zazwyczaj mocowany jest na bardzo mocnych dwustronnych taśmach samoprzylepnych. Producenci zachwalają że w przeciwieństwie do klasycznej peruki w systemie możemy aktywnie spędzać czas, korzystając np. z basenu czy sauny co jest dość dużym udogodnieniem, pozwalającym w sposób dość komfortowy korzystać z uroków życia ale o tym jak to jest naprawdę korzystać z systemu włosów możecie przeczytać szerzej tutaj.

Efekty przygotowanego wg. naszych indywidualnych potrzeb systemu włosów są bardzo zadowalające ponieważ w ciągu kliku tygodni lub miesięcy(zależy od producenta) otrzymujemy fryzurę dostosowaną do naszych upodobań.

Wadą tego typu rozwiązania jest w dalszym ciągu niebywała uciążliwość wynikająca z ich użytkowania oraz konserwacji. Wspomniane wcześniej taśmy należy systematycznie nawet kilka razy w w tygodniu zmieniać (co mija się w dużym stopniu z tym co obiecują nam kliniki oferujące systemy). Do tego dochodzi wątpliwy komfort z noszenia systemu na łysej skórze głowy przyklejone taśmy brudzą nasze włosy a kilkudniowe użytkowanie powoduje gromadzenie się potu oraz złuszczonego naskórka który jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z “naszych włosów”.

Koszt systemu: od 2 tys. zł do nawet 10 tys. zł

Mikropigmentacja skóry głowy
Mikropigmentacja jest to najnowsza metoda pozwalająca w sposób trwały uzyskać efekt ogolonej skóry głowy. Jest to rozwiązanie wykorzystujące techniki makijażu permanentnego oraz tatuażu do punktowego i precyzyjnego wprowadzania organicznego pigmentu za pomocą cieniutkiej igły w miejsca przerzedzone oraz zupełnie pozbawione włosów. Czego efektem jest zamaskowanie miejsc pozbawionych włosów w sposób naturalny, często niepozwalający osobom z najbliższego otoczenia odróżnić naturalnych mieszków włosowych od tych które stworzyliśmy za pomocą mikropigmentacji. Zabieg który od dawna popularny jest w krajach Zachodniej Europy, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych zyskuje popularność również w Polsce.

Mikropigmentacja to proces minimum 3 zabiegów z których każdy trwa ok 3-4 godzin. Satysfakcjonujące efekty zabiegu są widoczne już po pierwszym zabiegu a jego trwałość zachowuje się w naszej skórze od 2 do 4 lat. W sporadycznych przypadkach może utrzymywać się nawet całe życie w międzyczasie korzystając jedynie z drobnych poprawek których koszt to zaledwie ułamek kwoty początkowej. Jest ona również rozwiązaniem dla osób które w przeszłości skorzystały z przeszczepu włosów i zmagają się z nieestetycznie wyglądającymi bliznami jak również stanowi idealną alternatywę dla osób zmęczonych uciążliwością noszenia systemu włosów.

Zdecydowanie największą zaletą jest tego typu rozwiązania jest swoboda użytkowania w życiu codziennym gdyż nie wymaga ona od nas nadzwyczajnej pielęgnacji. Fryzura typu Buzz Cut daję nam swobodę podczas aktywnego wypoczynku na basenie, plaży czy podczas uprawiania jakiekolwiek sportu a co równie istotne otrzymujemy fryzurę która od lat nie wychodzi z kanonów mody męskiej.

Niewątpliwym minusem tego typu rozwiązania jest konieczność golenia głowy maszynką elektryczną lub żyletką co 2-3 dni, zbyt duży odrost naturalnych włosów może spowodować że pigment w postaci kropki będzie wyglądał nienaturalnie przy kilku milimetrowym odroście naszych naturalnych włosów. Dodatkowo należy pamiętać o unikaniu słońca bez nałożonej wcześniej ochrony przeciwsłonecznej w postaci kremu z filtrem UV.

Koszt zabiegu: od 1500 zł do 4500 zł, cała głowa max. 8000 zł

Skuteczne sposoby na walkę z łysieniem
5 (100%) 1 vote