Łysienie na czubku głowy

Łysienie na czubku głowy

Łysienie na czubku głowy jest spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Źródłem problemu jest niewłaściwe funkcjonowanie hormonu DHT, który jest wydzielany w nadmiernych ilościach. Objawy łysienia na czubku głowy mogą się również nasilać pod wpływem niezdrowego trybu życia. Dieta uboga w marko- i mikroelementy, leki, nadmiar stresu i brak snu sprzyjają utracie włosów.

Łysienie na czubku głowy może dotykać zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Najczęściej jest to dolegliwość panów po 50. roku życia, ale pierwsze objawy często można zaobserwować już o 20-latków. W przypadku kobiet łysienie na czubku głowy najczęściej rozpoczyna się w okresie menopauzy. Problem może również dotykać młodsze panie, ponieważ często występuje w zespole policystycznych jajników.

Jak leczyć łysienie na czubku głowy?

Panie, których dotknęło łysienie na czubku głowy powinny bezzwłocznie skonsultować się z endokrynologiem. Wizyta u specjalisty jest również rekomendowana panom borykającym się z problemem przerzedzania się zarostu na czubku głowy. Czasami w celach pomocniczych stosuje się kuracje środkami dedykowanymi do użytku zewnętrznego. W wielu przypadkach bardzo dobre efekty przynoszą zabiegi medycyny estetycznej, których zadaniem jest odżywienie skóry głowy i wzmocnienie mieszków włosowych.

W sytuacji, kiedy problem łysienia jest już wyraźny rozwiązaniem mogą być również rozwiązania wizualne. Jednym ze sposobów wizualnego zagęszczania włosów u mężczyzn i kobiet jest mikropigmentacja. Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg z zakresu kosmetologii, który nie wspiera wzrostu włosów, ani nie hamuje ich wypadania. Celem zabiegu jest zatuszowanie prześwitów między włosami oraz ich optyczne zagęszczenie poprzez wykonanie tatuażu skóry.

Decydując się na mikropigmentację warto wziąć pod uwagę postępowanie łysienia. Jeśli włosy wypadają bardzo szybko i liczymy się z tym, że w krótce będziemy zmuszeni do ogolenia głowy warto wstrzymać się z wykonaniem pigmentacji – pigment w przypadku wizualnego zagęszczania włosów jest zawsze dobierany do włosów długich, co praktycznie uniemożliwia ich ścięcie. Po ścięciu pigment staje się widoczny i może wymagać zabiegów laserowej korekty.

×Porozmawiajmy na WhatsApp