Jak przygotować się do zabiegu mikropigmentacji włosów?

Jak przygotować się do zabiegu mikropigmentacji włosów 200x300 - Jak przygotować się do zabiegu mikropigmentacji włosów?Jeśli masz za sobą już konsultację z naszym specjalistą a co za tym idzie podjąłeś decyzję o poddaniu się zabiegowi mikropigmentacji skóry głowy to ten artykuł jest kierowany szczególnie do Ciebie ale jak również do osób które od dłuższego czasu interesują się tematem mikropigmentacji i chętnie czytają wszelakie informacje dotyczące procesu jakim jest ten zabieg.

Dlatego też poniżej zamieszczę kilka przydatnych wskazówek które pozwolą Ci bez obaw przyjść na pierwszą sesję zabiegową.

Golenie głowy

Zdecydowana większość naszych klientów to osoby które w wyniku postępującego łysienia zaczęły już dawno golić swoją głowę na tzw. zero. Mimo wszystko przed zabiegiem zaleca się aby ogolić skórę głowy żyletką na co najmniej 24 godziny przed zabiegiem tak aby podczas zabiegu odrost naturalnych włosów nie był większy niż 1 mm. Ułatwi to naszemu specjaliście dobranie odpowiedniego pigmentu do koloru naturalnych włosów. Jest to o tyle ważne że np. 3 mm odrost ma inny kolor niż np. włos ścięty na 0,5 – 1 mm który w środku (bez względu na to czy nasze naturalne włosy są czarne, blond, rude czy siwe) są w odcieniach szarości. Ta czynność wykonana dzień przed każdym z zabiegów pozwoli naszemu specjaliście zminimalizować do zera ryzyko złego dobrania koloru pigmentu oraz już na starcie uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

Nie sugeruj się opiniami innych

Na wielu forach w tym również na naszym forum można spotkać się z opiniami że zabieg jest bezbolesny, bolesny lub nawet nie do zniesienia. Jak jest zatem w rzeczywistości? W rzeczywistości nie należy zupełnie przejmować się jakimkolwiek bólem związanym z nakłuwaniem skóry głowy. Zdecydowana większość naszych klientów ocenia nasze zabiegi jako bezbolesne pozostała część klientów opisuje zabiegi jako bezbolesne na początku a z czasem jako denerwujące.

Nie łykaj żadnych tabletek przeciwbólowych!

Wbrew opinii wielu “fachowców” środki przeciwbólowe typu paracetamol lub ibuprofen nie sprawią że jakikolwiek ból który ma nastąpić w przyszłości zostanie zahamowany przez lek przyjęty przed zabiegiem. Jest to absolutna bzdura która tylko może mieć psychologiczny wpływ na odczuwanie przez nas bólu. Mało tego środki przyjmowane przed zabiegiem mogą rozrzedzać krew a co za tym idzie podczas nakłuwania naskórka może występować krwawienie co praktycznie nie powinno mieć miejsca podczas nakłuwania naskórka igłą o średnicy 0,25 mm na głębokość ok. 0,7 mm . Dlatego więc warto zaoszczędzić sobie zdrowia i nie faszerować się żadnymi środkami przeciwbólowymi.

Przystąp do zabiegu bez zbędnego stresu

Jeśli tuż przed zabiegiem odczuwasz niepokój związany z podjętą wcześniej decyzją warto jeszcze przed zabiegiem zadawać pytania swojemu specjaliście. Rozmowa ze specjalistą bezpośrednio przed zabiegiem pozwoli Ci odetchnąć i pozbyć się wszelkich wątpliwości co do słuszności podjętej wcześniej decyzji. Na pewno pomoże w tym świadomość że wykonujesz zabieg w najlepszej klinice w Polsce pod okiem doświadczonego specjalisty.

Jak przygotować się do zabiegu mikropigmentacji włosów?
5 (100%) 2 votes