Tatuaż imitujący włosy na głowie – innowacyjny sposób walki ze skutkami łysienia

Tatuaż imitujący włosy na głowie – innowacyjny sposób walki ze skutkami łysienia

Problem łysienia spotyka mężczyzn niezależnie od wieku i prowadzonego stylu życia. Część z nas traci włosy przedwcześnie ze względów genetycznych, części dotyka łysienie androgenowe, inni tracą włosy w wyniku przebytych chorób lub urazów okolic głowy. Utrata włosów obniża naszą samoocenę, co wpływa na to jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Dlatego nie powinniśmy ignorować skutków łysienia, zwłaszcza jeśli czujemy się z nimi źle. Odpowiedzią na nasz problem może być tatuaż włosów.

Tatuaż imitujący włosy czyli mikropigmentacja skóry głowy to innowacyjny, a zarazem niezwykle prosty sposób skutecznego radzenia sobie z efektami łysienia. Technika wykorzystuje techniki stosowane w tradycyjnym tatuażu i makijażu permanentnym. Dzięki temu przynosi trwałe rezultaty, które do złudzenia przypominają krótko ostrzyżone włosy. Dobrze wykonana mikropigmentacja jest praktycznie nie do odróżnienia od widocznych po ogoleniu głowy mieszków włosowych.

Mikropigmentacja skóry głowy – jak to działa?

Podstawą dobrze wykonanej mikropigmentacji jest określenie naturalnej linii włosów w obrębie twarzy – dotyczy to zarówno tatuażu głowy, jak i brody. Jeśli linia włosów będzie nadmiernie wystylizowana i wyraźnie odznaczająca się na tle czoła efekt nie spełni naszych oczekiwań i będzie wyglądał nienaturalnie. Bardzo ważny jest również dobór odpowiednich pigmentów. Pigment nie może być zbyt jasny, bo mikropigmentacja skóry głowy będzie praktycznie niewidoczna. Nie może być również zbyt ciemny, bo uzyskany rezultat będzie się nadmiernie odznaczał i szybko wzbudzi podejrzenia osób w naszym otoczeniu.

Aby uzyskać jak najlepszy (najbardziej naturalny) efekt mikropigmentacji zabieg wykonuje się w trzech etapach, począwszy od nakładania najjaśniejszego z grupy dobranych pigmentów. W ten sposób powstaje baza dla rekonstruowanego zarostu na głowie. Dzięki niej finalna pigmentacja nie odznacza się na tle skóry głowy, a tzw. tatuaż imitujący włosy staje się praktycznie nie do odróżnienia względem efektu uzyskanego po celowym ogoleniu głowy.

łysa głowa po zabiegu mikropigmentacji

Tuszowanie łysienia za pomocą mikropigmentacji pozwala w sposób trwały i bezpieczny ukryć miejsca pozbawione włosów

Mikropigmentacja skóry głowy zamiast włosów – Podsumujmy

Jeśli mikropigmentacja skóry głowy zostanie przeprowadzona w sposób niewłaściwy może ona wyglądać nienaturalnie i wzbudzać podejrzenia osób w naszym otoczeniu. Żeby tego uniknąć zabieg należy wykonać w profesjonalnej klinice u specjalisty, który:

  • posiada wieloletnie doświadczenie,
  • umiejętnie odtworzy naturalną linię zarostu,
  • prawidłowo dobierze pigmenty,
  • dysponuje profesjonalnym sprzętem do mikropigmentacji skóry głowy.

Efektem prawidłowo wykonanego zabiegu jest efekt zgolonych włosów, który do złudzenia przypomina efekt uzyskany po celowym ogoleniu głowy. Do licznych zalet tego rozwiązania zalicza się przede wszystkim wygodę – pielęgnacja skóry głowy po zabiegu nie jest skomplikowana i nie wymaga stosowania żadnych specjalistycznych produktów. Profesjonalnie wykonana mikropigmentacja jest odporna na działanie wody i chloru, dlatego po okresie rekonwalescencji po zabiegu możemy bez obaw wrócić do swoich normalnych aktywności – treningów siłowych, pływania, żeglarstwa. W celu zapewnienia jak najdłuższego efektu mikropigmentacji skórę głowy po zabiegu warto osłaniać przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym stosując kremy z filtrem UV.

piotr-przed-i-po-mikroipigmentacji

Prawidłowo wykonana mikropigmentacja jest nie do odróżnienia od naturalnych włosów

Mikropigmentacja skóry głowy – czy to tatuaż?

Porównywanie mikropigmentacji skóry głowy oraz tatuażu jest zasadne ponieważ w obu przypadkach używamy igieł oraz pigmentów. Podstawowa różnica polega na głębokości na jaką aplikuje się pigment. W mikropigmentacji pigment osadzany jest o wiele płyciej niż ma to miejsce przy tradycyjnym tatuażu dzięki czemu w starszym wieku (gdy nasze włosy będą siwe) my nie będziemy wyglądać jakbyśmy mieli tatuaż na głowie. Ponieważ płytko osadzony czarny, ciemno-szary lub szary pigment zjaśnieje. Co niesie za sobą konieczność odświeżania efektów zabiegu średnio co 3-4 lata aby wyrównać różnice w kolorze.

Rolę jaką pełni tradycyjny tatuaż w społeczeństwie młodych osób jest chęć wyróżnienia się lub ozdobienia swojego ciała ciekawym dziełem sztuki. Celem mikropigmentacji jest trwałe zakamuflowanie niedoskonałości na naszym ciele przy użyciu podobnych technik jak w tatuażu. Wzorowo wykonana nie wzbudzi podejrzeń kogokolwiek.

×Porozmawiajmy na WhatsApp