Scalpmann Hair&Head Care - Kliniki.pl
D74E949B A08C 4D08 A9AD 8341DD711F13

Mikropigmentacja skóry głowy – jak dobierany jest kolor pigmentu?

Spis treści

  Jak dobierany jest kolor pigmentu przy mikropigmentacji skóry głowy? Wiele osób zastanawia się, czy pigment, który aplikowany jest w naskórek jest kolorowy i czy rzeczywiście nie będzie się odróżniał od koloru naturalnie rosnących włosów. Zacznijmy od tego, że w profesjonalnych zabiegach mikropigmentacji skóry głowy, czy zarostu nie jest istotne, jaki masz obecnie kolor włosów. Niezależnie od tego, czy twoje włosy są jasne (blond), ciemne (czarne), rude, białe, czy brązowe zawsze używa się jedynie czarnego pigmentu.

  Mikropigmentacja włosów a odpowiedni kolor pigmentu

  Bardzo krótko ścięte włosy niezależnie od ich koloru zawsze są w odcieniach szarości. Dlatego nie ma potrzeby, abyśmy przy mikropigmentacji skóry głowy stosowali kolorowe pigmenty, ponieważ istnieje duże ryzyko ich wybarwienia w naskórku. Aby uzyskać naturalny wygląd krótko ściętych włosów czarny pigment rozcieńcza się z wodą destylowaną lub solą fizjologiczną w odpowiednich proporcjach tak aby uzyskać pożądany odcień szarości.

  Jak zachowuje się pigment w skórze?

  Pigment znajdujący się w naskórku stopniowo jaśnieje na przestrzeni czasu. Proces ten w zależności od indywidualnych cech organizmu u każdego wygląda inaczej. U niektórych osób pigment może jaśnieć szybciej, u innych wolniej – dlatego nie ma możliwości, aby już na pierwszej sesji zabiegowej dobrać odpowiedni kolor i stosować go na kolejnych zabiegach mikropigmentacji włosów.

  Najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo i komfort psychiczny dlatego zmiana musi być stopniowa, delikatna i nie wywołująca sensacji.

  W klinice mikropigmentacji Scalpmann stawiamy na bezpieczeństwo

  Najczęstszym błędem popełnianym przez niedoświadczonych lub nie dokształconych specjalistów, jest zastosowanie zbyt ciemnego koloru już na pierwszej sesji zabiegowej. Co poza nienaturalnym wyglądem, powoduje ogromny dyskomfort u klienta związany z koniecznością ukrywania się lub niepotrzebnego tłumaczenia się przed znajomymi.

  MicroHairSMP™ to metoda dzięki której po żadnej sesji zabiegowej nie jesteś narażony na dziwne spojrzenia czy zbyt ciemny wygląd mikropigmentacji. Dla Twojego bezpieczeństwa pigmentację zawsze zaczynamy od jaśniejszego pigmentu i stopniowo dodajemy coraz ciemniejszy pigment tak aby uzyskać naturalny wygląd krótko ściętych włosów bez różnic w kolorze.

  Czy pigmenty do mikropigmentacji skóry głowy są bezpieczne?

  W Scalpmann używamy jedynie pigmentów stworzonych specjalnie do mikropigmentacji skóry głowy. Są one opracowane w taki sposób aby odpowiednio zastosowane wybarwiły się jedynie do szarości. Co również ważne, pigmenty są organiczne czyli stworzone w 100% z naturalnych produktów tj. węgiel, alkohol, woda destylowana. Pigmenty te nie zawierają metali ciężkich, które mogłby zniekształcać wynik tomograficznego badania głowy.

  Na koniec warto podkreślić, że nawet najwyższej jakości pigment do mikropigmentacji skóry głowy zaaplikowany zbyt głęboko może zmienić swoją barwę ze względu na zmieszanie się z krwią. Dlatego bardzo ważne jest, aby zabieg wykonywała naprawdę doświadczona osoba.

  Blog

  Najnowsze artykuły

  ×

  Cześć!

  Chętnie odpowiem na pytania dotyczące mikropigmentacji. Możesz również wysłać mi swoje zdjęcie a wykonam dla Ciebie wizualizację wyglądu. Bezpłatnie! 🙂
  ×Porozmawiaj ze mną na WhatsApp 🙂