Scalpmann Hair&Head Care - Kliniki.pl

nasza wiedza

Blog o mikropigmentacji

Krzysztof
Cześć. Jestem Krzysiek. Witaj na blogu poświęconemu łysieniu oraz mikropigmentacji. W miarę regularnie będę starał się dodawać artykuły dla osób zainteresowanych zabiegiem jak również dla osób rozwijających się jako obecni lub przyszli artyści w tej dziedzinie pigmentacji.
Zapraszam do lektury.
Reczynski

Najnowszy artykuł

4 alternatywne sposoby dla przeszczepu włosów o których nie miałeś pojęcia!

date 11 listopada 2023

Kiedy rozmawiamy o sposobach na łysienie, na pierwszy plan wysuwa się coraz bardziej popularny i przystępny cenowo przeszczep włosów. Jednak co w sytuacji w której chcemy uniknąć operacji chirurgicznej oraz długiego czasu rekonwalescencji? Musimy wiedzieć być świadomi że w dzisiejszych czasach technologia i medycyna estetyczna oferują wiele alternatywnych metod, które pozwalają osiągnąć naturalnie wyglądające rezultaty, w większości przypadków są to metody niewymagające operacji. Mało czego w wielu przypadkach są to metody wielokrotnie tańsze i niewymagające długotrwałej rekonwalescencji. Poznaj najnowsze alternatywne metody
Czytaj całość
 • pigmentacja brody rozwiazanie problemu rzadkiego i nierownego zarostu

  Dziury w zaroście: Przyczyny i sposoby na ich maskowanie

  date 25 sierpnia 2023

  Zarost na twarzy rozciąga się od obszaru między kościami policzkowymi i uszami, przez dolną szczękę i obejmuje obszar ust. Broda może rosnąć na dolnych policzkach i nieco wchodzić na szyję. Nie u każdego mężczyzny obszar zarostu jest równomiernie pokryty włosami. Niektórzy panowie skarżą się na problemy z niesymetrycznym zarostem czy wręcz dziury w zaroście.
  Czytaj całość
 • lysienie na czubku glowy

  Przerzedzone włosy na czubku głowy: Jak je zagęścić?

  date 25 sierpnia 2023

  Przerzedzanie się włosów na czubku głowy nie zawsze wiąże się z ich całkowitą utratą. U wielu mężczyzn proces ten zatrzymuje się na pewnym etapie, pozostawiając trudny do zatuszowania problem estetyczny. Jak zagęści włosy na czubku głowy?
  Czytaj całość
 • mikropigmentacja zarostu

  Brak zarostu: Jak rozwiązać ten problem?

  date 25 sierpnia 2023

  Broda to dla wielu mężczyzn symbol męskości. Bywa jednak, że zarost na twarzy nie się nie pojawia lub jest na tyle delikatny, że o zapuszczeniu bujnej brody nie ma co marzyć. Czy brak zarostu jest oznaką, że z Twoim organizmem dzieje się coś złego?
  Czytaj całość
 • zakola w mlodym wieku

  Fryzury na zakola: Jak sobie poradzić z przerzedzającymi się włosami na skroniach?

  date 25 sierpnia 2023

  Zakola na głowie to mankament estetyczny, który u wielu mężczyzn powoduje obniżenie pewności siebie i niższą samoocenę. Tymczasem, modne fryzury na zakola mogą rozwiązać ten problem. Oczywiście, dotyczy to sytuacji, w której włosy problem przerzedzania się włosów dotyka wyłącznie skroni. W przypadku bardziej zaawansowanego problemu alternatywą dla modnego cięcia jest mikropigmentacja skóry głowy.
  Czytaj całość
 • ile trwa zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

  Ile trwa zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

  date 17 maja 2023

  Na to jedno z najczęściej pojawiających się pytań nie da się odpowiedzieć jednym zdaniem. Dlatego też postanowiłem napisać na ten temat osobny wpis. Temat jest dość ciekawy ponieważ czas to pieniądz. Czy szybko znaczy dobrze? czy szybko oznacza to że musimy zapłacić więcej?
  Czytaj całość
 • Finasteryd - wady i zalety

  Wady i zalety stosowania finasterydu w walce z łysieniem

  date 6 maja 2023

  Finasteryd jeden z dwóch obok minoxidlu leków które w badaniach klinicznych wykazały skuteczność polegającą na spowolnieniu, zatrzymaniu a nawet odroście włosów. Czy mamy zatem do czynienia z cudownym lekarstwem na łysienie? Niestety nie jest tak kolorowo jak mogłoby się wydawać. To czy lekarstwo będzie skuteczne w Twoim przypadku zaleźć będzie od wielu czynników które omówimy w tym artykule.
  Czytaj całość
 • Najczęstsze przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

  Najczęstsze przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

  date 21 kwietnia 2023

  Zaczniemy banalnie...wypadanie włosów to problem, który dotyka wielu mężczyzn na całym świecie. W Europie Polacy znajdują się w ścisłej czołówce najbardziej łysiejących nacji. Choć ta nieprzyjemna przypadłość nie jest stanem zagrażającym życiu, może znacznie wpłynąć na naszą pewność siebie i ogólną samoocenę. W tym artykule skupię się na omówieniu najczęstszych przyczyn wypadania włosów u mężczyzn i przedstawimy kilka sposobów, jak można temu zapobiec abyś z rozwiązań takich jak mikropigmentacja skóry głowy czy przeszczep włosów być może nie musiał nigdy skorzystać.
  Czytaj całość
 • Pierluigi Collina – Alopecia Universalis mało znany problem znanego arbitra piłkarskiego

  date 20 kwietnia 2023

  Pierluigi Collina to legenda piłki nożnej, a także symbol odwagi i siły charakteru. I to nie tylko ze względu na swoje osiągnięcia jako arbiter najważniejszych na świecie wydarzeń w świecie piłki nożnej, ale także ze względu na swoje podejście do choroby, która dotknęła jego ciało - Alopecję Universalis.
  Czytaj całość
 • 76628A8D AC97 4821 A906 FE028CD0E366 scaled

  5 powodów, dla których WARTO wykonać mikropigmentację skóry głowy

  date 25 lutego 2023

  Włosy są integralną częścią naszego wizerunku, dlatego cofająca się linia włosów i łysienie mogą być ciosem dla naszej samooceny jak również dla oceny przez społeczeństwo. Wypadanie włosów z roku na rok jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym.
  Czytaj całość
×

Cześć!

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące mikropigmentacji. Możesz również wysłać mi swoje zdjęcie a wykonam dla Ciebie wizualizację wyglądu. Bezpłatnie! 🙂
×Porozmawiaj ze mną na WhatsApp 🙂