Scalpmann Hair&Head Care - Kliniki.pl
lysienie na czubku glowy

Przerzedzone włosy na czubku głowy: Jak je zagęścić?

Spis treści

  Przerzedzanie się włosów na czubku głowy nie zawsze wiąże się z ich całkowitą utratą. U wielu mężczyzn proces ten zatrzymuje się na pewnym etapie, pozostawiając trudny do zatuszowania problem estetyczny. Jak zagęści włosy na czubku głowy?

  Z pewnością jedną z alternatyw może być przeszczep. Jest to jednak bardzo kosztowne rozwiązanie, które nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty. Kolejną z opcji jest mikropigmentacja skóry głowy. Zabieg jest odpowiednio tańszy, a jego efekt bardziej trwały. Może się jednak wiązać z koniecznością ogolenia głowy na tzw. „0”.

  Mikropigmentacja: Czy to Twój sposób na przerzedzone włosy na czubku głowy?

  To jaki efekt możesz uzyskać dzięki mikropigmentacji skóry głowy jest w dużej mierze uzależnione od stopnia zaawansowania łysienia. W sytuacji lekko przerzedzonych włosów mikropigmentacja może być potraktowana jako zabieg estetyczny, którego celem jest wizualne zagęszczenie włosów w danym obszarze skóry głowy. W takim przypadku zabieg nie będzie wymagał zmiany uczesania. W sytuacji bardziej zaawansowanej utraty włosów mikropigmentacja może być Twoją szansą na odzyskanie fryzury. W tym miejscu na Twoją uwagę zasługuje fakt, iż włosy po mikropigmentacji nie odrastają. Uzyskany efekt przypomina natomiast efekt, jaki przynosi ścięcie włosów na krótko.

  Jak zagęścić włosy na czubku głowy przy pomocy mikropigmentacji?

  Zabieg polega na punktowej implementacji w wierzchniej warstwie skóry indywidualnie dopasowanego barwnika w postaci kropek. Stworzone w ten sposób tysiące maleńkich kropek ma za zadanie imitować krótko ścięte włosy i tym samym wypełnić braki po włosach, które już wypadły.

  Aby efekt był jak najbardziej naturalny i nie do wykrycia przez osoby z Twojego otoczenia, po zabiegu nie powinieneś zapuszczać włosów. Ich maksymalna długość nie powinna przekraczać 2 mm. W przeciwnym razie mirkopigmentacja będzie się wyraźnie odznaczała na skórze nieporośniętej dłuższymi włosami.

  Blog

  Najnowsze artykuły

  ×

  Cześć!

  Chętnie odpowiem na pytania dotyczące mikropigmentacji. Możesz również wysłać mi swoje zdjęcie a wykonam dla Ciebie wizualizację wyglądu. Bezpłatnie! 🙂
  ×Porozmawiaj ze mną na WhatsApp 🙂