Scalpmann Hair&Head Care - Kliniki.pl
Zagęszczanie włosów

Jak zagęścić włosy?

Spis treści

  Gęstość włosów zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych są geny, ale nie tylko one decydują o tym, jak gęstą mamy czuprynę. Stan włosów często zależy od naszego ogólnego stanu zdrowia, a także sposobów pielęgnacji włosów i skóry głowy. Nie bez znaczenia jest również gospodarka hormonalna organizmu.

  Jak w takim razie zagęścić włosy? Jeśli już stosujesz zdrową dietę i przestrzegasz zasad higienicznego stylu życia, problem rzadkich włosów może być trudny do wyeliminowania. Nie oznacza to jednak, że nie masz wpływu na objętość i prezencję fryzury. Zależnie do aktualnego stanu owłosienia skóry głowy oraz indywidualnych preferencji stylistycznych możesz sięgnąć wybraną metodę walki z tym problemem.

  Optyczne zagęszczanie włosów

  W wielu przypadkach zagęszczenie włosów nie wymaga przeprowadzania kosztownych zabiegów kosmetycznych czy chirurgicznych. Alternatywą dla nich może być mikropigmentacja skóry głowy, dzięki której uzyskasz efekt pełniejszej fryzury. Jak to możliwe?

  Mikropigmentacja wykorzystuje techniki tatuażu i makijażu permanentnego w celu optycznego zagęszczania włosów. Proces optycznego zagęszczania włosów polega na niwelowaniu prześwitów na głowie, które zdradzają, że nasze włosy są rzadkie i delikatne. Na podobnej zasadzie działa zagęszczanie zarostu. Kluczem do uzyskania pożądanego efektu wizualnego jest odpowiedni dobór pigmentu i odzwierciedlenie na prześwitującej tkance naturalnie wyglądających mieszków włosowych. Dzięki temu włosów wydaje się więcej, mimo iż ich rzeczywista objętość nie uległa zwiększeniu.

  Dla kogo optyczne zagęszczanie włosów?

  Optyczne zagęszczanie włosów to metoda z której może skorzystać każdy, komu zależy na wizualnej poprawie objętości fryzury. Z zalet mikropigmentacji korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W wielu przypadkach metoda ta jest wykorzystywana do maskowania postępującego procesu łysienia androgenowego. W początkowej fazie łysienia pozwala bowiem zamaskować obszary pozbawione włosów, bez konieczności drastycznego ścinania reszty pozostałych włosów.

  Zalety zagęszczania włosów przy pomocy mikropigmentacji

  Mikropigmentacja z pewnością nie jest rozwiązaniem dla każdego. Efekt uzyskiwany u kobiet, którym zależy na zachowaniu bardzo długich włosów nie będzie szczególnie przekonywujący. To samo dotyczy długich fryzur męskich. Ta forma zagęszczania najlepiej sprawdza się na włosach krótkich i średnio-długich. A co przemawia za jej wyborem?

  Na uwagę w tym przypadku z pewnością zasługuje duża wygodna. W odróżnieniu od innych systemów, nie musimy się martwić o to, jak doczepy będą znosiły nasz aktywny tryb życia. Po mikropigmentacji możemy swobodnie uprawiać sporty, w tym sporty wodne, korzystać z sauny oraz wszelkich innych aktywności, które wiążą się z moczeniem włosów lub ryzykiem zaburzenia fryzury. Skóra po mikropigmentacji nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, ani stosowania specjalistycznych preparatów. W praktyce ten sposób na zagęszczanie włosów jest bezobsługowy, a uzyskany po serii zabiegów efekt wizualny utrzymuje się przez długi czas.

  Blog

  Najnowsze artykuły

  ×

  Cześć!

  Chętnie odpowiem na pytania dotyczące mikropigmentacji. Możesz również wysłać mi swoje zdjęcie a wykonam dla Ciebie wizualizację wyglądu. Bezpłatnie! 🙂
  ×Porozmawiaj ze mną na WhatsApp 🙂