Scalpmann Hair&Head Care - Kliniki.pl
Zagęszczanie brody

Kiedy wykonuje się zagęszczanie brody?

Spis treści

  Bujna broda to marzenie niejednego mężczyzny. Niestety nie każdy ma predyspozycje do zapuszczenia bujnego i zdrowego zarostu na twarzy. Rozwiązaniem problemu rzadkiej brody jest jej zagęszczanie. Zabieg ten można przeprowadzić przy pomocy różnych metod, tym samym uzyskując różne rezultaty.

  W jakich sytuacjach wykonuje się zagęszczanie brody? Czy rzadka broda musi być przeciwskazaniem do zapuszczania zarostu na twarzy?

  Zagęszczanie brody

  Zagęszczanie brody wykonuje się w kilku różnych sytuacjach, które zależą od indywidualnych potrzeb i oczekiwań osoby zainteresowanej tym zabiegiem. Najczęściej po metody zagęszczania brody sięgają mężczyźni, którzy borykają się z:

  • nierównomiernym wzrostem włosów – niektórzy mężczyźni mają problem z nierównomiernym wzrostem włosów na twarzy, co może prowadzić do niepełnej lub plamistej brody; zagęszczenie brody może pomóc w wypełnieniu tych obszarów, tworząc bardziej jednolity i pełny wygląd;
  • cienką lub rzadką brodą – mężczyźni z naturalnie cienkimi lub rzadkimi włosami na twarzy mogą chcieć zagęścić swoją brodę, aby nadać jej pełniejszy i bardziej wyrazisty wygląd;
  • bliznami lub łysieniem plackowatym – zarówno blizny, jak i łysienie plackowate mogą zakłócać wzrost brody, metody zagęszczania pomagają w ukryciu tych obszarów i uzyskaniu brody o pełniejszym i bardziej jednolitym wyglądzie.

  Metody zagęszczania brody

  Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia oferują szeroki wybór metod zagęszczania brody. Wśród trzech najbardziej popularnych wskazuje się:

  • transplantację włosów – metoda ta polega na przeniesieniu włosów z innej części ciała na obszar twarzy, gdzie włosy są rzadsze; włosy do zagęszczenia brody najczęściej pobiera się z tylu głowy, co skutkuje rzadszym owłosieniem tego obszaru ciała;
  • mikropigmentację skóry twarzy – metoda ta polega na wykonaniu tatuażu skóry w celu stworzenia iluzji gęstszych włosów; mikropigmentacja bardzo dobrze sprawdza się u panów, którzy wolą krótki zarost, ale chcą się cieszyć pełną i pięknie wymodelowaną linią brody oraz u panów, którzy chcą zniwelować niewielkie prześwity w zaroście;
  • kosmetyki do zagęszczania włosów – to przede wszystkim dedykowane balsamy, olejki i pudry, dzięki którym wystylizowana broda sprawia wrażenie bardziej pełnej i obfitej.

  Korzyści z zagęszczenia brody

  Dla wielu mężczyzn pełna i gęsta broda jest symbolem męskości i pewności siebie. Zagęszczanie brody może pomóc w poprawie samopoczucia i zwiększeniu pewności siebie. Dla innych gęstość brody jest preferencją estetyczną, w związku z powyższym decyzja o zagęszczeniu zarostu jest podyktowana chęcią osiągnięcia pożądanego wyglądu.

  Niezależnie od motywacji, jaka przyświeca Twojej decyzji, zagęszczenie brody to sposób na poprawę wizerunku, a co za tym idzie większą pewność siebie i lepszą samoocenę. Dlatego jeśli doskwiera Ci rzadka broda, nie zwlekaj dłużej z rozwiązaniem tego problemu.

  Blog

  Najnowsze artykuły

  ×

  Cześć!

  Chętnie odpowiem na pytania dotyczące mikropigmentacji. Możesz również wysłać mi swoje zdjęcie a wykonam dla Ciebie wizualizację wyglądu. Bezpłatnie! 🙂
  ×Porozmawiaj ze mną na WhatsApp 🙂