FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania odnośnie zabiegów mikropigmentacji.

ZADAJ PYTANIE
 • Ile kosztuje zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

  W celu ułatwienia odpowiedzi na jedno z najczęściej pojawiających się pytań stworzyliśmy dla Państwa narzędzie do obliczania kosztów zabiegu mikropigmentacji włosów jakim jest Kalkulator Mikropigmentacji. Pozwala on w w miarę dokładnie określić koszty zabiegu mikropigmentacji skóry głowy oraz optycznego zagęszczania rzadkich włosów. Szczegółowa wycena odbywa się na bezpłatnej konsultacji po poznaniu dokładnych oczekiwań co do kształtu oraz indywidualnych potrzeb klienta.

  Aktualne ceny zabiegów odswieżająych oraz innych usług są na bieżąco aktualizowane w zakładce Cennik.

 • Czy zabieg jest bolesny?

  Nie. Zabieg mikropigmentacji oceniany jest przez naszych klientów mianem niewielkiego dyskomfortu. Odczucia te mogą się różnić w zależności od wrażliwości skóry u poszczególnych klientów. Mimo wszystko najwyższej klasy sprzęt oraz cienkie igły minimalizują doznania bólowe podczas zabiegu do minimum. Dzięki czemu nie ma konieczności stosowania środków przeciwbólowych.

 • Czy zabieg jest bezpieczny?

  Tak. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy jest mało inwazyjnym zabiegiem. Dlatego też ryzyko powikłań po zabiegu zazwyczaj objawia się jedynie lekkim zaczerwieniem skóry które znika po max. 3 dniach.

 • Ile czasu zajmie cały zabieg?

  Średnio ludzka skóra głowy ma zdumiewającą liczbę 100 000 mieszków włosowych, ok. 700-1000 mieszków na 5 cm2. Dążymy do zapewnienia najbardziej naturalnego wyglądu naturalnych mieszków włosowych. W rezultacie cały proces wymaga zwykle co najmniej trzech sesji, aby uzyskać znakomity wynik.

  Poniżej opisana jest cała procedura zabiegowa:

  Bezpłatna konsultacja / na życzenie odpłatny zabieg próbny

  Pierwsza sesja: jeśli zaznaczono tak podczas rezerwacji terminu może odbyć się zaraz po konsultacji. Prawdopodobnie potrwa od 2 do 3 godzin w zależności od złożoności Twoich potrzeb związanych z mikropigmentacją.

  Druga sesja: wykonywana po co najmniej 7-dniowej przerwie, trwa ok. 3 – 4 godziny, delikatnie poprawiając kolor i poprawiając linię włosów.

  Trzecia sesja: po ok. 2 do 4 tygodni pod 2 sesji, trwa również od 3-4 godziny, aby uzyskać doskonały kolor i linię włosów.
  Całkowity czas potrzebny do zakończenia serii zabiegów wynosi od 3 do 6 tygodni (średnio specjalista potrzebuje ok. 10 godzin na całą procedurę).

 • Czy udzielacie gwarancji na swoje zabiegi?

  Tak. Udzielamy 12-miesięcznej gwarancji rozpoczynającej się od momentu ostatniej sesji. Jesteśmy jedną z nielicznych klinik w Polsce która udziela gwarancji na swoje zabiegi. Szczegółowe informacje odnośnie gwarancji udzielane są w momencie rezerwacji terminu.

 • Jaką linię włosów będę miał po zabiegu?

  Linia włosów to jeden z najważniejszych elementów całego procesu mikropigmentacji skóry głowy dlatego poświęcimy mu wiele czasu na pierwszej sesji zabiegowej.

  Ostateczna wersja jej kształtu należy zawsze do Ciebie. My dokładamy wszelkich starań aby linii włosów była naturalna i pasowała do Twojego wyglądu. Unikamy tworzenia sztucznie wyglądających prostych (jak od linijki) linii włosów bardzo popularnych w USA oraz w UK.

 • Czy są ograniczenia wiekowe?

  Zabieg mikropigmentacji jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych. Zabiegom mikropigmentacji poddają się nawet osoby w wieku 60 oraz 70 lat. Mogą mu się poddać również dzieci od 12 roku życia po pisemnej zgodzie rodziców.

 • Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

  Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet całe życie pod warunkiem że jeśli będzie ona odpowiednio pielęgnowana i utrzymywana we właściwy sposób. Szczegóły pielęgnacji omówimy z Tobą jeszcze przed zabiegiem. Zalecamy krótkie poprawki od trzech do sześciu lat. Szczególną uwagę musimy zwracać na słońce, ponieważ oparzenie słoneczne może mieć szkodliwy wpływ na mikropigmentację.

 • Kto będzie wykonywał zabieg?

  Wszystkie zabiegi wykonuje doświadczony specjalista oraz szkoleniowiec mikropigmentacji skóry głowy Krzysztof Reczyński. Od 2015 roku przeprowadził blisko 1300 sesji zabiegowych a od 2018 roku swoim doświadczeniem dzieli się również podczas cyklicznych szkoleń z mikropigmentacji skóry głowy w Polsce oraz za granicą.

 • Jak często będę musiał golić głowę?

  Aby efektu zabiegu wyglądały naturalnie i wzbudzały niczyich podejrzeń zalecamy golenie głowy co 1-3 dni. Wpływ na szybkość odrostu ma również to czym golimy głowę po zabiegu mikropigmentacji. Osobiście polecamy golenie głowy za pomocą maszynki tj. Gillette Blue 3 lub golarek Braun od Serii 6 w górę.

 • Jakiego pigmentu używacie?

  W Scalpmann podobnie w jak w większości klinik działajacych na świecie stosujemy jedynie sprawdzone i przebadane pigmenty stworzone specjalnie do mikropigmentacji skóry głowy. Nie używamy kolorowych pigmentów gdyż grozi to wybarwieniem się pigmentu do niepożądanego koloru.

  Więcej na temat pigmentów stosowanych w mikropigmentajci skóry głowy przeczytasz tutaj.

 • Czy efekty zabiegu są naturalne?

  Dokładamy wszelkich starań aby efekty każdego zabiegu były nieszablonowe i szyte na miarę. Cała sztuka mikropigmentacji polega na tym nie wzbudzała ona niczyich podejrzeń i dumą możemy stwierdzić że często nawet nasi klienci nie są w stanie odróżnić mikropjigmentacji od naturalnie rosnących włosów.

 • Jak będzie wyglądać moja głowa zaraz po zabiegu?

  Skóra zaraz po zabiegu może być lekko różowa lub czerwona. Czasami może wystąpić swędzenie lub lekkie pieczeni. Stan taki może utrzymywać się od 1-4 dni.  Mikropigmentacja jest zabiegiem mniej inwazyjnym niż tatuaż, w trakcie zabiegu prawie wcale nie pojawia się krew a bezpośrednio po zabiegu wygląd naszej głowy nie przykuwa szczególnie uwagi.

 • Jaki będzie efekt zabiegu?

  Możesz oczekiwać natychmiastowych rezultatów z natychmiastową widoczną linią włosów, a także z zaczerwienieniem, które zniknie po kilku dniach. Początkowo kropki pigmentu mogą wydawać się ciemniejsze niż naturalne włosy. Może minąć do czterech tygodni, zanim pigmenty zjaśnieją i dostosują do naturalnego koloru Twoich włosów. Nasze zabiegi zwykle trwają trzy sesje, z wyraźną poprawą efektów po każdym z nich. Zobacz naszą galerię, aby zobaczyć przykłady wyników po każdej sesji.

 • Czy mikropigmentacja skóry głowy to dobre rozwiązanie dla osoby korzystającej z systemu włosów lub peruki?

  Oczywiście. Jeśli jesteś zmęczony uciążliwością systemu włosów lub krępującą peruką mikropigmentacja może być idealnym rozwiązaniem Twojego problemu. Dla osób z Twojego otoczenia będziesz postrzegany jako osoba która po prostu zgoliła włosy. Sama mikropigmentacja uwolni Cię od ciągłego pielęgnowania sztucznych włosów. Mikropigmentacja nie wymaga od nas ponoszenia comiesięcznych kosztów tj. w przypadku systemów włosów związanych z pielęgnacją oraz zakupem taśm.

 • Czy stosując mikrowłókna mogę poddać się zabiegowi?

  Tak. Aczkolwiek będzie konieczne zgolenie włosów i stworzenie nowej fryzury od podstaw na zupełnie łysej skórze głowy. Fryzura taka pozwoli Ci bez obaw uprawiać sport, pływać czy chodzić po deszczu oraz słońcu.

 • Czy skóra głowy po serii zabiegów wymaga szczególnej pielęgnacji?

  Po zabiegu należy wystrzegać się nadmiernej ekspozycji głowy na słońcu oraz celowego opalania ponieważ promieniowanie słoneczne przyczynia się do szybszego blaknięcia pigmentacji. W skrajnych przypadkach może prowadzić do jej uszkodzenia. Zaleca się stosowanie kremu z filtrem SPF 50.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania chętnie udzielimy wyczerpujących informacji. W tym celu skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy lub WhatsApp.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Gotowy na zmianę swojego życia?

Zarezerwuj termin zabiegu

Już dziś zarezerwuj termin zabiegu w jednej z wielu naszych lokalizacji.
Wysyłając wiadomość wyrażają jednocześnie Państwo zgodę na przetwarzane i przechowywanie przez Scalpmann Hair&Head Care Państwa danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym w celu otrzymania drogą elektroniczną odpowiedzi na kierowane przez Państwa pytania.

Potrzebujesz więcej informacji nt. zabiegów lub szkoleń?

Zadzwoń i porozmawiaj z nami.

Jesteśmy do dyspozycji:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00

phone
(+48) 690 638 690
e-mail
info@scalpmann.com
phone
(+48) 790 694 473
×Porozmawiajmy na WhatsApp