mikropigmentacja-skory-glowy-jak-przygotowac-sie-do-zabiegu

Jak przygotować się do zabiegu mikropigmentacji włosów?

Jak powinno przebiegać przygotowanie do mikropigmentacji skóry głowy? Jeśli masz za sobą już konsultację z naszym specjalistą, a co za tym idzie podjąłeś decyzję o poddaniu się zabiegowi mikropigmentacji włosów, to ten artykuł jest kierowany szczególnie do Ciebie, jak również do osób, które od dłuższego czasu interesują się tematem metod walki z łysieniem i chętnie czytają wszelakie informacje dotyczące procesu, jakim jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy.

Dlatego też poniżej zamieszczę kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą Ci bez obaw przyjść na pierwszą sesję zabiegową.

Golenie głowy przed mikropigmentacją włosów

Czy przed zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy trzeba się ogolić? Tak. Dodajmy, że zdecydowana większość naszych klientów, to osoby które w wyniku postępującego łysienia zaczęły już dawno golić swoją głowę na tzw. zero. Mimo wszystko przed zabiegiem zaleca się, aby ogolić skórę głowy żyletką, na co najmniej 24 godziny przed zabiegiem, tak aby podczas zabiegu odrost naturalnych włosów nie był większy niż 1 mm. Ułatwi to naszemu specjaliście dobranie odpowiedniego pigmentu do koloru naturalnych włosów. Jest to o tyle ważne że np. 3 mm odrost ma inny kolor niż np. włos ścięty na 0,5 – 1 mm który w środku (bez względu na to czy nasze naturalne włosy są czarne, blond, rude czy siwe) są w odcieniach szarości. Ta czynność wykonana dzień przed każdym z zabiegów pozwoli naszemu specjaliście zminimalizować do zera ryzyko złego dobrania koloru pigmentu oraz już na starcie uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

Czy mikropigmentacja skóry głowy boli?

Na wielu forach poświęconych problemowi łysienia, w tym również na naszym forum można spotkać się z opiniami, że mikropigmentacja włosów jest bezbolesna, bolesna lub nawet nie do zniesienia. Jak jest zatem naprawdę? W rzeczywistości nie należy zupełnie przejmować się jakimkolwiek bólem związanym z nakłuwaniem skóry głowy. Zdecydowana większość naszych klientów ocenia nasze zabiegi jako bezbolesne, a pozostała część opisuje zabiegi jako bezbolesne na początku, a z czasem jako denerwujące (powodujące lekki dyskomfort).

Tabletki przeciwbólowe nie są dobrym wyjściem

Wbrew opinii wielu “fachowców” środki przeciwbólowe typu paracetamol lub ibuprofen nie sprawią, że jakikolwiek ból, który ma nastąpić w przyszłości zostanie zahamowany przez lek przyjęty przed zabiegiem. Jest to absolutna bzdura, która tylko może mieć psychologiczny wpływ na odczuwanie przez nas bólu. Mało tego, środki przyjmowane przed zabiegiem mikropigmentacji mogą rozrzedzać krew, a co za tym idzie podczas nakłuwania naskórka może występować krwawienie, co praktycznie nie powinno mieć miejsca podczas nakłuwania naskórka igłą o średnicy 0,25 mm na głębokość ok. 0,7 mm. Dlatego więc warto zaoszczędzić sobie zdrowia i nie faszerować się żadnymi środkami przeciwbólowymi.

Przystąp do zabiegu bez zbędnego stresu

Jeśli tuż przed zabiegiem mikropigmentacji odczuwasz niepokój związany z podjętą wcześniej decyzją, warto jeszcze zadawać pytania swojemu specjaliście. Rozmowa bezpośrednio przed zabiegiem pozwoli Ci odetchnąć i pozbyć się wszelkich wątpliwości, co do słuszności podjętej wcześniej decyzji. Na pewno pomoże w tym świadomość, że wykonujesz zabieg w najlepszej klinice w Polsce pod okiem doświadczonego profesjonalisty.

×Porozmawiajmy na WhatsApp