Scalpmann Hair&Head Care - Kliniki.pl

4 alternatywne sposoby dla przeszczepu włosów o których nie miałeś pojęcia!

Spis treści

  Kiedy rozmawiamy o sposobach na łysienie, na pierwszy plan wysuwa się coraz bardziej popularny i przystępny cenowo przeszczep włosów. Jednak co w sytuacji w której chcemy uniknąć operacji chirurgicznej oraz długiego czasu rekonwalescencji?

  Musimy wiedzieć być świadomi że w dzisiejszych czasach technologia i medycyna estetyczna oferują wiele alternatywnych metod, które pozwalają osiągnąć naturalnie wyglądające rezultaty, w większości przypadków są to metody niewymagające operacji. Mało czego w wielu przypadkach są to metody wielokrotnie tańsze i niewymagające długotrwałej rekonwalescencji. W poniższym artykule przedstawimy najnowsze metody:

  1. Implantacja syntetycznych włosów

  Implantacja syntetycznych włosów to nowoczesna technika, polegająca na wszczepianiu sztucznych włosów do skóry głowy pacjenta. W przeciwieństwie do tradycyjnego przeszczepu, gdzie włosy są pobierane z innych części ciała pacjenta, tutaj używane są włosy wykonane z materiałów biokompatybilnych, które są zaprojektowane tak, aby w wyglądzie oraz dotyku zachowywały się jak naturalne włosy. W procedurze tej pomijamy etapy tj. pobieranie włosów, odrost włosów oraz długotrwała rekonwalescencja.

  Zalety:

  • Natychmiastowe rezultaty: Pacjenci mogą zauważyć pełniejszą czuprynę zaraz po zabiegu,
  • Brak blizn: Jako że nie ma potrzeby pobierania włosów z innych części ciała, nie pojawiają się blizny dawcy,
  • Dostosowanie do indywidualnych potrzeb: Włosy syntetyczne dostępne są w różnych kolorach, grubościach i długościach.

  Wady:

  • Ryzyko infekcji: Jak każda procedura chirurgiczna, implantacja syntetycznych włosów niesie ze sobą pewne ryzyko infekcji,
  • Odrzut: Organizm może odrzucić syntetyczne włosy, co może prowadzić do stanu zapalnego lub innych komplikacji,
  • Trwałość: Syntetyczne włosy mogą z czasem tracić swój naturalny wygląd i wymagać wymiany,
  • Koszt: Procedura może być kosztowna, a dodatkowo może wymagać przyszłych korekt lub wymiany włosów.

   

  2. Mikropigmentacja skóry głowy

  Mikropigmentacja skóry głowy, nazywana również tatuażem włosów, to procedura kosmetyczna, która polega na wprowadzeniu specjalnego pigmentu w naskórek głowy za pomocą dedykowanego urządzenia z igłą. Technika ta symulacji zgolonych , tworząc iluzję gęstszych włosów lub maskując obszary łysienia. Mikropigmentacja jest szczególnie popularna wśród osób cierpiących na przerzedzenie włosów, łysienie plackowate czy po zabiegach chirurgicznych, które spowodowały utratę włosów.

  Zalety:

  • Długotrwały efekt. Po zakończeniu wszystkich sesji, efekt może utrzymywać się przez wiele lat.
  • Mało inwazyjna Procedura nie wymaga nacięć, co minimalizuje ryzyko powikłań.
  • Natychmiastowe rezultaty: Po każdej sesji widoczne są efekty, które stają się bardziej wyraźne w miarę postępu zabiegu.
  • Minimalny czas rekonwalescencji: W przeciwieństwie do przeszczepu włosów, po mikropigmentacji można wrócić do normalnych aktywności niemal od razu po zabiegu.
  • Koszty utrzymania. Mimo że cała procedura składająca się z 3 sesji zabiegowych nie jest tania. To zabiegi odświeżające efekty zabiegów to już zaledwie 1/3 kosztów pierwotnych.  Dla przykładu pełna procedura to koszt ok. 4500 zł – poprawka po kilku latach ok. 1500 zł. To mniej niż regularne wizyty u fryzjera przez 3 lata!

  Wady:

  • Zmiana koloru: Z upływem czasu pigment może blaknąć lub zmieniać kolor na jaśniejszy, co może wymagać korekty,
  • Ból: Choć ból jest zazwyczaj minimalny, niektórzy pacjenci mogą go odczuwać mniej lub bardziej podczas procedury,
  • Koszt: Całkowity koszt zabiegu, uwzględniający konieczne sesje i ewentualne korekty, może być wysoki.

   

  3. Mikrowłókna

  Mikrowłókna to małe włókna kolagenowe naładowane elektrostatycznie, które przylegają do istniejących włosów, dodając im objętości i maskując przerzedzone miejsca. Są łatwe w użyciu i oferują natychmiastowe aczkolwiek nietrwałe rezultaty.

  Zalety:

  • Szybkie i łatwe w użyciu. Oczywiście jak wszystko użycie mikrowłókien wymaga wprawy ale po kilku użyciach staje się to dość proste,
  • Tymczasowe i łatwo zmywalne. Może być to wadą i zaletą, w mojej ocenie mikrowłókna są fajnym aczkolwiek w większości przypadków tymczasowym rozwiązaniem problemu,
  • Naturalny wygląd. Przetestowałem ten kosmetyk na własnej głowie (jak jeszcze było na co sypać 😅) i efekty naprawdę robią wrażenie.

  Wady:

  • Tymczasowe rozwiązanie. Rozwiązanie tymczasowe tzn. że prędzej czy później młoda osoba doświadczy problemu dalszego wypadania włosów a co za tym idzie – nie będzie na co sypać mikrowłókien,
  • Trudności w codziennym użytkowaniu. O tym można napisać książkę…naprawdę. Nie pójdziesz na basen, nie nałożysz czapki, Twój partner nie dotknie Twoich włosów – a już na pewno mu na to nie pozwolisz,
  • Może nie być odpowiednie dla osób z bardzo dużymi ubytkami włosów. Niestety jeśli masz dużą łysinę to prawdopodobnie mikrowłókna nie będą się miały czego trzymać.

   

  4. System włosów

  Jest to rodzaj personalizowanej peruki, która jest dokładnie dopasowywana do głowy pacjenta, zapewniając naturalny definiowany wygląd. Systemy włosów są zwykle wykonane z naturalnych włosów i są idealne dla osób z zaawansowaną utratą włosów. Jak również dla osób które nie wyobrażają sobie życia bez włosów. Rozwiązanie mimo że ciekawe a efekty niekiedy naprawdę robią wrażenie to jednak na dłuższą metę wydaje się być nieco uciążliwe.

  Zalety:

  • Natychmiastowe rezultaty. Wystarczy przykleić i wystylizować fryzurę i gotowe! Aha no i chwilę poczekać aż włosy przyjdą z Chin – tak to właśnie tam są produkowane!
  • Wygląd naturalnie rosnących, gęstych włosów. Efekty robią wrażenie i jest to niepodważalna zaleta – będziesz miał włosy jak nigdy przedtem.
  • Możliwość stylizacji. W przeciwieństwie do mikropigmentacji nie musisz się ograniczać do jednej fryzury. Możesz zmieniać uczesanie lub jeśli twój budżet na to pozwala częściej zmieniać system a co za tym idzie poprosić fryzjera o nową fryzurę.

  Wady:

  • Konieczność regularnej konserwacji. Niestety na wskutek działania potu, sztuczne włosy też wypadają dlatego będziesz musiał od czasu do czasu dosztukować brakujące włosy,
  • Ciągła świadomość noszenia „czegoś” na głowie. To tak jakbyś chodził w czapce z włosów, niestety ale chwile zapomnienia zazwyczaj lubią się mścić.
  • Dodatkowe koszta związane z systemami mocowania. Od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie doatkowych kosztów związanych z klejami, taśmami oraz wizytami u fryzjera – musisz się z tym liczyć!
  • Dość kosztowne. System nie jest tani! Ceny zaczynają się od ok. 3-4 tysięcy złotych a jego wymiana jest niewiele tańsza albo nawet droższa po kilku latach.

   

  Niezależnie od tego która metoda do Ciebie najbardziej przemawia ważna jest świadomość wad i zalet każdej z nich. Dlatego wybierz to co dla Ciebie będzie najlepsze. pamiętaj że nie jesteś skazany na przeszczep włosów 👌🏻

   

  Blog

  Najnowsze artykuły

  ×

  Cześć!

  Chętnie odpowiem na pytania dotyczące mikropigmentacji. Możesz również wysłać mi swoje zdjęcie a wykonam dla Ciebie wizualizację wyglądu. Bezpłatnie! 🙂
  ×Porozmawiaj ze mną na WhatsApp 🙂