pigmentacja-brody-rozwiazanie-problemu-rzadkiego-i-nierownego-zarostu

Pigmentacja brody, zarostu – rozwiązanie problemu rzadkiego i nierównego zarostu

Kilkudniowy zarost na twarzy dodaje mężczyźnie charakteru i wpływa na naszą atrakcyjność seksualną. Niestety nie każdy mężczyzna może wyhodować bujny i równy zarost. Wielu z nas boryka się z problemem rzadkiego zarostu w okolicy wąsa i brody, jego miejscowym brakiem lub nierównomiernością, w wyniku czego zapuszczenie nawet kilkudniowej brody powoduje, że wyglądamy niechlujnie i nieatrakcyjnie. Rozwiązaniem tego problemu może być pigmentacja brody.

Pigmentacja brody to zabieg kosmetyczny o praktycznie żadnym stopniu ryzyka. Prawidłowo wykonana pigmentacja brody pozwoli się nam cieszyć równomiernym kilkudniowym zarostem, o jakim zawsze marzyliśmy. Wszystko za sprawą pigmentu umieszczanego pod skórą, który do złudzenia przypomina mieszki włosowe widoczne na skórze twarzy dzień lub dwa po goleniu.

Rzadka broda: Co jest powodem? Jak temu zapobiegać?

Kształt i gęstość brody wynika bezpośrednio z uwarunkowań genetycznych. Niektórzy mężczyźni zwyczajnie nie mają predyspozycji do tego, żeby mieć gęstą i bujną brodę. Niezależnie od podejmowanych starań i realizowanych kuracji ich broda jest rzadka, a przez to trudno ją zapuścić i wymodelować. Rzadka broda może być również spowodowana młodym wiekiem. Broda zaczyna się kształtować mniej więcej około trzydziestego roku życia, dlatego panowie przed trzydziestką często rezygnują z jej zapuszczania. Ostatnim czynnikiem, który decyduje o gęstości brody są hormony. Najważniejszym jest oczywiście testosteron. Ma ogromny wpływ na owłosienie, w tym także zarost na twarzy.
Jeśli rzadka broda jest elementem Twojej urody dumnym brodaczem z pewnością nie zostaniesz. Nie musisz jednak rezygnować z dodającego mężczyźnie seksapilu kilkudniowego zarostu. Pigmentacja brody pozwoli na jego zagęszczenie i wymodelowanie w taki sposób, żeby zarost prezentował się schludnie i podkreślał walory twarzy.

Czemu zabiegi pigmentacji brody zawdzięczają swoją skuteczność?

Pigmentacja to zabieg niezwykle skuteczny, którego efekt utrzymuje się od 3 do 4 lat. Po tym czasie efekt wymaga korekty i odświeżenia, co nie jest już tak pracochłonne i czasochłonne jak wykonanie pierwszej pigmentacji. Swoją skuteczność pigmentacja brody zawdzięcza zastosowaniu unikalnej techniki wprowadzania pigmentu w skórę, która korzysta z technik znanych tatuatorom i kosmetologom wykonującym makijaż permanentny.

Zabieg wykonuje się etapami, co pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt. Wszystko zaczyna się od konsultacji, podczas której określa się linię zarostu oraz sposób jej wystylizowania. Podczas pigmentacji brody najczęściej staramy się lekko skorygować naturalną linię zarostu, tak aby uzyskany efekt wyglądał naturalnie, a zarazem schludnie. Zależy nam bowiem na zaroście, który jest zadbany, a nie całkowicie przypadkowy. Finalny efekt pigmentacji uzyskuje się po trzecim zabiegu. Podczas kolejnych sesji specjalista aplikuje pigment w wybranych miejscach, zaczynając do pigmentu najjaśniejszego. Zadaniem jasnego pigmentu jest stworzenie bazy i zarysu dla naszego zarostu, który dzięki odpowiedniemu podkładowi nie będzie wyglądał nienaturalnie i sztucznie.

×Porozmawiajmy na WhatsApp