Faq – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

W tym dziale umieszczamy najczęściej pojawiające się pytania odnośnie zabiegu mikropigmentacji włosów, nazywanego również mikropigmentacją skóry głowy lub tatuażem włosów. Odpowiedzi udziela właściciel kliniki i jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów w Polsce – Krzysztof Reczyński.

Czy zabieg jest bolesny?

Nie. Większość klientów opisuje zabieg jako uczucie lekkiego dyskomfortu. Sam zabieg poprzez nakłuwanie powierzchni skóry głowy przez kilka godzin może prowadzić do wzrostu napięcia i zdenerwowania.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy jest mało inwazyjnym zabiegiem. Dlatego też ryzyko powikłań po zabiegu zazwyczaj objawia się jedynie lekkim zaczerwieniem które znika po ok.3 dniach.

Ile czasu zajmie cały zabieg?

Średnio ludzka skóra głowy ma zdumiewającą liczbę 100 000 mieszków włosowych, ok. 700-1000 mieszków na 5 cm2. Dążymy do zapewnienia najbardziej naturalnego wyglądu naturalnych mieszków włosowych. W rezultacie cały proces wymaga zwykle co najmniej trzech sesji, aby uzyskać znakomity wynik.

Poniżej opisana jest cała procedura zabiegowa:

  • Bezpłatna konsultacja / na życzenie odpłatny zabieg próbny
  • Pierwsza sesja: jeśli zaznaczono tak podczas rezerwacji terminu może odbyć się zaraz po konsultacji. Prawdopodobnie potrwa od 3-4 godzin w zależności od złożoności Twoich potrzeb związanych z mikropigmentacją.
  • Druga sesja: wykonywana po co najmniej 7-dniowej przerwie, trwa ok. 2-4 godzin, delikatnie poprawiając kolor i poprawiając linię włosów.
  • Trzecia sesja: po ok. 2 do 4 tygodni pod 2 sesji, trwa od 1-3 godziny, aby uzyskać doskonały kolor i linię włosów.

Całkowity czas potrzebny do zakończenia serii zabiegów wynosi od 3 do 6 tygodni.

Jaki koszt wykonania zabiegu w klinice Scalpmann Hair&Head Care?

W Klinice Scalpmann Hair&Head Care każdy klient traktowany jest indywidualnie. W związku z tym nie ma jednego uniwersalnego procesu, który stosujemy w dokładnej wycenie kosztów zabiegu.Cena zabiegu zależy w dużej mierze od stadium utraty włosów oraz rodzaju pożądanego wyglądu. Opiera się na liczbie wymaganych sesji, czasu oraz złożoności procedury.

Zazwyczaj dokładna wycena odbywa się na darmowej, niezobowiązującej konsultacji. Ustalona kwota będzie obowiązywała przez określony wcześniej czas. Jeśli rozpoczniemy leczenie w tym czasie, będzie to cena, którą zapłacisz, niezależnie od tego, czy będziemy musieli poświęcić więcej czasu/sesji niż początkowo zakładaliśmy.

Zawsze skupiamy się na Twojej satysfakcji i osiągnięciu wyglądu, z którego wszyscy będziemy zadowoleni.

Czy udzielacie gwarancji na swoje zabiegi?

Tak. Udzielamy 12-miesięcznej gwarancji rozpoczynającej się od momentu ostatniej sesji. Jesteśmy jedną z nielicznych klinik w Polsce która udziela gwarancji na swoje zabiegi. Szczegółowe informacje odnośnie gwarancji udzielane są w momencie rezerwacji terminu.

Jaką linię włosów będę miał po zabiegu?

Linia włosów to jeden z najważniejszych elementów całego procesu mikropigmentacji skóry głowy dlatego poświęcimy mu wiele czasu na pierwszej sesji zabiegowej.

Ostateczna wersja jej kształtu należy zawsze do Ciebie. My dokładamy wszelkich starań aby linii włosów była naturalna i pasowała do Twojego wyglądu. Unikamy tworzenia sztucznie wyglądających prostych (jak od linijki) linii włosów bardzo popularnych w USA oraz w UK.

Czy są ograniczenia wiekowe?

Zabieg mikropigmentacji jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych. Zabiegom mikropigmentacji poddają się nawet osoby w wieku 60 oraz 70 lat. Mogą mu się poddać również dzieci od 12 roku życia po pisemnej zgodzie rodziców.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet całe życie pod warunkiem że jeśli będzie ona odpowiednio pielęgnowana i utrzymywana we właściwy sposób. Szczegóły pielęgnacji omówimy z Tobą jeszcze przed zabiegiem. Zalecamy krótkie poprawki od trzech do sześciu lat. Szczególną uwagę musimy zwracać na słońce, ponieważ oparzenie słoneczne może mieć szkodliwy wpływ na mikropigmentację.

Kto będzie wykonywał zabieg?

Większość zabiegów w naszej klinice wykonuje doświadczony specjalista Krzysztof Reczyński jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów mikropigmentacji skóry głowy w Polsce. Dzięki ogromnemu doświadczeniu pomógł już setkom klientom z Polski i zagranicy.

Doskonale rozumie problem łysienia bo sam się z nim zmagał. Na swojej głowie przetestował już różne rozwiązania tj. mikrowłókna czy systemy włosów a także całą masę suplementów diety oraz lekarstw. Ukończył profejonalne szkolenie z zakresu mikropigmentacji medycznej w Broadway Beauty Center w Katowicach. Posiada certyfikaty z dziedziny trychologii oraz makijażu permanentnego.

Jak często będę musiał golić głowę?

Będzie to zależeć od twoich od osobistych upodobań i szybkości ponownego wzrostu włosów. Większość naszych klientów preferuje świeżo ogoloną głowę lub jednodniowy zarost, dlatego wymagane jest golenie głowy co 1-2 dni.

Jakiego pigmentu używacie?

Stosowany przez nas pigment jest całkowicie ekologiczny oraz organiczny a co za tym idzie przyjazny weganom. Ponieważ jest organiczny, wierzymy, że wspomaga proces gojenia, a czas regeneracji skóry po zabiegu jest krótszy. Stworzony jest w 90% na bazie naturalnego węgla stosowany w najbardziej znanych i cenionych na całym świecie klinikach tj. Brandwood Clinic, Skalp, Skalp Aesthetics, Vinci Hair Clinic czy HisHair Clinic.Pigmenty które stosujemy w naszej klinice nie są dostępne w tradycyjnym kanale dystrybucji. Dobry jakościowo pigment jest jednym z fundamentalnych elementów poprawnie wykonanej mikropigmentacji.

Co można a czego nie można robić zaraz po zabiegu?

Zapewniamy przekazanie dokładnych wytycznych dotyczące pielęgnacji, chociaż jest to stosunkowo proste. Intensywne ćwiczenia (wytwarzające pot) nie są zalecane przez 7 dni po każdym zabiegu, a skóry głowy nie należy myć ani golić przez 3-4 dni. Zalecamy niestosowanie zaraz po zabiegu żadnych kremów przeciwsłonecznych oraz unikanie basenów z chlorowaną wodą.

Jak będzie wyglądać moja głowa zaraz po zabiegu?

Po zabiegu skóra głowy będzie zaczerwieniona oraz mogą pojawić się niewielkie strupki które znikną zartaz po umyciu głowy. Zaczerwienienie będzie się utrzymywać od 1-3 dni. Przez ten czas nie należy sie nadmiernie pocić ani myć głowy.

Jaki będzie efekt zabiegu?

Możesz oczekiwać natychmiastowych rezultatów z natychmiastową widoczną linią włosów, a także z zaczerwienieniem, które zniknie po kilku dniach. Początkowo kropki pigmentu mogą wydawać się ciemniejsze niż naturalne włosy. Może minąć do czterech tygodni, zanim pigmenty zjaśnieją i dostosują do naturalnego koloru Twoich włosów. Nasze zabiegi zwykle trwają trzy sesje, z wyraźną poprawą efektów po każdym z nich. Zobacz naszą galerię, aby zobaczyć przykłady wyników po każdej sesji.

Czy mikropigmentacja skóry głowy to dobre rozwiązanie dla osoby korzystającej z systemu włosów lub peruki?

Oczywiście. Jeśli jesteś zmęczony uciążliwością systemu włosów lub krępującą peruką mikropigmentacja może być idealnym rozwiązaniem Twojego problemu. Dla osób z Twojego otoczenia będziesz postrzegany jako osoba która po prostu zgoliła włosy. Sama mikropigmentacja uwolni Cię od ciągłego pielęgnowania sztucznych włosów. Mikropigmentacja nie wymaga od nas ponoszenia comiesięcznych kosztów tj. w przypadku systemów włosów związanych z pielęgnacją oraz zakupem taśm.

Czy stosując mikrowłókna mogę poddać się zabiegowi?

Tak. Aczkolwiek będzie konieczne ścięcie włosów i stworzenie nowej fryzury od podstaw na zupełnie łysej skórze głowy. Fryzura taka pozwoli Ci bez obaw uprawiać sport, pływać czy chodzić po deszczu oraz słońcu.

Czy skóra głowy po serii zabiegów wymaga szczególnej pielęgnacji?

Po zabiegu należy wystrzegać się nadmiernej ekspozycji głowy na słońcu oraz celowego opalania ponieważ promieniowanie UV skraca żywotność mikropigmentacji oraz może prowadzić do jej uszkodzenia. Zaleca się stosowanie kremu z filtrem UV 50.
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania chętnie udzielimy wyczerpujących informacji. W tym celu skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy.
Najczęściej zadawane pytania
5 (100%) 6 votes