peruka dla mężczyzn

Peruka dla mężczyzny: Jak ją nosić, żeby uzyskać naturalny efekt?

Rynek wyrobów z włosów naturalnych i syntetycznych chyba jeszcze nigdy dotąd nie miał nam do zaoferowania tak wiele. Obok peruk imprezowych w sprzedaży dostępne są profesjonalne peruki dla mężczyzn, które – po odpowiednim założeniu – pozwalają na uzyskanie naprawdę naturalnego efektu włosów na głowie. Ich mankamentem jest wysoka cena oraz relatywnie krótka żywotność. Dodatkowo, dobra peruka dla mężczyzny wymaga profesjonalnego zakładania, czasochłonnej stylizacji i odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego, jeśli należysz do tej grupy mężczyzn, którzy nigdy nie przywiązali szczególnie dużej wagi do układania włosów, peruka dla mężczyzny nie będzie najlepszym rozwiązaniem. A jeśli nie peruka, to co?

Mikropigmentacja skóry głowy zamiast peruki: Jak to działa?

Fakt, że nigdy nie byłeś szczególnie zakręcony na punkcie najmodniejszych fryzur i regularnych wizyt u barbera nie oznacza, że utrata włosów nie jest dla Ciebie traumatyczna i nie wpływa negatywnie na Twoją samoocenę. Zanim jednak sięgniesz po perukę dla mężczyzny, warto zastanowić się nad innymi, prostszymi rozwiązaniami. Jednym z nich  jest mikropigmentacja skóry głowy. Mikropigmentacja skóry głowy to pewnego rodzaju zabieg kosmetyczny, który polega na wykonaniu tatuażu permanentnego. Specjalista wykonujący zabieg korzysta ze specjalistycznych pigmentów – nie są to ani pigmenty wykorzystywane w studio tatuażu, ani pigmenty stosowane przy tradycyjnym makijażu permanentnym. To pigmenty opracowane typowo na potrzeby mikropigmentacji medycznej. Zapewniają bardzo dużą moc krycia i trwałość, dzięki czemu uzyskany efekt utrzymuje się przez długi czas i wygląda bardzo naturalnie.

Tatuaż zamiast włosów: Co sprawia, że to lepsze rozwiązanie niż peruka dla mężczyzny?

Mikropigmentacja z pewnością nie jest rozwiązaniem dla każdego. Z jej zalet korzystają przede wszystkim mężczyźni, którym nie przeszkadza bardzo krótka fryzura – dzięki mikropigmentacji skóry głowy uzyskujemy efekt przypominający efekt towarzyszący celowemu ogoleniu włosów. Jedyną różnicą jest to, że skóra jest miękka w dotyku, a pod palcami nie wyczuwa się odrastających włosków. To doskonała alternatywa dla mężczyzn prowadzących aktywny tryb życia – ćwiczących, podróżujących, wykonujących prace fizyczne. Fryzura po mikropigmentacji nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. To także dobre rozwiązanie dla mężczyzn, którzy nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez nakrycia głowy. Czapka z daszkiem czy beanie nie sprzyjają korzystaniu z peruki, za to ochronią głowę po mikropigmentacji przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne, tym samym pozwalając na przedłużenie uzyskanego podczas zabiegu efektu. Zapoznaj się z ceną!

×Porozmawiajmy na WhatsApp