Scalpmann Hair&Head Care - Kliniki.pl
mikropigmentacja skory glowy ile to kosztuje

Ile kosztuje mikropigmentacja włosów? Ceny mikropigmentacji skóry głowy cz. 1

Spis treści

  Mawia się, że towar/usługa jest warta tyle, ile jesteś w stanie za niego zapłacić… hmm cóż, co kto lubi. Nie wiem, czy istnieją ludzie, którzy lubią przepłacać za cokolwiek (przynajmniej nie świadomie), ale wydaje się, że są za to tacy, którzy lubią, jak na takich ludzi trafiają. Dla mnie to zwyczajne cwaniactwo i żerowanie na ludzkiej tragedii, jaką bez wątpienia jest utrata włosów. Ile w takim razie kosztuje (lub powinna kosztować) mikropigmentacja skóry głowy – zabieg dedykowany dla mężczyzn i kobiet borykających się z problemem łysienia?

  Czy mikropigmentacja skóry głowy jest droga? Cena a jakość

  Zacznijmy od tego, że nie zawsze to, co jest najdroższe jest najlepsze, najładniejsze i bezawaryjne. Wystarczy chwila, abyś przypomniał sobie kilka sytuacji ze swojego życia, w których nie raz kierowałeś się podczas zakupów ceną, skrycie licząc na to, że producent dyktując tak wysoką stawkę wykonał dla nas produkt niemal idealny.

  To nie jest oczywiście regułą bo zasada ta wg. mnie nie ma realnego zastosowania w każdej dziedzinie życia. Aczkolwiek tym wpisem chcę uświadomić nieco naiwnych konsumentów, aby baczniej przyglądali się usługom (typu mikropigmentacja włosów i nie tylko), w które zamierzają zainwestować niemałe pieniądze.

  Mikropigmentacja włosów na świecie

  Nie czarujmy się, mikropigmentacja w Polsce jest słabo rozwiniętą dziedziną kosmetyki estetycznej. W porównaniu z Wielką Brytanią, Francją, czy Stanami Zjednoczonymi – Polska wypada bardzo, bardzo słabo. Przykładowo w samym Londynie, który liczy sobie ok. 8,17 milionów mieszkańców jest co najmniej 15 klinik (!) które specjalizują się wyłącznie w mikropigmentacji włosów.

  W Polsce (nie licząc pseudo gabinetów kosmetycznych, które w swej ofercie mają cały wachlarz zabiegów kosmetycznych począwszy od paznokci, a skończywszy na botoksie, również dostrzegły swoją szansę i w tej dziedzinie kosmetyki estetycznej) jest ich zaledwie… cztery. I nie będę ich tutaj teraz wypisywać, każdy może ocenić wg. własnego uznania, która klinika, gabinet, czy studio zajmuje się wyłącznie zabiegami mikropigmentacji skóry głowy w sposób w pełni profesjonalny.

  Jak kształtują się ceny mikropigmentacji skóry głowy w Polsce?

  W sieci na dane hasła:

  • “mikropigmentacja włosów”
  • “mikropigmentacja skóry głowy”
  • “stymulacja mieszków włosowych”
  • “przeszczep włosów”
  • “leczenie łysienia”

  możemy bez problemu natknąć się na wiele ofert firm, które proponują wykonanie zabiegu za naprawdę duże pieniądze, jak i za śmiesznie małe kwoty. Nie raz przecieramy oczy ze zdumienia, gdy widzimy oferty typu zabieg “mikropigmentacji (o zgrozo!) rollerem za 3 tys. zł” bez jakiejkolwiek gwarancji na wykonany zabieg. Zdumienie budzą też reklamy w stylu “zabieg mikropigmentacji włosów wykonywany za pomocą jednej igły za 500-1000 zł” – w tym przypadku również o jakiejkolwiek gwarancji od wykonującego zabieg możemy zapomnieć.

  O ile jesteśmy w stanie pogodzić się z utratą bądź co bądź nie małej kwoty jaką jest 1000 zł, o tyle z tym, jak na naszą nową fryzurę zareagują znajomi oraz rodzina już chyba nie każdy. W najlepszym przypadku możesz liczyć na dziwne spojrzenia wsparte irytującą ciszą, w najgorszym – będziesz musiał poddać się bolesnemu zabiegowi usuwania niepożądanych efektów laserem Q-switch.

  Ile powinien kosztować zabieg mikropigmentacji skóry głowy aby:

  – klient był zadowolony,
  – dostał gwarancję na wykonany zabieg, a efekty zabiegu utrzymywały się na naszej głowie możliwie jak najdłużej?

  o tym w części drugiej na naszym blogu…

  Blog

  Najnowsze artykuły

  ×

  Cześć!

  Chętnie odpowiem na pytania dotyczące mikropigmentacji. Możesz również wysłać mi swoje zdjęcie a wykonam dla Ciebie wizualizację wyglądu. Bezpłatnie! 🙂
  ×Porozmawiaj ze mną na WhatsApp 🙂