mikropigmentacja skóry głowy opinie

Skuteczne sposoby na walkę z łysieniem

W większości przypadków walka z łysieniem u mężczyzn bywa niezwykle trudna i niestety w wielu przypadkach łysienia dziedzicznego nie przynosi oczekiwanych efektów. Leczenie łysienia za pomocą środków farmakologicznych jedynie hamuje wypadanie włosów, zamiast dodatkowo stymulować ich wzrost. Dlatego też, tak wielu mężczyzn rezygnuje z życia towarzyskiego z powodu obniżonej samooceny czego. Obecnie istnieją jednak nowoczesne rozwiązania nie wymagające od nas wcierania we włosy magicznych mikstur, czy przyjmowania nieskutecznych lekarstw. Poniżej szczegółowo opisuje każde z tych rozwiązań.

Przeszczep włosów

Jak pozbyć się łysiny? Zdecydowanie najbardziej znaną obecnie metodą jest przeszczep włosów, który zaliczany jest do chirurgicznych rozwiązań problemu nieodwracalnej utraty włosów. Polega on na pobraniu naszych mieszków włosowych z miejsc owłosionych (zazwyczaj są to boki oraz tył głowy) w miejsca pozbawione włosów. W obecnej chwili nie wykonuje się już prawie w ogóle przeszczepów metodą STRIP, polegającą na wycięciu podłużnego paska skóry z tyłu naszej głowy w celu pobrania mieszków włosowych, ze względu na nieestetyczną bliznę, która jest widoczna po zabiegu. Najpopularniejsze obecnie metody to FUE oraz BHT, podczas których włosy pobiera się w sposób pojedyńczy, co powoduje zostawienie jedynie małych niemalże niewidocznych blizn.

Efekty tego inwazyjnego zabiegu są zazwyczaj zadowalające, ale daleko im jednak do ideału. Największym minusem tego typu rozwiązania jest na pewno sam fakt, że jest to operacja, która wyłączy nas z normalnego funkcjonowania nawet na kilka miesięcy. Zazwyczaj do uzyskania satysfakcjonującego efektu potrzebne jest powtarzanie zabiegu (dogęszczanie) co kilka lat ze względu na postępujące łysienie. Zdarza się, że budżet którym dysponujemy nie wystarcza na dostatecznie gęste włosy – w najgorszym przypadku przeszczep może się w ogóle nie przyjąć, z czym musimy się liczyć podpisując dokumenty przed zabiegowe.
Koszt przeszczepu włosów: od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych

Systemy włosów

Treski, tupety, czy peruki niegdyś były synonimem pozycji społecznej, powagi oraz autorytetu, a mężczyzna nie pokazywał się bez nich nawet na moment. W obecnych czasach są one jednak pretekstem do żartów i kpin. Dziś klasyczne peruki możemy zobaczyć najczęściej na głowach aktorów teatralnych. XXI wiek wprowadził rozwiązanie w walce z łysieniem o nazwie: system włosów.

Systemy włosów to wysokiej jakości włosy oraz specjalna syntetyczna mikro skóra, do której są przymocowane zazwyczaj robione na zamówienie i dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Cały system zazwyczaj mocowany jest na bardzo mocnych dwustronnych taśmach samoprzylepnych. Producenci zachwalają, że w przeciwieństwie do klasycznej peruki w systemie możemy aktywnie spędzać czas, korzystając np. z basenu, czy sauny, co jest dość dużym udogodnieniem, pozwalającym w sposób dość komfortowy korzystać z uroków życia, ale o tym jak to jest naprawdę korzystać z systemu włosów możecie przeczytać szerzej tutaj.

Efekty przygotowanego wg. naszych indywidualnych potrzeb systemu włosów są bardzo zadowalające ponieważ w ciągu kilku tygodni lub miesięcy (zależy od producenta) otrzymujemy fryzurę dostosowaną do naszych upodobań.

Wadą tego typu rozwiązania jest w dalszym ciągu niebywała uciążliwość wynikająca z ich użytkowania oraz konserwacji. Wspomniane wcześniej taśmy należy systematycznie zmieniać, nawet kilka razy w tygodniu (co mija się w dużym stopniu z tym, co obiecują nam kliniki oferujące systemy). Do tego dochodzi wątpliwy komfort z noszenia systemu na łysej skórze głowy – przyklejone taśmy brudzą nasze włosy, a kilkudniowe użytkowanie powoduje gromadzenie się potu oraz złuszczonego naskórka, który jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z “naszych włosów”.

Koszt systemu włosów: od 2 tys. zł do nawet 10 tys. zł

Mikropigmentacja skóry głowy

Inny skuteczny sposób na zakrycie łysienia to mikropigmentacja włosów – na czym polega? Jest to najnowsza metoda pozwalająca w sposób trwały uzyskać efekt ogolonej skóry głowy. To rozwiązanie wykorzystujące techniki makijażu permanentnego oraz tatuażu do punktowego i precyzyjnego wprowadzania organicznego pigmentu za pomocą cieniutkiej igły w miejsca przerzedzone oraz zupełnie pozbawione włosów. Czego efektem jest zamaskowanie miejsc pozbawionych włosów w sposób naturalny, często nie pozwalający osobom z najbliższego otoczenia odróżnić naturalnych mieszków włosowych od tych, które stworzyliśmy za pomocą mikropigmentacji. Zabieg ten od dawna popularny jest w krajach Zachodniej Europy, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych zyskuje popularność również w Polsce.

Mikropigmentacja skóry głowy to proces minimum 3 zabiegów, z których każdy trwa ok 3-4 godzin. Satysfakcjonujące efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, a jego trwałość zachowuje się w naszej skórze od 2 do 4 lat. W sporadycznych przypadkach może utrzymywać się nawet całe życie w międzyczasie korzystając jedynie z drobnych poprawek, których koszt to zaledwie ułamek kwoty początkowej. Jest ona również rozwiązaniem dla osób które w przeszłości korzystały z przeszczepu włosów i zmagają się z nieestetycznie wyglądającymi bliznami, jak również stanowi idealną alternatywę dla osób zmęczonych uciążliwością noszenia systemu włosów.

Zdecydowanie największą zaletą zabiegu SMP jest swoboda użytkowania w życiu codziennym, gdyż nie wymaga on od nas nadzwyczajnej pielęgnacji. Fryzura typu Buzz Cut daje nam swobodę podczas aktywnego wypoczynku na basenie, plaży, czy uprawiania jakiegokolwiek sportu, a co równie istotne otrzymujemy fryzurę, która od lat nie wychodzi z kanonów mody męskiej.

Pewnym minusem tego typu rozwiązania jest konieczność golenia głowy maszynką elektryczną lub żyletką co 2-3 dni, zbyt duży odrost naturalnych włosów może spowodować że pigment w postaci kropki będzie wyglądał nienaturalnie przy kilku milimetrowym odroście naszych naturalnych włosów. Dodatkowo należy pamiętać o unikaniu słońca bez nałożonej wcześniej ochrony przeciwsłonecznej w postaci kremu z filtrem UV.

Koszt mikropigmentacji: od 1500 zł do 4500 zł, cała głowa max. 8000 zł

×Porozmawiajmy na WhatsApp