Scalpmann Hair&Head Care - Kliniki.pl
Jak ukryć blizny na głowie

Jak ukryć blizny?

Spis treści

  Blizna to trwała zmiana tkanki skórnej, która powstaje w wyniku procesu gojenia się skóry po urazie, operacji, infekcji, zapaleniu lub innych stanach chorobowych. W trakcie procesu gojenia się uszkodzeń skóry organizm produkuje nowe tkanki i włókna kolagenowe, których zadaniem jest wypełnienie ubytku i połączenie rozciętej skóry.

  W odróżnieniu od zdrowej skóry, blizna jest mniej elastyczna, pozbawiona zakończeń nerwowych, gruczołów łojowych oraz mieszków włosowych. Powstała na skórze głowy lub twarzy może się więc odznaczać powodując dyskomfort estetyczny. Jak ukryć tego typu blizny?

  Jak ukryć blizny na głowie?

  Blizny na głowie mogą być efektem zabiegów chirurgicznych, zdarzeń losowych lub wypadków. Zależnie od ich powierzchni są niezauważalne lub powodują widoczne ubytki w zaroście. Mężczyźni borykający się z problemem rozległych blizn na głowie mogą skorzystać z rozwiązań estetycznych, jakie oferuje mikropigmentacja.

  Mikropigmentacja estetyczna to metoda łącząca techniki tatuażu i makijażu permanentnego w celu zagęszczenia włosów lub ich wizualnego odtworzenia w miejscu ubytku. Metoda ta jest wykorzystywana przede wszystkim do maskowania problemu łysienia, ale w praktyce okazuje się równie skuteczna w przypadku ukrywania blizn.

  Ukrywanie blizn pod mikropigmentacją: Jak to działa?

  Mikropigmentacja nie przyczynia się do wzrostu włosów. Celem zabiegu jest poprawa estetyki, a warunkiem uzyskania pożądanego rezultatu rezygnacja z długiej fryzury. Efekt uzyskany dzięki mikropigmentacji przypomina efekt po ogoleniu skóry głowy na krótko. Maskowanie blizny na głowie nie zawsze musi się wiązać z krótką fryzurą. Jeśli blizna jest stosunkowo wąska lub powoduje niewielki miejscowy ubytek włosów można ją zamaskować przy pomocy mikropigmentacji – zaciemniając widoczną spomiędzy włosów tkankę precyzyjnie dobranym pigmentem imitującym mieszki włosowe – bez ścinania włosów.

  Jak ukryć blizny na brodzie?

  Blizny w obrębie twarzy mogą być widoczne mimo zapuszczenia zarostu. Dotyczy to w szczególności blizn powstałych w obrębie kości żuchwy i podbródka, jak również blizn na policzkach. Niezależnie od tego, czy blizna jest efektem zabiegu chirurgicznego, przebytej choroby czy wypadku, takie „dziury” w zaroście nie wyglądają dobrze i są widoczne niezależnie od tego, czy preferujesz kilkudniowy zarost czy zapuszczasz długą brodę.

  W przypadku rozległych blizn na twarzy, podobnie jak na skórze głowy, mikropigmentacja może stanowić dobre rozwiązanie. Warunkiem jest oczywiście utrzymywanie stałej długości zarostu. Po zabiegu w miejscu blizny widoczne będą punkty imitujące mieszki włosowe charakterystyczne dla świeżo ogolonej skóry. W przypadku długiej brody mikropigmentacja sprawdzi się do jej zagęszczenia. Doskonale zamaskuje wąskie i długie blizny, jak również punktowe ubytki owłosienia.

  Chcesz ukryć bliznę? Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i efektami pracy. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących możliwości uzyskania pożądanego efektu wizualnego, pozostajemy do despocji.

  Blog

  Najnowsze artykuły

  ×

  Cześć!

  Chętnie odpowiem na pytania dotyczące mikropigmentacji. Możesz również wysłać mi swoje zdjęcie a wykonam dla Ciebie wizualizację wyglądu. Bezpłatnie! 🙂
  ×Porozmawiaj ze mną na WhatsApp 🙂