Ile kosztuje mikropigmentacja włosów?

Ile kosztuje mikropigmentacja włosów? Ceny mikropigmentacji skóry głowy cz. 2

W poprzedniej części wpisu poświęconego tematowi ceny za zabieg mikropigmentacji włosów przyjrzeliśmy się gabinetom kosmetycznym, które mimo szerokiego wachlarzu usług jakie oferują, próbują “dorobić sobie” proponując klientom zabieg mikropigmentacji skóry głowy bez praktycznie żadnego doświadczenia w tej dziedzinie oraz odpowiedniego przeszkolenia. Mało tego, uważają, że zabieg ten bez problemu może wykonywać osoba, która ma kilkuletnie doświadczenie w zabiegach dedykowanych Paniom tj. permanentne rzęsy, czy kreski pod oczami.

Gdzie nie robić mikropigmentacji skóry głowy?

W gabinecie kosmetycznym, który nie ma odpowiednio przeszkolonej i doświadczonej załogi (podstawowym błędem w tego typu miejscach jest brak szkolenia zakresu mikropigmentacji). Wiele z tych gabinetów nigdy wcześniej nie oferując zabiegów Panom, oferuje innym gabinetom kosmetycznym szkolenia z zakresu mikropigmentacji skóry głowy dla mężczyzn! Skutkiem czego część z takich gabinetów musiało zakończyć swoją działalność ze względu na to, iż wyrządziły one krzywdę swoim klientom.

Ceny mikropigmentacji włosów z kosmosu…

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że używając najtańszych dostępnych na rynku igieł oraz pigmentów nieprzystosowanych do aplikowania w naskórek głowy salony kosmetyczne bardzo wysoko cenią sobie tego typu usługę. Aby wykonać zabieg mikropigmentacji w sposób profesjonalny niezbędne jest profesjonalne trwające minimum kilka tygodni szkolenie najlepiej za granicą albo w jednym z prestiżowych polskich certyfikowanych instytutów kosmetologicznych (bzdurą jest to, że niektóre kliniki oraz ich personel przeszedł “kilkuletnie” szkolenie). Nie słyszałem, aby jakakolwiek zagraniczna, czy Polska uczelnia prowadziła studia z zakresu mikropigmentacji skóry głowy, no ale nie wnikajmy w wyobraźnię tych “specjalistów”.

Dodatkowo, co jest bardzo ważne w profesjonalnym wykonaniu usługi, to najwyższej klasy sprzęt oraz pigmenty, które nie są dostępne w polskiej dystrybucji, czy normalnej hurtowni kosmetycznej, a jedynie za granicą gdzie ceny za odcień zaczynają się od kilkuset € (euro). To wszystko przekłada się na końcową cenę, jaką życzą sobie wykonawcy tych usług.

Ile więc kosztuje zabieg mikropignentacji skóry głowy?

Podsumowując cena za zabieg mikropigmentacji skóry głowy nie należy do najtańszych, ale nie dajmy się również zwariować kwoty rzędu 6 – 7 tys. za sam szczyt głowy to szaleństwo!

Za profesjonalny zabieg SMP szczytu głowy oraz zakoli w Polsce trzeba się liczyć z wydatkiem 3,5 – max 4,5 tys. złotych.

Za granicą w renomowanych klinikach pokroju His Hair , DaVinci Hair Clinic, Scalp Aestetics nawet 2-3 tys. £ (funtów) lub $ (dolarów). Cena musi być również dostosowana do rynku na jakim działamy.

Zachęcam, aby poświęcić dłuższą chwilę na to, by zapoznać się ze studiem, gabinetem lub kliniką, w której poddamy się zabiegowi mikropigmentacji włosów. Warto zadawać bardzo dużo pytań i to tych szczegółowych, chociażby o certyfikaty potwierdzające odbyte szkolenia, o skład pigmentów, okres gwarancyjny itp. Pozwoli to nam uniknąć nieprzyjemnych skutków źle przeprowadzonej mikropigmentacji, a co najważniejsze pozwoli zaoszczędzić pieniądze, na które przecież ciężko pracujemy.

×Porozmawiajmy na WhatsApp