Nieudany zabieg mikropigmentacji włosów – co robić?

Ostatnie 2 lata to wysyp pseudo klinik oferujących zabieg mikropigmentacji skóry głowy. Niejednokrotnie zabieg ten oferują już nawet kliniki przeszczepu włosów, gabinety makijażu permanentnego oraz salony fryzjerskie. Jest to kolejny zabieg który mają w ofercie a więc nie ma tutaj mowy o jakiejkolwiek specjalizacji. Dla wielu osób mikropigmentacja to niejednokrotnie “łatwy” zarobek, dla osób poszkodowanych prawdziwy dramat i niekiedy psychiczne załamanie.

Źle wykonana mikropigmentacja skóry głowy

Przykłady nieudanych zabiegów mikropigmentacji włosów wykonanych w innych klinikach
Przykłady nieudanych zabiegów mikropigmentacji włosów

Powyższe zdjęcia to tylko kilka przykładów fatalnie wykonanej mikropigmentacji włosów które coraz częściej otrzymujemy na naszą skrzynkę pocztową. Z roku na rok przybywa nieodpowiedzialnych osób bez profesjonalnego szkolenia którzy ze swoich klientów uczynili sobie króliki doświadczalne. Poziom bezczelności wielu osób przekracza często wszelkie możliwe granice gdyż osoby takie życzą sobie za taki zabieg identyczne sumy jak najlepsze w Polsce kliniki mikropigmentacji skóry głowy.

Reaguj póki nie jest za późno

Jeśli podejrzewasz że padłeś ofiarą oszusta podającego się za “doświadczonego specjalistę” możesz liczyć na naszą pomoc. Zgłoś się do naszej kliniki, wyślij do nas zdjęcie a my udzielimy Ci bezpłatnej porady oraz pokierujemy Cię w dalszych krokach przeciwko nieodpowiedzialnej klinice. Często klientom podsuwa się stek dokumentów w których trzeba uważać na dziwne klauzule w których kliniki zabezpieczają jedynie swój interes a klienta stawiają w sytuacji w której wydaje się że nie ma żadnego pola manewru.

Po czym poznać że trafiliśmy w nieodpowiednie ręce?

Dzięki rozmowach z wieloma poszkodowanymi osobami przez niekiedy również znane kliniki, przygotowaliśmy zestaw informacji dzięki którym możemy uniknąć źle wykonanej mikropigmentacji.

Poniższe informację/sygnały pozwolą uchronić Cię przed niedoświadczonym specjalistą jeszcze przed zabiegiem:

 1. Nieswobodne wypowiadanie się o oferowanej usłudze, nieumiejętność udzielenia odpowiedzi na łatwe pytania,
 2. Nieumiejętność określenia przybliżonego terminu zakończenia serii zabiegów,
 3. Bardzo mało lub brak jakichkolwiek zdjęć klientów przed i po zabiegu,
 4. Zdjęcia przed i po są nie wyraźne, lub wyglądają na edytowane w Photoshopie,
 5. Brak certyfikatu lub certyfikat z kliniki która nie specjalizuje się wyłącznie w mikropigmentacji skóry głowy,
 6. Urządzenie którym ma być wykonany zabieg to ROLLER,
 7. Brak jakichkolwiek lub negatywne opinie na temat kliniki, lub opinie wystawiane przez podstawione osoby na facebooku.

 

Jeśli z jakiś względów zdecydowałeś się na zabieg, poniższe informacje pozwolą Ci zareagować jeszcze w trakcie zabiegu lub pomiędzy sesjami:

 1. Uważaj na dokumenty które podpisujesz mogą one posiadać klauzule dbające jedynie o interes kliniki. WAŻNE: Pamiętaj aby poprosić o kopię uzupełnianego przez Ciebie dokumentu podpisanego przez klinikę,
 2. Wystrzegaj się osób które wyznaczają linię włosów za pomocą gotowych szablonów,
 3. Zabieg wykonywany jest w pośpiechu i w nerwowej atmosferze,
 4. Przerwy między sesjami zabiegowymi są zbyt długie np. miesięczne, lub ciągle przekładane
 5. Osoba informuje nas że pigment się nie przyjął lub że czarne duże plamy zmaleją,
 6. Osoba informuje nas że pigment będzie widoczny dopiero za kilka dni.

Co zrobić w sytuacji w której padliśmy ofiarą nieuczciwej kliniki?

Klinika Scalpmann Hair&Head Care specjalizuje się również w pomocy osobom które nie są zadowolone z efektów zabiegu mikropigmentacji skóry głowy. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam w wielu przypadkach oferować zabieg naprawczy CorrectFix™. Dzięki zabiegowi naprawczemu w wielu przypadkach nie ma konieczności laserowego usuwania barwnika ze skóry a jedynie wykonanie procedury naprawczej na źle wykonanej pigmentacji.

Zabieg korekcyjny źle wykonanego zabiegu w innej klinice
Zabieg CorrectFix™ pozwala naprawić źle wykonaną mikropigmentację

Przed zabiegiem warto zrobić dokładne rozeznanie

Profesjonalna mikropigmentacja skóry głowy to niemalże dzieło sztuki, które do złudzenia przypomina nasze naturalne mieszki włosowe. Doświadczenie, pozytywne opinie, duża liczba zdjęć oraz filmów to wyznacznik tego że jest to klinika godna zaufania.

Doskonałe rezultaty zabiegów mikropigmentacji w klinice Scalpmann
Przykład bardzo dobrze wykonanej mikropigmentacji włosów w klinice Scalpmann Hair&Head Care

Jeśli podejrzewasz że padłeś ofiarą nieuczciwej kliniki skontaktuj się z naszym specjalistą +48 690 638 690, pomożemy, udzielimy bezpłatnej konsultacji oraz pomożemy w dochodzeniu Twoich praw.

 

Krzysztof Reczyński ScalpmannWitam na moim blogu poświęconemu problemowi łysienia oraz mikropigmentacji medycznej skóry głowy. Dzielę się na nim swoją wieloletnią wiedzą z zakresu mikropigmentacji włosów i osobistymi doświadczeniami na temat łysienia z którym zmagałem się od 18 roku życia. Zabiegami mikropigmentacji zajmuję się już od 2014 roku dzięki czemu stałem się jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów SMP w Polsce.

Na łamach mojego eksperckiego bloga wypowiadać się będą również pozostali członkowie naszego zespołu którzy również doskonale rozumieją problem łysienia oraz samej mikropigmentacji. Jeśli zależy Ci na rzetelnych informacjach i opiniach naszych ekspertów to dobrze trafiłeś. Co najmniej 2 razy w miesiącu zamieszczamy ciekawe artykuły które pomagają w podjęciu decyzji jak również pozwalają poszerzać Twoją wiedzę na temat mikropigmentacji włosów.

Zapraszam!
Krzysztof Reczyński

Nieudany zabieg mikropigmentacji włosów – co robić?
5 (100%) 6 votes