mikropigmentacja-wlosow-jakie-powinny-byc-odstepy-miedzy-zabiegami

Jakie powinny być odstępy pomiędzy zabiegami mikropigmentacji skóry głowy?

Jak już zapewne wiesz, zabieg mikropigmentacji skóry głowy rozkłada się w czasie na tzw. sesje zabiegowe. Ważnym pytaniem jest to, w jakich odstępach powinna odbywać się każda z nich? Kliniki oferujące zabiegi mikropigmentacji włosów stosują różne ramy czasowe. W tym artykule dowiesz się, dlaczego tak jest oraz ile czasu potrzebuje specjalista, abyś z kliniki wyszedł pewny siebie i odmieniony.

Ile sesji potrzeba aby zamaskować łysienie?

W przypadku klienta, którego dotknęło łysienie androgenowe (najczęstsza przyczyna utraty włosów u mężczyzn) wymagane są 3-4 sesje zabiegowe. Zazwyczaj cała procedura kończy się na 3 spotkaniach. Klienci z rozległymi bliznami lub łysieniem plackowatym, mogą wymagać dodatkowej sesji, co nie jest niczym nadzwyczajnym.

Jak długo powinna trwać przerwa między pierwszą a drugą sesją zabiegową?

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się łysiny i rozważasz mikropigmentację skóry głowy – na początku uzbrój się w cierpliwość. Istotną sprawą jest to, że po pierwszym zabiegu nie możesz oczekiwać radykalnej zmiany swojego wyglądu. Wbrew pozorom, ta informacja powinna Cię ucieszyć, bo Twoja metamorfoza nie będzie wzbudzała sensacji wśród osób które Cię znają. Po dwóch sesjach zabiegowych będziesz mógł wyjść z kliniki bez jakichkolwiek oznak łysienia z wyraźnie widoczną linią włosów . Efekt krótko ściętych włosów będzie niemalże kompletny lub względnie bliski temu, co chcemy osiągnąć. Mimo to, raczej na pewno będzie konieczna 3 sesja zabiegowa mająca na celu dopracowanie finalnego efektu.

Mając na uwadze powyższe informacje 2 sesja zabiegowa powinna być wykonana możliwie jak najszybciej. Twoja skóra głowy potrzebuje co najmniej 5 dni na “dojście do siebie” po pierwszej sesji. Zatem jeśli pierwsza sesja odbyła się np. w piątek, to najwcześniej 2 sesja powinna odbyć się w środę. Jednak tak krótkie przerwy nasza klinika stosuje bardzo rzadko i w sporadycznych przypadkach (np. u klientów z zagranicy którzy nie mogą pozwolić sobie na dłuższy pobyt w Polsce).

O ile pozwala na to kalendarz naszego specjalisty, najlepiej jeśli druga sesja odbędzie się po 7 dniach. Taki okres czasu pozwoli na bardzo dobrą regenerację naskórka po mikropigmentacji.

Ile powinna trwać przerwa pomiędzy drugą a trzecią sesją?

Dłuższą przerwę min.14 dniową zwykle pozostawia się pomiędzy sesjami 2 i 3, aby dać czas naszej skórze na całkowitą regenerację oraz stopniowe blaknięcie pigmentu w naskórku. Taki odstęp czasu pozwala również naszemu specjaliście na realną ocenę tego, jak pigment jaśnieje w Twojej skórze i decyzję czy 3 sesja będzie wymagana, czy zabieg mikropigmentacji włosów można uznać za zakończony.

Podsumowując:

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala stwierdzić że przy założeniu, że wszelkie okoliczności, co do wykonania zabiegu są uważane za standardowe, zalecamy aby:

  • przerwa pomiędzy 1 a 2 sesją wynosiła minimum 7 dni lub dłużej,
  • między 2 a 3 sesją minimum 14 dni lub dłużej.

Dlaczego różne kliniki wykonujące mikropigmentację włosów stosują różne ramy czasowe?

Przewagą mikropigmentacji włosów nad przeszczepem jest to, że efekty są niemalże natychmiast widoczne, a sama procedura nie wymaga od nas wielotygodniowej rekonwalescencji. Dlaczego więc część klinik zaleca aż 1 miesięczne odstępy między zabiegami?

Powodów jest kilka:

  • dana placówka, najczęściej gabinet kosmetyczny traktuje zabieg mikropigmentacji włosów jako jeden z wielu w swojej ofercie. Wykonanie zabiegów co tydzień jest zatem często niemożliwe ze względu na inne obowiązki,
  • placówka specjalizująca się dotąd w makijażu permanentnym brwi, czy ust stosuje te same miesięczne odstępy wierząc, że jest to dobre dla klienta i dla nich samych,
  • placówka tłumaczy się taką koniecznością ponieważ po każdym zabiegu musi nastąpić proces złuszczania się naskórka (otóż nie musi). Zdecydowana większość renomowanych klinik tj. Skalp, Vinci, czy His Hair Clinic mających swoje kliniki na całym świecie, stosuje możliwie minimalne odstępy czasowe. Z myślą o satysfakcji klienta i starają się skrócić ten czas do minimum. Sam proces złuszczania występuje rzadko, a jeśli występuje to zazwyczaj u osób z opaloną skórą głowy.

Ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której osoby noszące systemy włosów, treski, czy tupety mogą pozwolić sobie, aby przez blisko miesiąc ukrywać się przed znajomymi. Zazwyczaj klient chce być postrzegany, jako osoba która miała włosy, ale zaczęła golić się na łyso. Zbyt długa przerwa między sesjami spowodowałaby, że zabieg mikropigmentacji skóry głowy nie byłby wybawieniem dla osób które potrzebują szybkiej metamorfozy.

×Porozmawiajmy na WhatsApp