Scalpmann Hair&Head Care - Kliniki.pl

Kiedy rozmawiamy o sposobach na łysienie, na pierwszy plan wysuwa się coraz bardziej popularny i przystępny cenowo przeszczep włosów. Jednak co w sytuacji w której chcemy uniknąć operacji chirurgicznej oraz długiego czasu rekonwalescencji?

Musimy wiedzieć być świadomi że w dzisiejszych czasach technologia i medycyna estetyczna oferują wiele alternatywnych metod, które pozwalają osiągnąć naturalnie wyglądające rezultaty, w większości przypadków są to metody niewymagające operacji. Mało czego w wielu przypadkach są to metody wielokrotnie tańsze i niewymagające długotrwałej rekonwalescencji. W poniższym artykule przedstawimy najnowsze metody:

1. Implantacja syntetycznych włosów

Implantacja syntetycznych włosów to nowoczesna technika, polegająca na wszczepianiu sztucznych włosów do skóry głowy pacjenta. W przeciwieństwie do tradycyjnego przeszczepu, gdzie włosy są pobierane z innych części ciała pacjenta, tutaj używane są włosy wykonane z materiałów biokompatybilnych, które są zaprojektowane tak, aby w wyglądzie oraz dotyku zachowywały się jak naturalne włosy. W procedurze tej pomijamy etapy tj. pobieranie włosów, odrost włosów oraz długotrwała rekonwalescencja.

Zalety:

Wady:

 

2. Mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy, nazywana również tatuażem włosów, to procedura kosmetyczna, która polega na wprowadzeniu specjalnego pigmentu w naskórek głowy za pomocą dedykowanego urządzenia z igłą. Technika ta symulacji zgolonych , tworząc iluzję gęstszych włosów lub maskując obszary łysienia. Mikropigmentacja jest szczególnie popularna wśród osób cierpiących na przerzedzenie włosów, łysienie plackowate czy po zabiegach chirurgicznych, które spowodowały utratę włosów.

Zalety:

Wady:

 

3. Mikrowłókna

Mikrowłókna to małe włókna kolagenowe naładowane elektrostatycznie, które przylegają do istniejących włosów, dodając im objętości i maskując przerzedzone miejsca. Są łatwe w użyciu i oferują natychmiastowe aczkolwiek nietrwałe rezultaty.

Zalety:

Wady:

 

4. System włosów

Jest to rodzaj personalizowanej peruki, która jest dokładnie dopasowywana do głowy pacjenta, zapewniając naturalny definiowany wygląd. Systemy włosów są zwykle wykonane z naturalnych włosów i są idealne dla osób z zaawansowaną utratą włosów.

Zalety:

Wady:

 

×

Cześć!

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące mikropigmentacji. Możesz również wysłać mi swoje zdjęcie a wykonam dla Ciebie wizualizację wyglądu. Bezpłatnie! 🙂
×Porozmawiaj ze mną na WhatsApp 🙂