Tradycyjny tatuaż a mikropigmentacja skóry głowy jaka jest różnica

Mikropigmentacja a tradycyjny tatuaż. Różnice między zabiegami

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że osoba wykonująca mikropigmentację włosów robi zwykły tatuaż na głowie. Ważne jest, aby poznać najważniejsze różnice pomiędzy tradycyjnym tatuażem, a zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy. Pozwoli nam to uniknąć złego wyboru jeśli chodzi o odpowiedniego specjalistę.

Tradycyjny tatuaż skóry głowy a efekty

W internecie jest wiele przerażających przykładów tego, jak wygląda tradycyjny tatuaż wykonany na głowie. Mimo to, wiele osób decyduje się na zabieg u zwykłej kosmetyczki lub tatuażysty, przede wszystkim ze względu na niską cenę. Niestety finał takiego rozwiązania jest taki, że dostajesz tak naprawdę to, za co zapłaciłeś. Dlatego ważne jest, aby tak ogromna zmiana w Twoim wyglądzie dokonywała się pod okiem wysoko wykwalifikowanego profesjonalisty specjalizującego się w mikropigmentacji włosów z wieloletnim doświadczeniem.

5 różnic między mikropigmentacją włosów a tradycyjnym tatuażem

1. Szkolenie i doświadczenie

Zdecydowana większość tatuażystów, to prawdziwi artyści i rzemieślnicy w swoim fachu z darem w ręku. Specjaliści mikropigmentacji skóry głowy przechodzą długotrwałe szkolenie na którym uczą się, jak tworzyć realistycznie wyglądające mieszki włosowe oraz równie naturalnie wyglądające linie włosów. Artysta tatuażu bez jakichkolwiek podstaw wiedzy o mikropigmentacji nigdy nie będzie w stanie odtworzyć naturalnie wyglądającej linii włosów. Podobnie specjalista SMP bez wiedzy o tatuażu nie jest w stanie wykonać go poprawnie. W obu przypadkach nie jest możliwe wykonanie profesjonalnych zabiegów bez odpowiedniego doświadczenia którego nabywanie trwa nawet kilka lat.

2. Igły, pigmenty oraz urządzenia

Te trzy elementy odgrywają ogromną rolę w poprawnie wykonanej mikropigmentacji. Odtworzenie naturalnie wyglądających mieszków włosowych wymaga użycia:

  • specjalnych cienkich 1 i 3-punktowych igieł, o wiele cieńszych niż te stosowane w tatuażu,
  • pigmentów, które nie zawierają metali ciężkich a ich skład nie wywołuje reakcji alergicznych,
  • wysokiej klasy urządzenia o małych wibracjach, przekłada się to na odczucie bólu oraz komfort pracy specjalisty który czasami pracuje na urządzeniu nawet 8 godzin dziennie.

3. Odczuwanie bólu

Klienci którzy doświadczyli na swojej skórze zarówno tatuażu, jak i mikropigmentacji włosów jednoznacznie oceniają zabieg mikropigmentacji jako mniej bolesny. Dzieje się tak dlatego że ukłucie jest szybkie i płytkie – w przeciwieństwie do tatuażu, gdzie igła jest aplikowana o wiele głębiej i często na o wiele większej powierzchni, niż mikropigmentacja.

4. Zupełnie inne zastosowanie

Mikropigmentacja włosów i jej praktyczne zastosowanie przyczynia się do poprawy samopoczucia wielu osób cierpiących z powodu utraty włosów, to sprawdzony sposób na łysienie, który daje realne efekty. Jedynym powodem, dla którego go wykonujemy to chęć odzyskania realistycznej linii włosów bez oznak łysienia, co przekłada się na adekwatny do naszego wieku wygląd oraz odzyskanie pewności siebie. Tradycyjny tatuaż często kojarzy się wielu osobom z błędami młodości i nieprzemyślanymi pomysłami na ozdobienie naszego ciała.

5. Proces i opieka

Tradycyjny tatuaż to zazwyczaj 1 lub 2 spotkania podczas których omawiany jest pomysł, kształt i wykonanie tatuażu. Mikropigmentacja włosów to coś więcej… to zrozumienie problemu łysienia, to często kilkadziesiąt godzin spędzonych w gabinecie, długie rozmowy i profesjonalne podejście do problemu zarówno przed, jak i po zabiegu, dzięki któremu Ty jako Klient masz poczucie bezpieczeństwa i pewności co do całej procedury.

Jeśli zastanawiasz się, jak zatuszować łysienie w estetyczny i dyskretny sposób, zapraszam do kontaktu.

×Porozmawiajmy na WhatsApp