Igły i kartridże stosowane w mikropigmentacji włosów

Poruszając temat różnic pomiędzy profesjonalną mikropigmentacją skóry głowy a tradycyjnym tatuażem zaznaczałem że igły są jednym z najważniejszych elementów poprawnie wykonanego zabiegu.

Zacznijmy od tego że mikropigmentacja włosów nie ma dedykowanych igieł oraz kartridży.

Na podstawie doświadczenia ogromnej liczby osób z branży wyodrębniono jedynie te dzięki którym osiąga się najlepsze rezultaty. I tak oto wyróżniamy igły:

  • 1-punktowe (1RL) o grubości od 0,2 mm do 0,4 mm
  • 3-punktowe (3R) o grubości 3x 0,18 mm

1RL 1 er 1 - Igły i kartridże stosowane w mikropigmentacji włosów– 1 mikro igła, używane przez większość specjalistów branży na całym świecie, użyta w odpowiedni sposób daje naturalny wygląd krótko ściętego włosa

3R  3 er outline - Igły i kartridże stosowane w mikropigmentacji włosów– 3 mikro igły ustawione blisko siebie, stosowane przez doświadczonych specjalistów zazwyczaj w sytuacjach gdy skóra nie zachowuje się standardowo (jest twarda lub porowata). W rękach niedoświadczonego technika punkty wychodzą zbyt duże i nienaturalne.

Igły do akupunktury – są mało precyzyjne i wymagają samodzielnego składania (igła + osłonka) co za tym idzie nie posiadają systemów stabilizujących pracę igły. Pasują tylko do określonych urządzeń.

Uwaga na pasjonatów AliExpress

Wiele osób rozpoczynających pracę jako technik mikropigmentacji skóry głowy czy makijażu permanentnego a nawet zwykłego tatuażu sięga po bardzo tanie zamienniki igieł z Chin które dostępne są m.in. na Allegro oraz AliExpress… igły takie nie mają zazwyczaj żadnych atestów, dlatego stosowanie tanich zamienników niesie za sobą ryzyko przenoszenia chorób a efekty takich zabiegów są zazwyczaj bardzo słabe.

Po czym poznać że technik używa tanich igieł?

Igły do mikropigmentacji skóry głowy z chin zazwyczaj nie posiadają żadnych atestów

Tanie igły/kartridże są głośne ponieważ stosuje się w nich zwykłe sprężynki. Są nieprecyzyjne ponieważ nie zastosowano w nich żadnych systemów stabilizujących pracy wysuwającej się igły. Metal z jakiego wykonano ostrze igły jest miękki a co za tym idzie szybko tępiącym się. Zaledwie jedno uderzenie w dno pojemnika z pigmentem powoduje że nie nadaje się ona do dalszej pracy. Jeśli osoba wykonująca zabieg często zmienia igły a każde ukłucie w skórę głowy powoduje uczucie szarpania lub rozrywania naskórka to znak że używa ona tanich igieł.

Nikt z osób zawodowo i regularnie wykonujących zabiegi mikropigmentacji skóry głowy nie stosuje tanich igieł których koszt na AliExpress to ok. 4-12 zł.

 

Zobacz również: Różnice pomiędzy mikropigmentacją a tradycyjnym tatuażem

 

Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo

W klinice Scalpmann Hair&Head Care pracujemy na urządzeniach klasy medycznej. Elementy mogące mieć kontakt ze skórą są wykonane ze stali chirurgicznej co również minimalizuje możliwość przenoszenia drobnoustrojów. Całość została wyprodukowana w Niemczech.

Igła do mikropigmentacji skóry głowyDedykowane jednorazowe kartridże są sterylnie zapakowane i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty. Ich wyjątkowa opatentowana konstrukcja minimalizuje ryzyko przypadkowego ukłucia się przez specjalistę.

Wysokiej jakości igła/kartridż pozwala na precyzyjną aplikację idealnych punktów  mających imitować mieszek włosowy. Brak drgań powoduje że naskórek nie jest rozrywany a pigment nie rozpływa się w skórze.

 

 

Krzysztof Reczyński ScalpmannWitam na moim blogu poświęconemu problemowi łysienia oraz mikropigmentacji medycznej skóry głowy. Dzielę się na nim swoją wieloletnią wiedzą z zakresu mikropigmentacji włosów i osobistymi doświadczeniami na temat łysienia z którym zmagałem się od 18 roku życia. Zabiegami mikropigmentacji zajmuję się już od 2014 roku dzięki czemu stałem się jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów SMP w Polsce.

Na łamach mojego eksperckiego bloga wypowiadać się będą również pozostali członkowie naszego zespołu którzy również doskonale rozumieją problem łysienia oraz samej mikropigmentacji. Jeśli zależy Ci na rzetelnych informacjach i opiniach naszych ekspertów to dobrze trafiłeś. Co najmniej 2 razy w miesiącu zamieszczamy ciekawe artykuły które pomagają w podjęciu decyzji jak również pozwalają poszerzać Twoją wiedzę na temat mikropigmentacji włosów.

Zapraszam!
Krzysztof Reczyński

 

Igły i kartridże stosowane w mikropigmentacji włosów
5 (100%) 3 votes