FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania odnośnie zabiegów mikropigmentacji.

ZADAJ PYTANIE
 • Czy zabieg jest bolesny?

  Nie. Większość klientów opisuje zabieg jako uczucie lekkiego dyskomfortu. Sam zabieg poprzez nakłuwanie powierzchni skóry głowy przez kilka godzin może prowadzić do wzrostu napięcia i zdenerwowania.

 • Czy zabieg jest bezpieczny?

  Tak. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy jest mało inwazyjnym zabiegiem. Dlatego też ryzyko powikłań po zabiegu zazwyczaj objawia się jedynie lekkim zaczerwieniem które znika po ok.3 dniach.

 • Ile czasu zajmie cały zabieg?

  Średnio ludzka skóra głowy ma zdumiewającą liczbę 100 000 mieszków włosowych, ok. 700-1000 mieszków na 5 cm2. Dążymy do zapewnienia najbardziej naturalnego wyglądu naturalnych mieszków włosowych. W rezultacie cały proces wymaga zwykle co najmniej trzech sesji, aby uzyskać znakomity wynik.

  Poniżej opisana jest cała procedura zabiegowa:

  Bezpłatna konsultacja / na życzenie odpłatny zabieg próbny
  Pierwsza sesja: jeśli zaznaczono tak podczas rezerwacji terminu może odbyć się zaraz po konsultacji. Prawdopodobnie potrwa od 2 do 3 godzin w zależności od złożoności Twoich potrzeb związanych z mikropigmentacją.
  Druga sesja: wykonywana po co najmniej 7-dniowej przerwie, trwa ok. 3 – 4 godziny, delikatnie poprawiając kolor i poprawiając linię włosów.
  Trzecia sesja: po ok. 2 do 4 tygodni pod 2 sesji, trwa również od 3-4 godziny, aby uzyskać doskonały kolor i linię włosów.
  Całkowity czas potrzebny do zakończenia serii zabiegów wynosi od 3 do 6 tygodni (średnio specjalista potrzebuje ok. 10 godzin na całą procedurę).

 • Jaki koszt wykonania zabiegu w klinice Scalpmann Hair&Head Care?

  W Klinice Scalpmann Hair&Head Care każdy klient traktowany jest indywidualnie. W związku z tym nie ma jednego uniwersalnego procesu, który stosujemy w dokładnej wycenie kosztów zabiegu.Cena zabiegu zależy w dużej mierze od stadium utraty włosów oraz rodzaju pożądanego wyglądu. Opiera się na liczbie wymaganych sesji, czasu oraz złożoności procedury.

  Zazwyczaj dokładna wycena odbywa się na darmowej, niezobowiązującej konsultacji. Ustalona kwota będzie obowiązywała przez określony wcześniej czas. Jeśli rozpoczniemy leczenie w tym czasie, będzie to cena, którą zapłacisz, niezależnie od tego, czy będziemy musieli poświęcić więcej czasu/sesji niż początkowo zakładaliśmy.

  Zawsze skupiamy się na Twojej satysfakcji i osiągnięciu wyglądu, z którego wszyscy będziemy zadowoleni.

 • Czy udzielacie gwarancji na swoje zabiegi?

  Tak. Udzielamy 12-miesięcznej gwarancji rozpoczynającej się od momentu ostatniej sesji. Jesteśmy jedną z nielicznych klinik w Polsce która udziela gwarancji na swoje zabiegi. Szczegółowe informacje odnośnie gwarancji udzielane są w momencie rezerwacji terminu.

 • Jaką linię włosów będę miał po zabiegu?

  Linia włosów to jeden z najważniejszych elementów całego procesu mikropigmentacji skóry głowy dlatego poświęcimy mu wiele czasu na pierwszej sesji zabiegowej.

  Ostateczna wersja jej kształtu należy zawsze do Ciebie. My dokładamy wszelkich starań aby linii włosów była naturalna i pasowała do Twojego wyglądu. Unikamy tworzenia sztucznie wyglądających prostych (jak od linijki) linii włosów bardzo popularnych w USA oraz w UK.

 • Czy są ograniczenia wiekowe?

  Zabieg mikropigmentacji jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych. Zabiegom mikropigmentacji poddają się nawet osoby w wieku 60 oraz 70 lat. Mogą mu się poddać również dzieci od 12 roku życia po pisemnej zgodzie rodziców.

 • Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

  Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet całe życie pod warunkiem że jeśli będzie ona odpowiednio pielęgnowana i utrzymywana we właściwy sposób. Szczegóły pielęgnacji omówimy z Tobą jeszcze przed zabiegiem. Zalecamy krótkie poprawki od trzech do sześciu lat. Szczególną uwagę musimy zwracać na słońce, ponieważ oparzenie słoneczne może mieć szkodliwy wpływ na mikropigmentację.

 • Kto będzie wykonywał zabieg?

  Wszystkie zabiegi wykonuje doświadczony specjalista oraz szkoleniowiec mikropigmentacji skóry głowy Krzysztof Reczyński. Od 2015 roku przeprowadził blisko 1300 sesji zabiegowych a od 2018 roku swoim doświadczeniem dzieli się również z osobami zainteresowanymi oferowaniem usług mikropigmentacji.

 • Jak często będę musiał golić głowę?

  Będzie to zależeć od twoich od osobistych upodobań i szybkości ponownego wzrostu włosów. Większość klientów preferuje świeżo ogoloną głowę lub jednodniowy zarost, dlatego wymagane jest golenie głowy co 1-3 dni.

 • Jakiego pigmentu używacie?

  W Scalpmann podobnie w jak w większości klinik działajacych na świecie stosujemy jedynie sprawdzone i przebadane pigmenty stworzone specjalnie do mikropigmentacji skóry głowy. Nie używamy kolorowych pigmentów gdyż grozi to wybarwieniem się pigmentu do niepożądanego odcieniu.

  Więcej na temat pigmentów stosowanych w mikropigmentajci skóry głowy przeczytasz tutaj.

 • Co można a czego nie można robić zaraz po zabiegu?

  Zapewniamy przekazanie dokładnych wytycznych dotyczące pielęgnacji, chociaż jest to stosunkowo proste. Intensywne ćwiczenia (wytwarzające pot) nie są zalecane przez 7 dni po każdym zabiegu, a skóry głowy nie należy myć ani golić przez 3-4 dni. Zalecamy niestosowanie zaraz po zabiegu żadnych kremów przeciwsłonecznych oraz unikanie basenów z chlorowaną wodą.

 • Jak będzie wyglądać moja głowa zaraz po zabiegu?

  Po zabiegu skóra głowy będzie zaczerwieniona oraz mogą pojawić się niewielkie strupki które znikną zartaz po umyciu głowy. Zaczerwienienie będzie się utrzymywać od 1-3 dni. Przez ten czas nie należy sie nadmiernie pocić ani myć głowy.

 • Jaki będzie efekt zabiegu?

  Możesz oczekiwać natychmiastowych rezultatów z natychmiastową widoczną linią włosów, a także z zaczerwienieniem, które zniknie po kilku dniach. Początkowo kropki pigmentu mogą wydawać się ciemniejsze niż naturalne włosy. Może minąć do czterech tygodni, zanim pigmenty zjaśnieją i dostosują do naturalnego koloru Twoich włosów. Nasze zabiegi zwykle trwają trzy sesje, z wyraźną poprawą efektów po każdym z nich. Zobacz naszą galerię, aby zobaczyć przykłady wyników po każdej sesji.

 • Czy mikropigmentacja skóry głowy to dobre rozwiązanie dla osoby korzystającej z systemu włosów lub peruki?

  Oczywiście. Jeśli jesteś zmęczony uciążliwością systemu włosów lub krępującą peruką mikropigmentacja może być idealnym rozwiązaniem Twojego problemu. Dla osób z Twojego otoczenia będziesz postrzegany jako osoba która po prostu zgoliła włosy. Sama mikropigmentacja uwolni Cię od ciągłego pielęgnowania sztucznych włosów. Mikropigmentacja nie wymaga od nas ponoszenia comiesięcznych kosztów tj. w przypadku systemów włosów związanych z pielęgnacją oraz zakupem taśm.

 • Czy stosując mikrowłókna mogę poddać się zabiegowi?

  Tak. Aczkolwiek będzie konieczne ścięcie włosów i stworzenie nowej fryzury od podstaw na zupełnie łysej skórze głowy. Fryzura taka pozwoli Ci bez obaw uprawiać sport, pływać czy chodzić po deszczu oraz słońcu.

 • Czy skóra głowy po serii zabiegów wymaga szczególnej pielęgnacji?

  Po zabiegu należy wystrzegać się nadmiernej ekspozycji głowy na słońcu oraz celowego opalania ponieważ promieniowanie UV skraca żywotność mikropigmentacji oraz może prowadzić do jej uszkodzenia. Zaleca się stosowanie kremu z filtrem UV 50.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania chętnie udzielimy wyczerpujących informacji. W tym celu skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy lub WhatsApp.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Gotowy na zmianę swojego życia?

Zarezerwuj termin zabiegu

Już dziś zarezerwuj termin zabiegu w jednej z wielu naszych lokalizacji.
Wysyłając wiadomość wyrażają jednocześnie Państwo zgodę na przetwarzane i przechowywanie przez Scalpmann Hair&Head Care Państwa danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym w celu otrzymania drogą elektroniczną odpowiedzi na kierowane przez Państwa pytania.

Potrzebujesz więcej informacji nt. zabiegów lub szkoleń?

Zadzwoń i porozmawiaj z nami.

Jesteśmy do dyspozycji:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00

phone
(+48) 690 638 690
e-mail
info@scalpmann.com
phone
(+48) 790 694 473
×Porozmawiajmy na WhatsApp