Igły do mikropigmentacji skóry głowy i zarostu

Igły i kartridże stosowane w mikropigmentacji włosów

Poruszając temat różnic pomiędzy profesjonalną mikropigmentacją skóry głowy, a tradycyjnym tatuażem zaznaczyłem, że igły są jednym z najważniejszych elementów poprawnie wykonanego zabiegu maskowania łysienia.

Zacznijmy od tego, że mikropigmentacja włosów nie ma dedykowanych igieł oraz kartridży. Na podstawie doświadczenia ogromnej liczby osób z branży, wyodrębniono jedynie te, dzięki którym osiąga się najlepsze rezultaty. I tak oto wyróżniamy igły:

  • 1-punktowe (1RL) o grubości od 0,2 mm do 0,4 mm
  • 3-punktowe (3R) o grubości 3x 0,18 mm

1RL – 1 mikro igła, używane przez większość specjalistów branży na całym świecie, użyta w odpowiedni sposób daje naturalny wygląd krótko ściętego włosa,

3R – 3 mikro igły ustawione blisko siebie, stosowane przez doświadczonych specjalistów zazwyczaj w sytuacjach gdy skóra nie zachowuje się standardowo (jest twarda lub porowata). W rękach niedoświadczonego technika, punkty wychodzą zbyt duże i nienaturalne.

Igły do akupunktury – są mało precyzyjne i wymagają samodzielnego składania (igła + osłonka) co za tym idzie nie posiadają systemów stabilizujących pracę igły. Pasują tylko do określonych urządzeń.

Mikropigmentacja skóry głowy wymaga inwestycji w sprzęt

Uwaga na pasjonatów AliExpress! Wiele osób rozpoczynających pracę jako technik mikropigmentacji skóry głowy, czy makijażu permanentnego, a nawet zwykłego tatuażu, sięga po bardzo tanie zamienniki igieł z Chin które dostępne są m.in. na Allegro oraz AliExpress… igły takie nie mają zazwyczaj żadnych atestów, dlatego stosowanie tanich zamienników niesie za sobą ryzyko przenoszenia chorób a efekty takich zabiegów są zazwyczaj bardzo słabe.

Jak poznać, że podczas mikropigmentacji włosów używane są tanie igły?

Tanie igły/kartridże są głośne, ponieważ stosuje się w nich zwykłe sprężynki. Są nieprecyzyjne, gdyż nie zastosowano w nich żadnych systemów stabilizujących pracę wysuwającej się igły. Metal z jakiego wykonano ostrze igły jest miękki, a co za tym idzie szybko tępiący się. Zaledwie jedno uderzenie w dno pojemnika z pigmentem powoduje, że nie nadaje się ona do dalszej pracy. Jeśli osoba wykonująca zabieg mikropigmentacji skóry głowy często zmienia igły, a każde ukłucie w skórę głowy powoduje uczucie szarpania lub rozrywania naskórka – to znak, że używa ona tanich igieł.

Nikt z osób zawodowo i regularnie wykonujących zabiegi mikropigmentacji skóry głowy nie stosuje tanich igieł, których koszt na AliExpress to ok. 4-12 zł.

Zobacz również:Różnice pomiędzy mikropigmentacją a tradycyjnym tatuażem

Tuszując łysienie stawiamy na jakość i bezpieczeństwo

W klinice mikropigmentacji skóry głowy Scalpmann Hair&Head Care pracujemy na urządzeniach klasy medycznej. Elementy mogące mieć kontakt ze skórą są wykonane ze stali chirurgicznej, co również minimalizuje możliwość przenoszenia drobnoustrojów. Całość została wyprodukowana w Niemczech.

Dedykowane jednorazowe kartridże są sterylnie zapakowane i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty. Ich wyjątkowa opatentowana konstrukcja minimalizuje ryzyko przypadkowego ukłucia się przez specjalistę.

Wysokiej jakości igła/kartridż pozwala na precyzyjną aplikację idealnych punktów mających imitować mieszek włosowy. Brak drgań powoduje że naskórek nie jest rozrywany a pigment nie rozpływa się w skórze.

×Porozmawiajmy na WhatsApp