Tatuaż imitujący włosy na głowie – innowacyjny sposób walki ze skutkami łysienia

Tatuaż imitujący włosy na głowie – innowacyjny sposób walki ze skutkami łysienia

Problem łysienia spotyka mężczyzn niezależnie od wieku i prowadzonego stylu życia. Część z nas traci włosy przedwcześnie ze względów genetycznych, części dotyka łysienie androgenowe, inni tracą włosy w wyniku przebytych chorób lub urazów okolic głowy. Utrata włosów obniża naszą samoocenę, co wpływa na to jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Dlatego nie powinniśmy ignorować skutków łysienia, zwłaszcza jeśli czujemy się z nimi źle. Odpowiedzią na nasz problem może być tatuaż włosów.

Tatuaż imitujący włosy to innowacyjny, a zarazem niezwykle prosty sposób skutecznego radzenia sobie z efektami łysienia. Technika wykorzystuje techniki stosowane w tradycyjnym tatuażu i makijażu permanentnym. Dzięki temu przynosi trwałe rezultaty, które do złudzenia przypominają krótko ostrzyżone włosy. Dobrze wykonany tatuaż imitujący włosy jest praktycznie nie do odróżnienia od widocznych po ogoleniu głowy mieszków włosowych – zdradzić nas może wyłącznie dotyk. Mimo wizualnego efektu czarnych punktów na powierzchni skóry głowy, skóra jest gładka i relatywnie miękka.

Tatuaż imitujący włosy – jak to działa?

Podstawą dobrze wykonanego tatuażu włosów jest określenie naturalnej linii włosów w obrębie twarzy – dotyczy to zarówno tatuażu głowy, jak i brody. Jeśli linia włosów będzie nadmiernie wystylizowana i wyraźnie odznaczająca się na tle czoła efekt nie spełni naszych oczekiwań, ponieważ tatuaż na głowie będzie wyglądał nienaturalnie. Bardzo ważny jest również dobór odpowiednich pigmentów. Pigment nie może być zbyt jasny, bo mikropigmentacja skóry głowy będzie praktycznie niewidoczna. Nie może być również zbyt ciemny, bo uzyskany rezultat będzie się nadmiernie odznaczał i szybko wzbudzi podejrzenia osób w naszym otoczeniu.

Aby uzyskać jak najlepszy (najbardziej naturalny) efekt tatuażu włosów zabieg wykonuje się w trzech etapach, począwszy od nakładania najjaśniejszego z grupy dobranych pigmentów. W ten sposób powstaje baza dla rekonstruowanego zarostu. Dzięki niej finalna pigmentacja nie odznacza się na tle skóry głowy, a tatuaż imitujący włosy staje się praktycznie nie do odróżnienia względem efektu uzyskanego po celowym ogoleniu głowy.

Dobry tatuaż zamiast włosów – Podsumujmy

Jeśli mikropigmentacja skóry głowy zostanie przeprowadzona w sposób niewłaściwy tatuaż na głowie może wyglądać nienaturalnie i wzbudzać podejrzenia osób w naszym otoczeniu. Żeby tego uniknąć zabieg należy wykonać w profesjonalnej klinice u specjalisty, który:

  • umiejętnie odtworzy naturalną linię zarostu,
  • prawidłowo dobierze pigmenty,
  • dysponuje profesjonalnym sprzętem do mikropigmentacji skóry głowy.

Efektem prawidłowo wykonanego zabiegu jest tatuaż zamiast włosów, który do złudzenia przypomina efekt uzyskany po celowym ogoleniu głowy. Do licznych zalet tego rozwiązania zalicza się przede wszystkim wygodę – pielęgnacja skóry głowy po zabiegu nie jest skomplikowana i nie wymaga stosowania żadnych specjalistycznych produktów. Tatuaż jest odporny na działanie wody i chloru, dlatego po okresie rekonwalescencji po zabiegu możemy bez obaw wrócić do swoich normalnych aktywności – treningów siłowych, pływania, żeglarstwa. W celu zapewnienia jak najdłuższego efektu mikropigmentacji skórę głowy po zabiegu warto osłaniać przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

×Porozmawiajmy na WhatsApp