Mikropigmentacja włosów: ile to kosztuje? cz. 2

Mikropigmentacja włosów: ile to kosztuje?W poprzedniej części wpisu poświęconego tematowi ceny za zabieg mikropigmentacji włosów przyjrzeliśmy się gabinetom kosmetycznym które mimo szerokiego wachlarzu usług jakie oferują próbują dorobić sobie oferując zabieg mikropigmentacji skóry głowy nie mając w tej dziedzinie praktycznie żadnego doświadczenia oraz odpowiedniego przeszkolenia. Mało tego uważają że zabieg ten bez problemu może wykonywać osoba która ma kliku letnie doświadczenie w zabiegach dedykowanych Paniom tj. permanentne rzęsy czy kreski pod oczami.

Podstawowym błędem jest brak szkolenia z tego zakresu, wiele z tych gabinetów kosmetycznych nigdy wcześniej nie oferując zabiegów Panom oferują innym gabinetom kosmetycznym szkolenia z zakresu mikropigmentacji skóry głowy dla Panów ! Wiele z takich gabinetów musiało zakończyć swą działalność ze względu na to iż wyrządziły krzywdę swoim klientom.

Ceny z kosmosu…

Najgorsze w tym wszystkim jest to że używając najtańszych dostępnych na rynku igieł oraz pigmentów nieprzystosowanych do aplikowania w naskórek głowy bardzo wysoko cenią sobie tego typu usługę. Aby wykonać zabieg mikropigmentacji w sposób profesjonalny niezbędne jest profesjonalne trwające minimum kilka tygodni szkolenie najlepiej za granicą albo w jednym z prestiżowych polskich certyfikowanych instytutów kosmetologicznych (bzdurą jest że niektóre kliniki oraz ich personel przeszedł “klikuletnie” szkolenie ) nie słyszałam aby jakakolwiek zagraniczna czy Polska uczelnia prowadziła studia z zakresu mikropigmentacji skóry głowy, no ale nie wnikajmy w wyobraźnię tych “specjalistów”.

Dodatkowo co jest bardzo ważne w profesjonalnym wykonaniu usługi to najwyższej klasy sprzęt oraz pigmenty które nie są dostępne w polskiej dystrybucji czy normalnej hurtownii kosmetycznej a jedynie za granicą gdzie ceny za odcień zaczynają się od kilkuset € (euro) . To wszystko przekłada się na końcową cenę jaką życzą sobie wykonawcy tych usług.

Czy zabieg mikropigmentacji boli ? Przeczytaj mój najnowszy wpis na blogu…

A więc ile to kosztuje?

Podsumowując cena za zabieg mikropigmentacji skóry głowy nie należy do najtańszych ale nie dajmy się również zwariować kwoty rzędu 6 – 7 tys. za sam szczyt głowy to szaleństwo !

Za profesjonalny zabieg SMP szczytu głowy oraz zakoli w Polsce trzeba się liczyć z wydatkiem 3,5 – max 4,5 tys. złotych.

Za granicą w renomowanych klinikach pokroju His Hair , DaVinci Hair Clinic, Scalp Aestetics nawet 2-3 tys. £ (funtów) lub $ (dolarów). Cena musi być również dostosowana do rynku na jakim działamy.

Zachęcam aby poświęć dłuższą chwilę na to by zapoznać się ze studiem, gabinetem lub kliniką w której poddamy się zabiegowi mikropigmentacji włosów. Warto zadawać bardzo dużo pytań i to tych szczegółowych chociażby o certyfikaty potwierdzające odbyte szkolenia, o skład pigmentów, okres gwarancyjny itp. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych skutków źle przeprowadzonej mikropigmentacji a co najważniejsze pozwoli nam to zaoszczędzić pieniądze na które ciężko pracujemy.

Mikropigmentacja włosów: ile to kosztuje? cz. 2
5 (100%) 2 votes