Scalpmann Hair&Head Care - Kliniki.pl
mikropigmentacja zarostu

Brak zarostu: Jak rozwiązać ten problem?

Spis treści

  Broda to dla wielu mężczyzn symbol męskości. Bywa jednak, że zarost na twarzy nie się nie pojawia lub jest na tyle delikatny, że o zapuszczeniu bujnej brody nie ma co marzyć. Czy brak zarostu jest oznaką, że z Twoim organizmem dzieje się coś złego?

  Za wzrost włosów w dolnej partii głowy odpowiada 5α-Dihydrotestosteron (DHT). Ta substancja jest aktywną formą testosteronu.  To, czy Twoja broda jest bujna zależy od tego jak Twój organizm reaguje na tę substancję. Jeśli ciało nie jest odpowiednio wrażliwe na dihydrotestosteron zarost na twarzy jest bardzo delikatny lub nie ma go praktycznie wcale. Za taki obrót spraw odpowiadają geny. Brak zarostu nie jest problemem medycznym, w związku z czym nie podlega leczeniu.

  Sposoby na brak zarostu

  Problemy z zarostem na twarzy mogą mieć swoje podłoże w Twoim stylu życia. Śmieciowe jedzenie, używki i stres wpływają niekorzystnie na porost włosków na twarzy. Myśląc więc o pielęgnacji brody warto zadbać o zdrowe odżywianie, pozbyć się nałogów i zapewnić sobie odpowiedni relaks. Wskazana jest w tym przypadku także aktywność fizyczna. Kolejnym sposobem na wzmocnienie zarostu jest jego odpowiednia pielęgnacja kosmetyczna. Zarost trzeba myć, czesać, podcinać i odżywiać przy pomocy odpowiednich kosmetyków.

  A co, jeśli włoski się nie pojawiają lub są rozsiane nierównomiernie?

  Wielu facetom pewność siebie poprawia już kilkudniowy zarost. Niestety w przypadku rzadkiej i nieregularnej brody taki zarost wygląda, co tu dużo mówić, niechlujnie. Dzięki mikropigmentacji możesz uzyskać równą linię zarostu i wypełnić te miejsca na twarzy, w których włoski nie rosną. Zabieg mikropigmentajci polega na wprowadzeniu pod skórę indywidualnie dobranej kompozycji barwników, które imitują krótko ścięte włoski. Aplikacja barwnika przypomina wykonywanie tatuażu, przy czym efekt jest znacznie subtelniejszy, dzięki czemu możesz uzyskać naturalny wygląd kilkudniowego zarostu. Taki zabieg z pewnością doda Twojej twarzy charakteru i sprawi, że poczujesz się bardziej męsko.

  Blog

  Najnowsze artykuły

  ×

  Cześć!

  Chętnie odpowiem na pytania dotyczące mikropigmentacji. Możesz również wysłać mi swoje zdjęcie a wykonam dla Ciebie wizualizację wyglądu. Bezpłatnie! 🙂
  ×Porozmawiaj ze mną na WhatsApp 🙂