Różnice pomiędzy mikropigmentacją a tradycyjnym tatuażem

Na pierwszy rzut oka może się wydawać że osoba wykonująca mikropigmentację włosów robi zwykły tatuaż na głowie. Ważne jest aby poznać najważniejsze różnice pomiędzy tradycyjnym tatuażem a zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy. Pozwoli to uniknąć złego wyboru jeśli chodzi o odpowiedniego specjalistę.

W internecie znajdziesz wiele przerażających przykładów tego jak wygląda tradycyjny tatuaż wykonany na głowie. Mimo to wiele osób decyduje się na zabieg u kosmetyczki lub tatuażysty ze względu na niską cenę. Niestety finał takiego rozwiązania jest taki że dostajesz tak naprawdę to za co zapłaciłeś. Dlatego ważne jest aby tak ogromna zmiana w Twoim wyglądzie dokonywała się pod okiem wysoko wykwalifikowanego specjalisty specjalizującego się w mikropigmentacji włosów z wieloletnim doświadczeniem.

mikropigmentacja włosów z bliska
Najedź kursorem na obraz i zobacz efekty zabiegu z bliska

5 różnic między mikropigmentacją włosów a tradycyjnym tatuażem

1. Szkolenie i doświadczenie

Zdecydowana większość tatuażystów to prawdziwi artyści i rzemieślnicy w swoim fachu z darem w ręku. Specjaliści mikropigmentacji skóry głowy przechodzą długotrwałe szkolenie na którym uczą się jak tworzyć realistycznie wyglądające mieszki włosowe oraz równie naturalnie wyglądające linie włosów. Artysta tatuażu bez jakichkolwiek podstaw wiedzy o mikropigmentacji nigdy nie będzie w stanie odtworzyć naturalnie wyglądającej linii włosów. Podobnie specjalista SMP bez wiedzy o tatuażu nie jest w stanie wykonać go poprawnie. W obu przypadkach nie jest możliwe wykonanie profesjonalnych zabiegów bez odpowiedniego doświadczenia którego nabywanie trwa nawet kilka lat.

2. Igły, pigmenty oraz urządzenia

Te trzy elementy odgrywają ogromną rolę w poprawnie wykonanej mikropigmentacji. Odtworzenie naturalnie wyglądających mieszków włosowych wymaga użycia:

  • specjalnych cienkich 1 i 3-punktowych igieł, o wiele cieńszych niż te stosowane w tatuażu,
  • pigmentów, które nie zawierają metali ciężkich a ich skład nie wywołuje reakcji alergicznych,
  • wysokiej klasy urządzenia o małych wibracjach, przekłada się to na odczucie bólu oraz komfort pracy specjalisty który czasami pracuje na urządzeniu nawet 8 godzin dziennie.

3. Odczuwanie bólu

Klienci którzy doświadczyli na swojej skórze zarówno tatuażu jak i mikropigmentacji jednoznacznie oceniają zabieg mikropigmentacji jako mniej bolesny. Dzieje się tak dlatego że ukłucie jest szybkie i płytkie w przeciwieństwie do tatuażu gdzie igła jest aplikowana jest o wiele głębiej i często na o wiele większej powierzchni niż mikropigmentacja.

4. Zupełnie inne zastosowanie

Mikropigmentacja włosów i jej praktyczne zastosowanie przyczynia się do poprawy samopoczucia wielu osób cierpiących z powodu utraty włosów . Jedynym powodem dla którego go wykonujemy do chęć odzyskania realistycznej linii włosów bez oznak łysienia co przekłada się na adekwatny do naszego wieku wygląd oraz odzyskanie pewności siebie. Tradycyjny tatuaż często kojarzy się wielu osobom z błędami młodości i nieprzemyślanymi pomysłami na ozdobienie naszego ciała.

5. Proces i opieka

Tradycyjny tatuaż to zazwyczaj 1 lub 2 spotkania podczas których omawiany jest pomysł, kształt i wykonanie tatuażu. Mikropigmentacja włosów to coś więcej… to zrozumienie problemu łysienia, to często kilkadziesiąt godzin spędzonych w gabinecie, długie rozmowy i profesjonalne podejście do problemu zarówno przed jak i po zabiegu dzięki któremu Ty jako klient masz poczucie bezpieczeństwa i pewności do całej procedury.

Krzysztof Reczyński Scalpmann

Witam na moim blogu poświęconemu problemowi łysienia oraz mikropigmentacji medycznej skóry głowy. Dzielę się na nim swoją wieloletnią wiedzą z zakresu mikropigmentacji włosów i osobistymi doświadczeniami na temat łysienia z którym zmagałem się od 18 roku życia. Zabiegami mikropigmentacji zajmuję się już od 2014 roku dzięki czemu stałem się jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów SMP w Polsce.

Na łamach mojego eksperckiego bloga wypowiadać się będą również pozostali członkowie naszego zespołu którzy również doskonale rozumieją problem łysienia oraz samej mikropigmentacji. Jeśli zależy Ci na rzetelnych informacjach i opiniach naszych ekspertów to dobrze trafiłeś. Co najmniej 2 razy w miesiącu zamieszczamy ciekawe artykuły które pomagają w podjęciu decyzji jak również pozwalają poszerzać Twoją wiedzę na temat mikropigmentacji włosów.

Zapraszam!
Krzysztof Reczyński

 

Różnice pomiędzy mikropigmentacją a tradycyjnym tatuażem
5 (100%) 3 votes