Scalpmann Hair&Head Care - Kliniki.pl
zakola w mlodym wieku

Fryzury na zakola: Jak sobie poradzić z przerzedzającymi się włosami na skroniach?

Spis treści

  Zakola na głowie to mankament estetyczny, który u wielu mężczyzn powoduje obniżenie pewności siebie i niższą samoocenę. Tymczasem, modne fryzury na zakola mogą rozwiązać ten problem. Oczywiście, dotyczy to sytuacji, w której włosy problem przerzedzania się włosów dotyka wyłącznie skroni. W przypadku bardziej zaawansowanego problemu alternatywą dla modnego cięcia jest mikropigmentacja skóry głowy.

  Fryzura na zakola: Jaki mam wybór?

  Jeśli obserwujesz u siebie postępujące zakola, warto zmienić uczesanie. Zmiana fryzury doda Ci pewności siebie i skutecznie odświeży Twój look. Wśród uczesań rekomendowanych przez barberów znajdziesz m.in.:

  • Buzz cut – to genialna fryzura na zakola, która szybko i skutecznie maskuje miejscowe braki w owłosieniu, jednocześnie zapewniając Ci komfort przez cały dzień; buzz cut nie wymaga czasochłonnego układania, a wysoki fade sięgający aż do zakoli sprawi, że całość będzie się prezentować jak wybór stylistyczny, a nie forma maskowania problemu
  • Quiff – to bardzo modna fryzura, która robi doskonałe wrażenie, zapuszczając włosy na górnej części boków głowy, możesz je po prostu zaczesać na zakola, jednocześnie grzywka w takim quiffie będzie klasycznie zaczesana do tyłu; quiff to fryzura dla facetów, którzy lubią się bawić stylizacją włosów i nie stronią od odpowiednich kosmetyków teksturujących,
  • Fench crop – to kolejny genialny, a zarazem niezwykle oryginalny sposób na zatuszowanie zakoli i stworzenie ciekawego looku, polega na wizualnym połączeniu boków włosów z grzywką przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego fade-u, fryzura jest bardzo wygodna na co dzień i niewymagająca w układaniu.

  Fryzura na zakola: Dopasuj rozwiązanie do skali problemu

  Zakola na głowie stanowią formę łysienia androgenowego. Z czasem będą się pogłębiać, co może doprowadzić do całkowitej utraty włosów. Proces ten obejmuje 7 faz, na przestrzeni których możesz maskować zakola najpierw przy pomocy odpowiednio dobranej fryzury, a późnej systemów włosów zastępczych lub – bardziej komfortowej w codziennym użytkowaniu – mikropigmentacji skóry głowy.

  Dobra fryzura będzie się sprawdzać dopóki zakola nie osiągną fazy 4, w której linia włosów jest wyraźnie cofnięta, a włosy zaczynają się przerzedzać na czubku głowy. Na tym etapie – zależnie od dotychczasowego tempa utraty włosów – można próbować wizualnie „zagęścić” fryzurę lub zdecydować się na tzw. ostre cięcie i ogolić pozostałe włosy na krótko. Oczywiście samo ogolenie głowy jest niewystarczające, aby zamaskować problem. Co więc zrobić, żeby Twoja nowa fryzura wyglądała na wybór stylistyczny, a nie konieczność?

  Zakola na głowie: Co w sytuacji, w której modne cięcie nie wystarcza?

  W sytuacji, w której zakola na głowie sięgają wysoko ich zamaskowanie odpowiednio dopasowanym cięciem może być trudne, zwłaszcza jeśli dodatkowo doskwiera Ci problem przerzedzających się włosów na czubku głowy. Wówczas wygodną alternatywą może się okazać mikropigmentacja, dzięki której zyskasz stanowczy męski look. Mikropigmentacja może być wykorzystana zarówno do wizualnego zagęszczenia włosów, jak i odbudowy fryzury po utracie całkowitej włosów w danej partii głowy.

  W przypadku „odbudowy fryzury” specjalista odtwarza utraconą linię włosów, tym samym wypełniając zakola. Zabieg ten tworzy wizualne złudzenie krótko obciętych włosów, które – możesz w to wierzyć lub przekonać się oglądając efekty naszej pracy – całkowicie odmienia Twój wygląd. Ważne na tym etapie jest odtworzenie linii włosów w sposób, który będzie wyglądał naturalnie i będzie pasował do Twoich rysów twarzy.

  Blog

  Najnowsze artykuły

  ×

  Cześć!

  Chętnie odpowiem na pytania dotyczące mikropigmentacji. Możesz również wysłać mi swoje zdjęcie a wykonam dla Ciebie wizualizację wyglądu. Bezpłatnie! 🙂
  ×Porozmawiaj ze mną na WhatsApp 🙂