System włosów a mikropigmentacja skóry głowy

System włosów a mikropigmentacja skóry głowy – Tupet męski

Często możemy spotkać się z opiniami, że między system włosów, a peruką nie można postawić znaku równości. Dlaczego właściciele klinik oferujących systemy włosów tak bardzo unikają słowa tupet, czy peruka? Jak to jest, że system włosów potrafi kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a przetrwać na naszej głowie jedyne pół roku? Co kieruje mężczyznami, którzy chcąc zamaskować łysienie decydują się na ten desperacki krok? Na te oraz inne pytania odnośnie systemów włosów postaram się udzielić odpowiedzi w tym artykule.

Dlaczego systemy włosów nie są dobrym rozwiązaniem?

Oczywiście można powiedzieć, że systemy włosów są pewnego rodzaju rewolucją, bo problem zwiewania włosów przez wiatr dla ich użytkowników nie istnieje (niezależnie od stopnia zaawansowania systemu włosów, nadal są one przyklejane do skóry głowy za pomocą klejów lub bardzo mocnych taśm silikonowych). Niestety, ale tego typu metoda maskowania łysienia niesie ze sobą problemy związane z komfortem i higieną. Nie da się uniknąć procesu gromadzenia potu oraz złuszczonego naskórka. Kilkudniowe noszenie systemu przez mężczyzn powoduje, że skóra głowy staje się brudna, często swędzi, a co za tym idzie wydziela niepożądany zapach. Osoby szczególnie dbające o higienę osobistą zmuszone są zdejmować i konserwować system włosów nawet kilka razy w tygodniu.

tupet męski

Systemy włosów przeszły długą drogę i bądź co bądź wydają się być jedynie alternatywą dla tupetów. Jednak, czy warto aż tak bardzo przepłacać? System włosów kosztuje nawet kilka tysięcy złotych, średnio 2500 zł – do nawet 6500 zł. Mało tego kliniki zachęcają wręcz do zakupu 2 systemów włosów, co pozwala na przedłużenie żywotności tego typu rozwiązania. O ile kobiety niekiedy nie mają wyjścia i dbanie o swój wygląd jest nieodłączną częścią każdego dnia, o tyle rozwiązanie tego typu dla mężczyzny może wydawać się bardzo męczące. Poza kosztami samych systemów włosów musimy liczyć się z kosztami utrzymania tj. systemy mocujące w zależności od rodzaju systemu włosów mogą być to taśmy adhezyjne, kleje lub inne jednorazowe elementy sytemu włosów oraz wizyty u zaprzyjaźnionego fryzjera który będzie nas strzygł tak, aby różnica między włosami naturalnymi, a tymi z systemu nie była widoczna wymagają od nas opłat rzędu kilkuset złotych miesięcznie. Wszystko to powoduje że po kilku miesiącach uciążliwego użytkowania systemu włosów męska część użytkowników systemów włosów postanawia poszukać rozwiązania mniej uciążliwego a najlepiej nie wymagającego od mężczyzn nadzwyczajnej pielęgnacji.

System brzmi lepiej niż tupet

Ludzie nie chcą być kojarzeni z czymś, co od lat jest tematem prześmiewczym. Tupety zwykle kojarzone ze starszymi Panami, którzy nie są w stanie pogodzić się z upływem czasu i postępującą łysiną, usilnie walcząc z żywiołem, jakim jest wiatr. Jednak nie zmienia to stanu rzeczy, że system włosów to nadal tupet tylko, że w ulepszonej wersji, na który mimo ogromnej uciążliwości od lat nie brakuje chętnych. Są również osoby, które nie wyobrażają sobie siebie we fryzurze typu buzz cut, a brak swobodnego funkcjonowania w życiu towarzyskim, zawodowym oraz aktywnego wypoczynku nie jest dla nich problemem.

Co powoduje że mężczyźni kupują systemy włosów?

Na pewno w dużej mierze jest to chęć posiadania włosów – ukrycia łysiny. Niekiedy zdarza się że włosy, które otrzymujemy wyglądają o wiele lepiej, niż nasze naturalne włosy jeszcze przed procesem łysienia.
Na pewno też wpływ na tego typu decyzję ma dość mała świadomość tego. że w Polsce można już wykonać zabiegi mikropigmentacji włosów w sposób w pełni profesjonalny przez doświadczonych specjalistów z klinik, które mogą pochwalić się dużą ilością osób, które zdecydowały się na mikropigmentację włosów i są w pełni usatysfakcjonowane efektami.

Mikropigmentacja skóry głowy to świetna alternatywa

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu włosów i bierzesz pod uwagę mikropigmentację włosów, z przyjemnością dowiesz się, że jesteś w naprawdę świetnej sytuacji. Dlaczego? Dlatego, że możesz w sposób płynny przejść z jednego rozwiązania na drugie, a jedynym problemem, jaki możesz napotkać na swojej drodze, to wytłumaczenie znajomym skąd decyzja o ogoleniu się na zero.

Wyobraź sobie teraz trudności, jakie muszą doświadczać osoby, które są całkowicie łyse starając się wyjaśnić, skąd nagle u nich głowa pełna ogolonych włosów. Jeśli nosisz system, musisz tylko powiedzieć ludziom, że postanowiłeś golić głowę na łyso, bo tak jest wygodnie. Trudniejsza będzie sytuacja na sporadyczną krytykę od osób które uważają, że wyglądałeś lepiej, gdy twoje “włosy” były dłuższe.

Mikropigmentacja Włosów nie wymaga od Ciebie szczególnej pielęgnacji poza goleniem głowy, kilka dni, które zajmuje wprawionej dłoni max. 3-5 minut, do tego nałożenie balsamu po goleniu oraz kremu z filtrem UV (w tylko mocno słoneczne dni). To wszystko.

Cenne porady przed zabiegiem mikropigmentacji włosów

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad podjęciem kroków ku zmianie wyglądu swojej fryzury (czyli poddaniu się mikropigmentacji włosów), mam dla Ciebie kilka porad, które pozwolą Ci płynnie przejść przez cały proces.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie się do powrotu do pracy. Uświadamiaj znajomych z pracy, że od dłuższego czasu myślisz o ścięciu włosów na znacznie krótsze. Zasugeruj, że masz dość swojego obecnego stylu i masz ochotę na coś odważniejszego i wymagającego od Ciebie mniej pielęgnacji. Spowoduje to zmniejszenie “wstrząsu” wśród kolegów, gdy po przeprowadzeniu procedury mikropigmentacji włosów wrócisz do normalnego funkcjonowania.

Daj odpocząć swojej głowie. Wieloletnie noszenie systemu włosów powoduje czasami zmiany skórne tj. ślady po taśmach oraz trudno usuwalny klej, który znajduje się w naturalnych włosach. Wszystko to wymaga od nas zadbania o łysą skórę głowy przed samym zabiegiem.

Nie przejmuj się opinią innych, w końcu robisz to dla siebie. Zmiany są potrzebne również mężczyznom. Pamiętaj, że silny, niezależny mężczyzna nie boi się podejmować korzystnych dla siebie zmian.
Zastosowanie się do naszych porad spowoduje, że przejście z systemu włosów na mikropigmentację skóry głowy stanie się naprawdę proste! Dołącz do grona naszych klientów – z dnia na dzień poczuli wolność, której nie mogli odczuć z systemem włosów na głowie. Nie wspominając już o tym, że zaoszczędzisz dzięki temu ogromną ilość czasu, którą do tej pory przeznaczałeś na pielęgnację tupetu. Zapraszamy do kontaktu.

×Porozmawiajmy na WhatsApp