Sposób na łysienie

Sposób na łysienie: Co zrobić, kiedy wszystko inne zawiodło?

Utrata włosów to dla wielu mężczyzn prawdziwe wyzwanie. Dostrzegając pierwsze objawy łysienia często sięgamy po różne metody i terapie, które mają za zadanie zahamować proces wypadania włosów lub go opóźnić. Co jednak w sytuacji, kiedy żadna z zastosowanych kuracji nie przyniosła zamierzonego efektu?

Jednym ze sposobów na zagęszczenie przerzedzonych włosów mogą być mikrowłókna. Przynoszą one pożądany efekt wizualny, ale jego uzyskanie jest czasochłonne, a włókna wymywają się podczas mycia głowy. Dlatego mężczyźni, którzy stawiają na aktywność fizyczną znacznie chętniej wybierają mikropigmentację. Mikropigmentacja pozwala optycznie zagęścić włosy, a efekt utrzymuje się na skórze niezależnie od tego, czy przebywasz w biurze, czy pływasz w basenie. To także bardzo dobry sposób na zakola. W połączeniu z odpowiednio dobranym uczesaniem mikropigmentacja sprawi, że zakola będą praktycznie niedostrzegalne gołym okiem.

Czy mikropigmentacja skóry głowy sprawdzi się jako sposób  na łysienie całkowite?

Jednym ze sposobów praktykowanych przez łysiejących mężczyzn jest regularne golenie głowy. W sytuacji, w której utrata włosów nie jest całkowita w wyniku celowego ogolenia głowy uzyskujemy charakterystyczny efekt wizualny – ciemniejsze kropki odznaczające się na skórze głowy. W sytuacji, w której utrata włosów jest całkowita na skórze nie odznaczają się mieszki włosowe, a jej powierzchnia staje się gładka i błyszcząca. To właśnie ten efekt deprymuje wielu łysiejących mężczyzn. Mikropigmentacja skóry głowy doskonale sobie z nim radzi. Dzięki umiejętnemu doborowi barwników oraz systematycznej aplikacji pigmentu pod skórę możemy zaznaczyć utracone mieszki włosowe, tym samym tworząc efekt celowego ogolenia głowy. Skóra przestaje się błyszczeć, a nasza fryzura przypomina tę, jaką uzyskalibyśmy po ścięciu włosów na przysłowiowe „zero”.

Sposób na zakola i łysienie: Odbudowa naturalnej linii zarostu

Obok tworzenia charakterystycznego efektu krótko wystrzyżonych maszynką włosów mikropigmentacja daje możliwość odbudowy naturalnej linii zarostu. Co to oznacza? W praktyce wielu mężczyzn borykających się z łysieniem traci włosy na czubku głowy i w tzw. zakolach. Po ogoleniu na krótko skóra w tych miejscach jest jaśniejsza. Dzięki rekonstrukcyjnym właściwościom mikropigmentacji możemy nie tylko skutecznie zagęścić zarost na czubku głowy, ale również wypełnić zakola. To pozwala uzyskać efekt zamierzonego zabiegu barberskiego, a twarzy przywraca dawny wyraz. Zapoznaj się z cenami!

×Porozmawiajmy na WhatsApp