Tatuaż imitujący włosy na głowie – innowacyjny sposób walki ze skutkami łysienia

Tatuaż imitujący włosy na głowie – innowacyjny sposób walki ze skutkami łysienia

Problem łysienia spotyka mężczyzn niezależnie od wieku i prowadzonego stylu życia. Część z nas traci włosy przedwcześnie ze względów genetycznych, części dotyka łysienie androgenowe, inni tracą włosy w wyniku przebytych chorób lub urazów okolic głowy. Utrata włosów obniża naszą samoocenę, co wpływa na to jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Dlatego nie powinniśmy ignorować skutków łysienia, zwłaszcza jeśli czujemy się z nimi źle. Odpowiedzią na nasz problem może być tatuaż włosów.

Tatuaż imitujący włosy to innowacyjny, a zarazem niezwykle prosty sposób skutecznego radzenia sobie z efektami łysienia. Technika wykorzystuje techniki stosowane w tradycyjnym tatuażu i makijażu permanentnym. Dzięki temu przynosi trwałe rezultaty, które do złudzenia przypominają krótko ostrzyżone włosy. Dobrze wykonany tatuaż imitujący włosy jest praktycznie nie do odróżnienia od widocznych po ogoleniu głowy mieszków włosowych – zdradzić nas może wyłącznie dotyk. Mimo wizualnego efektu czarnych punktów na powierzchni skóry głowy, skóra jest gładka i relatywnie miękka.

Tatuaż imitujący włosy – jak to działa?

Podstawą dobrze wykonanego tatuażu włosów jest określenie naturalnej linii włosów w obrębie twarzy – dotyczy to zarówno tatuażu głowy, jak i brody. Jeśli linia włosów będzie nadmiernie wystylizowana i wyraźnie odznaczająca się na tle czoła efekt nie spełni naszych oczekiwań. Bardzo ważny jest również dobór odpowiednich pigmentów. Pigment nie może być zbyt jasny, bo mikropigmentacja skóry głowy będzie praktycznie niewidoczna. Nie może być również zbyt ciemny, bo uzyskany rezultat będzie się nadmiernie odznaczał i szybko wzbudzi podejrzenia osób w naszym otoczeniu.

Aby uzyskać jak najlepszy (najbardziej naturalny) efekt tatuażu włosów zabieg wykonuje się w trzech etapach, począwszy od nakładania najjaśniejszego z grupy dobranych pigmentów. W ten sposób powstaje baza dla rekonstruowanego zarostu. Dzięki niej finalna pigmentacja nie odznacza się na tle skóry głowy, a tatuaż imitujący włosy staje się praktycznie nie do odróżnienia względem efektu uzyskanego po celowym ogoleniu głowy.

×Porozmawiajmy na WhatsApp