Scalpmann Hair&Head Care - Kliniki.pl
76628A8D AC97 4821 A906 FE028CD0E366 scaled

5 powodów, dla których WARTO wykonać mikropigmentację skóry głowy

Spis treści

  Włosy są integralną częścią naszego wizerunku, dlatego cofająca się linia włosów i łysienie mogą być ciosem dla naszej samooceny jak również dla oceny przez społeczeństwo. Wypadanie włosów z roku na rok jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Problem łysienia androgenowego nie dotyka już głównie mężczyzn w średnim wieku, w podobnym stopniu dotyka on również kobiety i osoby młode, nawet 17-18 letnie. Oferowane szeroko lekarstwa oraz suplementy diety od lat nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Dlaczego? Być może problem łysienia nie jest dla branży farmaceutycznej priorytetowym – bo przecież lepiej leczyć nie wyleczyć.

  Z pomocą w problemach tj. łysienie, rzadkie włosy, brak zarostu a nawet blizny po przeszczepie włosów przychodzi – SMP (ang. Scalp Micro Pigmentation) czyli po naszemu – Mikropigmentacja skóry głowy.  Metoda trwałego maskowania braku owłosienia w dalszym ciągu mało znana szerszemu gronu potencjalnie zaintersowanym rozwiązaniem problemu.

  Zatem co daje mikropigmentacja? Dlaczego warto zastanowić się nad tą metodą która może okazać się doskonałą alternatywą dla nieskutecznych leków czy drogiego przeszczepu włosów który mimo że jest coraz bardziej przystępny cenowo to jego efekty w wielu przypadkach pozostawiają wiele do życzenia.

  Oto 5 powodów dla których warto wykonać zabieg mikropigmentacji skóry głowy:

  1 – Realistyczny wygląd

  Wykonywana przez doświadczonego specjalistę, mikropigmentacja skóry głowy do złudzenia odwzorowuje kolor zgolonych włosów jego strukturę oraz naturalny kształt. Efektem działań specjalisty jest przywrócenie naturalnie wyglądającej linii włosów. W zależności od regionu świata linie te się różnią i chociażby te wykonywane w krajach Ameryki Północnej oraz Ameryki Środkowej nie przypadają do gustu europejczykom którzy zdecydowanie preferują naturalnie „postrzępioną” linię włosów z delikatnymi zakolami. Doskonale wykonana mikropigmentacja nie ma prawa wyglądać jak tradycyjny tatuaż czego przykładem jest szerokie portfolio naszych klientów oraz setki pozytywnych opinii.

   

  2 – Trwałe rozwiązanie

  Mikropigmentacja skóry głowy to trwałe rozwiązanie na wypadanie włosów. Efekt zabiegu mogą utrzymywać się nawet całe życie. W większości przypadków rekomendujemy wykonanie zabiegu odświeżającego który sprowadza się do wykonania jednej sesji zabiegowej co 2-5 lat. Po samym zabiegu bez obaw możesz korzystać z uroków życia towarzyskiego, sportu czy rekreacji na świeżym powietrzu.

  3 – Tańsze niż przeszczep

  W porównaniu do innych trwałych rozwiązań przeciw wypadaniu włosów, takich jak przeszczep włosów, mikropigmentacja skóry głowy jest zwyczajnie tańsza, ponieważ nie jest wykonywana przez lekarza a przez wykwalifikowanego certyfikowanego specjalistę. W porównaniu do przeszczepu włosów w Turcji, mikropigmentacja jest nawet o połowę tańsza. Jeśli rozważamy przeszczep włosów w Polsce mówimy nawet o kwotach 5 krotnie niższych!

  Ile kosztuje mikropigmentacja skóry głowy? Skorzystaj z naszego kalkulatora!

  4 – Mało inwazyjny, 100% skuteczny

  Mikropigmentacja to zabieg mało inwazyjny – można powiedzieć o nim że jest to zabieg z pogranicza tatuażu i makijażu permanentnego. W dużym uproszczeniu w obu przypadkach wprowadzamy barwnik w skórę. Dzięki czemu nie mówimy tutaj o operacji która wymagałaby od nas zażywania leków, wykonywania szeru badań diagnostycznych czy długotrwałej rekonwalescencji. Mało tego zabieg o którym mowa jest w 100% skuteczny czego nie można powiedzieć o zabiegach chirurgicznych tj. przeszczep włosów czy zabiegach trychologicznych w których liczba zabiegów oraz jakiekolwiek efekty stoją pod dużym znakiem zapytania.

  5 – Młodszy wygląd 

  Nie da się ukryć że braki w owłosieniu na głowie powodują że wyglądamy na starszych niż w rzeczywistości jesteśmy. Efekty zabiegu SMP potrafią przywrócić Twój dawny blask. Przed zabiegiem nasi klienci oceniają samych siebie na 5-10 lat starszych. Po zabiegu nasza samoocena potrafi wystrzelić bardzo mocno do góry dzięki przywróconej linii włosów wyglądamy zdecydowanie młodziej mimo że nie tutaj mowy o odzyskaniu bujnej czupryny.

  Wniosek

  Na rynku istnieje wiele przekonujących sposobów na walkę z łysieniem, jednak żadna nie jest pozbawiona wad. Mikropigmentacja skóry głowy jest nowoczesnym rozwiązaniem i doskonałą alternatywą dla osób u których nie ma możliwości aby wykonać przeszczep np. z powodu zbyt dużej łysiny, brak odpowiedniej jakości włosów lub zbyt wysokiej ceny.

  Wykwalifikowany i doświadczony specjalista potrafi dokładnie ocenić sytuację jednocześnie nie narzucając mikropigmentacji jako jedynego słusznego rozwiązania. W scalpmann doskonale rozumiemy problem łysienia dlatego priorytetem dla nas jest rozmowa i edukacja naszych potencjalnych klientów w zakresie plusów i minusów dostępnych na rynku rozwiązań.

  Jeśli przyzwyczaiłeś się do kształtu swojej łysej głowy ale brakuje Ci pewności siebie, mikropigmentacja skóry głowy może okazać się idealnym rozwiązaniem. W tym celu nie zwlekaj! Oferujemy bezpłatne konsultacje na których:

  • zobaczysz na własne oczy efekty zabiegu na głowie naszego specjalisty lub konsultanta
  • jeśli już golisz się na łyso wykonamy bezpłatną wizualizację bezpośrednio na Twojej głowie
  • jeśli nie golisz się na łyso wykonamy bezpłatną komputerową wizualizację na podstawie Twojego zdjęcia

   

  Blog

  Najnowsze artykuły

  ×

  Cześć!

  Chętnie odpowiem na pytania dotyczące mikropigmentacji. Możesz również wysłać mi swoje zdjęcie a wykonam dla Ciebie wizualizację wyglądu. Bezpłatnie! 🙂
  ×Porozmawiaj ze mną na WhatsApp 🙂