cechy-idealnego-specjalisty-mikropigmentacji-skory-glowy

Features of an ideal SMP specialist

Na pewno wielu naszych klientów, jak również osoby mające dylemat, jaką ścieżkę zawodową obrać, zastanawia się, czy zostanie specjalistą od mikropigmentacji włosów jest łatwe. W tym artykule postaram się przybliżyć zainteresowanym osobom, jakie predyspozycje oraz jaką wiedzę i jakie szkolenia powinna mieć osoba chcąca wykonywać zabiegi mikropigmentacji włosów w profesjonalny sposób.

Cechy idealnego specjalisty mikropigmentacji skóry głowy

Osoba pragnąca wykonywać profesjonalne zabiegi mikropigmentacji skóry głowy powinna być osobą która jest:

  • cierpliwa – jest to bardzo ważna cecha która może okazać się kluczowa. Zabiegi często trwają od 1 godziny przy kamuflażu małej blizny do nawet 8 godzin przy pigmentacji całej głowy np. łysieniu plackowatym. Cierpliwym również w kontekście nabywania doświadczenia bo przychodzi ono po wielu latach i setkach wykonanych zabiegów.
  • dokładna – patrząc, jak idealna potrafi być symulacja mieszków włosowych, nie możemy mieć wątpliwości, że dokładność to podstawa w tym fachu.
  • empatyczna – czyli rozumiejąca albo skutecznie starająca się zrozumieć problem drugiej osoby. Umiejętność postawienia się w sytuacji drugiej osoby zmagającej się z łysieniem ułatwia komunikację i dogłębne zrozumienie potrzeb i oczekiwań wobec zabiegu.
  • komunikatywna – praca z ludźmi wymaga od nas, aby być komunikatywnym. Rzetelne i profesjonalne przekazanie wszelkich informacji odnośnie zabiegu, pozwala na zdobycie zaufania klienta i w konsekwencji przekłada się na to, czy skorzysta z naszych usług, czy też innej kliniki.
  • artystą – w pewnym sensie jest to ważna cecha, ponieważ pozwala nam spojrzeć na problem łysienia w taki sposób, aby efekty naszych zabiegów wyglądały estetycznie, spójnie i po prostu pięknie.
  • odporna psychicznie – mikropigmentacja włosów to nie tylko kontakt z ludzką krwią, to również kontakt z ludzkimi dramatami, których historie wypisane są na ciele np. w postaci rozległych blizn po operacjach, wypadkach, oparzeniach, chorobach itp. Mocna psychika pozwala trzeźwo spojrzeć na sytuację i zamiast zaszkodzić pomóc takiej osobie.

Kto w Polsce może wykonywać zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg kosmetyczny, który sposobem wykonania przypomina tatuaż oraz makijaż permanentny. Co za tym idzie, nie wymaga to od nas posiadania wykształcenia w tym kierunku. Mimo wszystko, dobrze jest posiadać potwierdzenie swoich umiejętności w postaci certyfikatów, czy przebytych szkoleń. Szkolenia są istotne ponieważ są one potwierdzeniem zdobytej wiedzy, która w praktyce pomoże, a nie zaszkodzi Twoim klientom. Ciągły rozwój, to część tego zawodu i pewność, że przez swoją niewiedzę nie wypadniesz z rynku bo np. konkurencja udoskonala swoje zabiegi dzięki profesjonalnym szkoleniom.

Kto wykona lepiej mikropigmentację włosów – kobieta czy mężczyzna?

Teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia, jaką płeć ma dany specjalista, aczkolwiek moje wieloletnie doświadczenie jasno pokazuje, że mężczyźni chętniej wybierają klinikę mikropigmentacji włosów, w której zabiegi wykonuje mężczyzna. Nie bez znaczenia jest również fakt, że o wiele większe zaufanie u mężczyzn budzi specjalista wykonujący zabieg mikropigmentacji włosów, z którego sam skorzystał. Dzieje się tak dlatego że większość mężczyzn nie akceptuje braku włosów na swojej głowie oraz obecnego wyglądu i podejmuje walkę z łysieniem. W ten sposób tłumaczą sobie niepowodzenia w życiu towarzyskim i zawodowym, ponieważ jest to dla nich wstydliwy problem. O wiele ciężej opowiada się o swoim problemie kobiecie nie znającej dokładnie problemu łysienia typu męskiego niż specjaliście, który poradził sobie z łysieniem i jest chodzącą reklamą usług które oferuje.

Absolutnie nie przekreśla to kobiet, które nie od dziś wiadomo mają o wiele bardziej otwarte umysły na otaczające nas piękno i poczucie estetyki. Pokazuje to jedynie tendencje i fakt, że kobietom zwłaszcza tym które nie pracowały wcześniej w branży Beauty będzie o wiele trudniej zdobyć zaufanie grona łysych mężczyzn.

Zawsze staraj się być PRO

Niezależnie od tego, czy posiadasz wszystkie cechy, żadnej lub tylko ich część zawsze musisz być profesjonalistą w tym, co robisz i kochać to robisz. Jeśli bierzesz się za coś tylko dlatego, że widzisz w tym szansę na ogromne zarobki, to masz równie ogromne szanse, że polegniesz. Nie będziesz w stanie konkurować z osobami, dla których maskowanie łysiny i realna pomoc klientom, to pasja i przyjemność, a pieniądze są jedynie świadectwem tego, że wykonują świetną pracę.

Witam na moim blogu, na którym omawiam problem łysienia oraz mikropigmentację medyczną skóry głowy. Dzielę się na nim swoją wieloletnią wiedzą z zakresu mikropigmentacji włosów i osobistymi doświadczeniami na temat łysienia, z którym zmagałem się od 18 roku życia. Zabiegami mikropigmentacji zajmuję się już od 2014 roku, dzięki czemu stałem się jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów SMP w Polsce.

Na łamach mojego eksperckiego bloga wypowiadać się będą również pozostali członkowie naszego zespołu, którzy również doskonale rozumieją problem łysienia oraz samej mikropigmentacji. Jeśli zależy Ci na rzetelnych informacjach i opiniach naszych ekspertów, to dobrze trafiłeś. Regularnie zamieszczamy tu ciekawe artykuły, które pomagają w podjęciu decyzji, jak również pozwalają poszerzać Twoją wiedzę na temat mikropigmentacji włosów.

Zapraszam!

Krzysztof Reczyński

×Let's talk on WhatsApp